[ budababa @ 20.11.2013. 15:43 ] @
Najpre da se izvinim ako je ovakav slučaj negde već apsolviran, gledam po forumu već sat vremena, pa da prekratim sebi muke ako ima ljudi dobre volje da odmah daju odgovor...

Problem je sledeći: naručio sam jaknu preko sajta SportsDirect.com, uletevši neiskusno preko limita koji povlači sa sobom carinu i PDV. Tačnije, jakna košta oko 53 eura + shipping oko 20 eura. Porudžbina ide preko DHL-a.

Naravno, roba je zadržana na carini u Beogradu, a DHL se svesrdno ponudio da uradi posao za mene, provuče me kroz birokratiju i dodatni trošak od 4000 dinara + carinski harač + PDV. Ispade da me jakna izađe oko 130 evra sa svim tim troškovima.

Zvao sam Upravu carina da se raspitam da li postoji mogućnost da podignem robu bez posrednika (u ovom slučaju DHL), ali mi rekoše da postupak mora ići preko nekog špeditera.

Ispada da mi je najmanje loša opcija da odustanem od porudžbine, pa je moje pitanje sledeće: da li na sajtu SportsDirect.com vraćaju novac u vrednosti robe, pošto mi je jasno da od troškova dostave mogu da se oprostim. Plus, da li naplaćuju shipping za povratak robe iz Beograda u UK? Dakle, od mojih uplaćenih 73 eura, koliko mogu da očekujem da će mi vratiti?

Hvala unapred na odgovoru.
[ bakara @ 20.11.2013. 15:52 ] @
Najbolje da odbijes prijem posiljke i obratis se direktno sport direct-u, mislim da ce ti refundirati novac.
[ ademare @ 20.11.2013. 17:01 ] @
Refundirace ti onoliko koliko kosta jakna. Tu postarinu od GB do Srbije nece, a za ovu povratnu ne znam , oni ce da plate, ti kad odbijes podizanje ne placas povratak, ali kako ce biti sa tim ne znam.

Ta povratna moze da bude skuplja znaci na relaciji Srbija-GB , nego GB-Srbija i to dosta. Javi DHL-u da saceka da odlucis, a ti u medjuvrenu vidi sa SD-om , sta i kako.

Bices na gubitku , ali je samo pitanje koliko.

Veliki problem je i sto SD , mnogo sporo odgovara na mejlove.
[ ironman @ 20.11.2013. 22:30 ] @
Vraćali su ljudi već iz istog razloga, i mislim da ništa nisu plaćali dodatno, tj, refundirano je sve osim troška sa transport.
[ budababa @ 21.11.2013. 08:22 ] @
Poslao sam SD-u mejl sinoć i dobio automatizovani odgovor:

Citat:
Thank you for your email.

We will endeavour to respond to your query at the earliest opportunity, normally within 1-5 working days.
During busy periods this may be longer, should you need to follow up on this case please quote the reference below...


Ako bude ovako kako je ironman napisao, smatraću da sam dobro prošao.
[ ademare @ 21.11.2013. 09:42 ] @
Ajde pa na kraju kad to zavrsis, napisi nam kako si prosao. Jer ovako nekako svi manje vise pogadjamo sta ce biti, a niko nije bas siguran, jer se takve situacije desavaju, al ljudi ne napisu posle povratnu informaciju, sta je bilo na kraju.

Pa ako nekome , nekada zatreba isti info, onda opet ostaje da pogadjamo ;)
[ budababa @ 21.11.2013. 10:25 ] @
Naravno, puštam izveštaj kada sve prođe.
[ budababa @ 12.12.2013. 11:23 ] @
Golgota je konačno završena... Elem, nakon saznanja da treba da platim navedene troškove, obratio sam se Upravi carina, da se raspitam za sve opcije koje mi stoje na raspolaganju. Moram reći da sam se prijatno iznenadio ljubaznošću službenika, razgovarao sam sa par njih i svi su imali strpljenja da saslušaju problem i daju mi opširne informacije šta i kako dalje. Svaka čast, retkost u današnje vreme. Takođe, prelistao sam još par foruma, gde sam dobio potvrde nekih ljudi da su imali sličnih iskustava i da ću u najmanju ruku dobiti povraćaj novca u vrednosti naručene robe. Prvi korak je bio da se obratim SportsDirect-u i da vidim da li je povraćaj robe uopšte moguć u mom slučaju, te sam im poslao mejl u kojem sam izneo sve detalje slučaja. Oni su me uputili na našu carinu, tj. da njima podnesem zahtev za vraćanje paketa pošiljaocu. To sam i učinio, i telefonski i putem mejla, čisto da imam dokaz da sam ispoštovao taj deo procedure. Inače, telefon na koji se mogu dobiti informacije vezane za pošiljke koje idu putem DHL-a je 011/310-55-82. Tamo mi je rečeno da će oni proslediti zahtev SD-u i, kad oni prihvate vraćanje pošiljke, paket će im biti prosleđen nazad. Na forumima se spominje nekih 4-5 dana čekanja da iz SD-a stigne potvrda o refundiranju novca, ali sam se ja načekao cele tri nedelje. U međuvremenu sam im poslao još dva mejla, prvi put su mi odgovorili da kontaktiram našu carinu (što sam već učinio), a na drugi nisam ni dobio odgovor. Da stvar bude gora, na stranici za praćenje paketa sve aktivnosti su stale zaključno sa petkom, 6. decembrom, pa sam u ponedeljak opet nazvao carinu, gde su mi ponovo rekli da još čekaju odgovor SD-a?! Konačno, jutros mi je stigao mejl od SportsDirect-a u kome me obaveštavaju o refundiranju svih mojih troškova, uključujući i poštarinu. Dakle, naručujte samo robu u vrednosti do 49.99 evra, u suprotnom ulazite u proces prepiske i telefonskih razgovora sa SD-om i našom carinom, što košta vremena i živaca (barem mene jeste). U krajnjem slučaju, iz tog mog problema je izašla barem jedna dobra stvar, a to je ovaj topik, što će nekima pomoći da skrate pretragu po netu ako kojim slučajem naprave istu grešku.

[Ovu poruku je menjao budababa dana 12.12.2013. u 18:02 GMT+1]
[ ademare @ 12.12.2013. 13:14 ] @
Svaka cast na opsirnom i detaljnom postu.

Na kraju je sve ispalo Super, al znam da nije lako sva ta neizvesnost , sta ce i kako ce biti. SD je ispao fer, samo su neazurni i aljkavi kada treba odgovarati na mejlove, al dobro , sto se kaze sve u rok sluzbe.

Od nas sto smo "pogadjali " ishod ne pogodi na srecu niko :)
[ neo333 @ 24.12.2013. 23:51 ] @
Pozdrav,

Bio bih veoma zahvalan kad bi mi neko dao jos jednu informaciju u vezi vracanja robe sportsdirectu. Ja sam u istoj situaciji u kojoj se nasao budababa i zelim da vratim robu. Zanima me samo na koji nacin ce oni meni vratiti novac, jer sam platio preko paypala, a mi u Srbiji mozemo samo da saljemo novac preko paypala, ne i da primamo.
[ ademare @ 25.12.2013. 10:13 ] @
Obican refund , novac se vraca direktno na karticu. Ne mozemo da primamo neki novac na PP, ali onaj kojim smo nesto uplatili bez problema moze biti vracen odakle je uzet.

Ja sam imao par vracanja, ne kod SD-a , vec kod drugih prodavaca bez problema sve sto treba stigne na karticu sa koje je i placeno.

Ti konkretno zavisi od slucaja , nije svaki slucaj isti. Neko kao Buda nije ni uzimao robu, tako se sa njima dogovorio , drugi su dobili robu koja im ne odgovara i to moze da se vrati, ali se ne isplati zbog postarine, jer obicno obecaju da ce oni da plate i postarinu i na kraju nista od toga , vrate samo cenu robe. Nisu bas "slatki" oko toga. Ti im pisi mejl pa odluci dal ces da rizikujes oko postarine.
[ Marko_1987 @ 25.01.2014. 01:58 ] @
Pozdrav svima, i pitanje vezano za ovu temu:
Zelim da kupim neke stvari preko Sports Directa, vec sam ispratio da vrednost cele posiljke (ukljucujuci i postarinu) mora da bude do 50 evra kako mi ne bi naplatili carinu i sve ostalo. Postoji li jos neko ogranicenje vezano za posiljku - npr. tezina paketa, koje isto moze da utice na carinu? Negde sam cuo da postoji ogranicenje u kilogramima, a sada nigde tu informaciju ne mogu da nadjem...
[ deedee5 @ 25.01.2014. 02:58 ] @
Citat:
Marko_1987: ...da vrednost cele posiljke (ukljucujuci i postarinu) mora da bude do 50 evra kako mi ne bi naplatili carinu i sve ostalo.


Bilo je 50 + 20 e
[ dlalic @ 25.01.2014. 08:47 ] @
Tako je, 50e bez postarine.
Obrati paznju, prilikom prve porudzbine ti automatski ubace u korpu solju i casopis, koji kostaju nesto sitno, ali dovoljno da te zeznu i prekoracis tih 50e. Vec sa 50.01e si nagrabusio na carini. Solju moras rucno izbrisati iz "korpe".
Na tezinu nema ogranicenja, s tim sto ti shipping cost moze biti veci ili manji, ali to ne utice na carinu
[ ademare @ 25.01.2014. 11:51 ] @
Citat:
Marko_1987:
Pozdrav svima, i pitanje vezano za ovu temu:
Zelim da kupim neke stvari preko Sports Directa, vec sam ispratio da vrednost cele posiljke (ukljucujuci i postarinu) mora da bude do 50 evra kako mi ne bi naplatili carinu i sve ostalo. Postoji li jos neko ogranicenje vezano za posiljku - npr. tezina paketa, koje isto moze da utice na carinu? Negde sam cuo da postoji ogranicenje u kilogramima, a sada nigde tu informaciju ne mogu da nadjem...



Za SD se ne sabira postarina sa cenom.

Znaci samo pazi da cena robe bude ispod 50 Eura i nema nikakvih dazbina .
[ sakysaky @ 03.02.2015. 23:05 ] @
Posto bih nesto kupio sto kosta 40 Eura. Tj patike kostaju 40 Eura. Da li placam postarinu i neke troskove za dostavu toga? Molim vas da mi objasnite. Hvala.
[ bakara @ 04.02.2015. 08:31 ] @
Placas postarinu, mislim 16-20€, tako je uglavnom za sve iz evrope, s'tim sto kod SD to ide preko DHL
[ adzo_ @ 04.02.2015. 08:51 ] @
Postarina je bila prosle godine skoro 20€, pa je neko vreme bila spustena na 12-14€
Sad je opet 16-17-18€, ovisno o gabaritima posiljke
(Pricam za SRB naravno)
Nema nikakvih dodatnih troskova dostave. Kurir donosi na kucnu adresu
Samo je bitno da vrednost robe bude manja od 50€
[ sakysaky @ 04.02.2015. 09:06 ] @
Jeftinije je da porucim preko oih ljudi sto porucuju , oni mi traze 10% kao za carinu i 1000 dinara kao za prevoz,,, malte ne to mu dodje isto.... kao sto ibh platio sam.... Posto bih kupio neke patike od 80 Eura,znaci ne isplati se da kupim samo njih zbog DHL sluzbe koja naplacuju i spedciju kao sto neko od kolega pisah na forumu.
[ bakara @ 04.02.2015. 09:30 ] @
Da, na 80€ robe bi platio spediciju, carinu i porez sto bi bilo neisplativo.
[ sakysaky @ 04.02.2015. 11:20 ] @
Izvini , a kako onda posluju ovih sto narucuju preko njih i proadju robu.?Da li oni placaju spediiciju isto sto naruce 2 pari trenerke i patike placaju istu cenu ili placaju vise, kako se njiha isplati zapravo ? to mi nije jasno malo?
[ bakara @ 04.02.2015. 11:42 ] @
To je vec klasican sverc...
Poznavao sam momka koji to radi ovde, i on je imao drugara u engleskoj koji je tu robu tamo prikupljao i jednom mesecno slao ovde kolima ili busem.
[ valjan @ 04.02.2015. 11:43 ] @
Pa razmisli - ako poručiš više stvari u jednom paketu, platićeš veću špediciju, carinu, PDV, poštarinu i ostalo, što svakako nije mala suma, ali kad to podeliš na više osoba, to izađe manje od onih 1.000 koliko su ti rekli da ćeš im platiti. A još da poručuješ sve zasebno, ti bi na svaki taj paket zasebno platio sve te troškove, što bi bilo previše. Osim toga, cena DHL dostave za robu od npr. 0.5kg i 2kg se ne razlikuje za 4x nego za manje od 10%, znači najskuplje je transportovati sitne stvari preko njih, a ovi tvoji poručivači svakako objedine više toga u jedan veliki paket pa eto prostora za uštedu novca, odnosno za njihovu zaradu.
[ ademare @ 04.02.2015. 11:45 ] @
Naravno da ne . Sigurno da niko nije Lud da tebi prodaje nesto jeftinije nego sto njega kosta :D

Oni naruce na nekog iz na primer Rumunije, rodjak , prijatelj itd. koji je tu negde sa adresom blizu granice. Njima Englezi posalju i za porudzbinu od na primer 400 Eura ne plate nista cak ni postarinu, to na primer casti SD za velike musterije, ili neku simbolicnu postarinu.

Onda oni sednu u auto za pola sata su tu na Adresi u Rumuniji , i Legalno ako ih je 4 u kolima bez ikakvih troskova prenesu 400 Eura.
[ ironman @ 31.01.2016. 18:28 ] @
Naručio sam paket, nacentrirao do 50eur, jbg 18eur poštarina, ovi potvrdili, sledećeg dana ja proveravam porudžbinu, vidim 1 item mi sumnjiv, nije u potpunosti naveden, odmah pošaljem email, da ukoliko nije raspoloživ , želim da otkažem , jer neću da plaćam 18 eur shipping za robu u istoj vrednosti.

Dobijam automatski email, nevezano za moj upit, kako je kurir preuzeo paket i sve je navedeno što sam naručio.

Ne leži vraže stiže email od SD, da 1 item ipak nije on stock i da će refundirati, ja reko neću, hoću full refund i otkaz, jer prvo, platio sam skuplju poštarinu čiji refund se ne spominje, a drugo, zbog naše specif situacije koštaće me poštarina po predmetu više.

Pretim Pay pal disputom, na kraju tražim da mi daju vaučer od 10 funti.

Ne znam da li da uopšte prihvatim paket, doduše čekam na odgovor, ukoliko daju vaučer i refundiraju razliku poštarine od 5eur (13 umesto 18), mogu da prihvatim , u suprotnom PP dispute, jedino nisam siguran da li da odbijem paket ili primim pre disputa.

[Ovu poruku je menjao ironman dana 31.01.2016. u 21:02 GMT+1]
[ ademare @ 31.01.2016. 20:33 ] @
Pokusaj prvo da se dogovoris , sa SD-om , mada znas i sam da nisu brzi , malo me cudi sto su iskoristili " Kineski" fazon oko slanja , poslali posle mejla .

U PP ja se ne bih previse uzdao , niti ce se SD od njih "uplasiti ". Mada ranije nisu slali dok se posiljka ne kompletira, pa kad su ucestali otkazi , onda salju i ovako kao tebi .

Oko ovoga sta konkretno da uradis , ne znam i ne verujem da neko zna , da li podici pa se zaliti PP, ili se zaliti pre podizanja . Jer ni zalba kod PP nije brza , to moze da traje danima , a za robu mozes da platis i lezarinu u magacinu pa da ti to ispadne skuplje nego 5 Eur-a postarine !

Ja licno bih dao 5 Eur-a i smarao SD dok se ne "smiluju" . PP ne bih zamarao za toliku sumu . Ali to je samo moje misljenje.
[ bakara @ 31.01.2016. 22:13 ] @
Bolje se dogovori sa SD, a u PP se nemoj u opste uzdati jer je SD prodavac od poverenja i velike su sanse da ti ne prihvate.

[ ironman @ 01.02.2016. 17:20 ] @
Brže bolje pokušali isporuku, rekordno brzo stigao paket tokom vikenda, nije bilo nikog kod kuće jer se ovi iz DHL nikad ne najave.
Da li će ponovo isporučivati ili?
Iz SD ne odgovaraju, večeras otvaram dispute.