[ TDragan @ 22.11.2013. 02:19 ] @
Posedujem Wireless Webcam ADESSO CyberTrack V10 2,4 GHz i LapTop Hp sa ugrađenom webcam.
Interesuje me da li mogu i kako da koristim ovu novu, ako " crkne " ugrađena ili želim da je isključim (i kako?), odnosno da obe rade. Kako da podesim? OS W8. Ako je potrebno još nešto od performansi računara, napisaću.
[ Seyokiller @ 25.11.2013. 12:39 ] @
U koju svrhu hoćeš da koristiš webcam ?
Hoćeš li da koristiš za profesionalnu obradu videa ili za Skype video calls ?

[ TDragan @ 26.11.2013. 01:13 ] @
Za Skype video calls, da ne moram da u�em u comp, zna�i da li mogu koristiti kamere zajedno, odvojeno, posebno?

>
>
>
[ Seyokiller @ 26.11.2013. 20:47 ] @
U skype podesavas koju zelis da koristiš.
[ TDragan @ 28.11.2013. 22:46 ] @
Prijatelju, znam da biram koju hoću, ali ne znam kako da podesim to. Pokušavao sam, ali nisam uspeo da, recimo isključim kameru iz LapTopa, pa da koristim samo wireless ili da koristim obe. Instalirao sam driver za kameru, vidi je comp i ...? Interesuju me kako TO da podesim ?
[ Binary Mind @ 30.11.2013. 19:12 ] @
U Skype-u možeš da koristiš samo jednu od 2 kamere i to biraš u Skype podešavanjima, ako si za to pitao. Webcam od laptopa gasiš ili preko function tastera ili na prekidač/taster. To naravno zavisi od modela laptopa i kako je rešeno paljenje i gašenje internog webacm-a...
[ TDragan @ 04.12.2013. 01:19 ] @
Nije mi baš jasan odgovor. Konkretno mi treba uputstvo. Imam sledeću konfiguraciju, odnosno: Hp Pavilion g7, intel CORE i3... u njemu W8, kupljen pre 5 meseci. Pitam, da li je moguće da je kamera za recimo XP, W7, a da nije za W8 ? Kada konektujem USB za Wireless cam, čuje se ton konekcije i to je sve. Instalirao sam driver, imami shortcut za nju, ali se uključuje ugrađena kamera. Još jednom, želim da snimim video poruku preko Wireless webcam-a. Kako ?
[ gilopile @ 04.12.2013. 02:07 ] @
Ako je ta Wireless kamera instalirana kako treba, u opcijama Skype-ta ces imati za odabir obe kamere, a na tebi je koju ces trenutno izabrati i koristiti za video call.

Evo ovde jasnije:



Dakle, klikni na padajuci menu `Select webcam` i pokazace ti obe, a ti izaberes jednu koju ces koristiti.