[ Aminchee @ 23.11.2013. 06:46 ] @
Pozdrav, imam Logitech C920 web kameru, 15MPX,Carl Zeiss Tessar HD 1080p, hteo bih da je koristim za video nadzor, pa sta vi mislite o tome?
Da li koristiti fabricki Logitech softver koji ima opciju "motion detection" i podesavanje za isti pa snima samo pri pokretima, ili koristiti neki drugi softver?
Potrebno je da klipovi ostaju na HDD-u.
Sta predlazete,prednosti, mane??
P.S. Prostor koji planiram da nadgledam je lepo osvetljen.
[ gilopile @ 23.11.2013. 07:12 ] @
Mnogo dobra kamerica... Moze, naravno, da se iskoristi za video nadzor. Ali samo ukoliko je je snimac/racunar u neposrednoj blizini, posto se radi o USB varijanti - a to bas nije dobro, jer ce ti ukrasti i kameru i snimac/comp :)

Da pojasnim, kada se radi o USB kamerama, njima je `domet` svega nekih 5-8 metara, sve preko toga je jako nepouzdano i moze da secka slika, da se gubi...

Sve zavisi, sta i odakle ces da `nadgledas`...
[ Aminchee @ 23.11.2013. 08:08 ] @
Ovako, sama kamera ima kabl duzine 1.5m uz produzni USB od 5m dobicu sasvim dovoljno kabla..
Racunar je u sobi, a kamera ce stajati na terasi od moje sobe(II sprat) i snimati dvoriste, tj. deo od kapije do garaze, u dvoristu se nalazi velika sijalica(ona na banderi, za osvetljavanje ulica) tako da mislim da ce i osvetljenost biti dobra.
Na sta bi jos trebao da obratim paznju?
[ gilopile @ 23.11.2013. 08:35 ] @
Ta varijanta ti je sa tom kamericom skroz ok. Bitno da ima dovoljno svetla to sto nadzires u sumraku/mraku i to ti je to. naravno, ukoliko je napolje, zastiti od vlage/kise...
[ Aminchee @ 23.11.2013. 08:41 ] @
Hvala na pomoci, kamera nece biti izlozena kisi..
Nego, da li da koristim ovaj Logitech ili neki drugi softver?
[ gilopile @ 23.11.2013. 08:46 ] @
No problemo !

Ja sam za varijantu Active Webcam - vrh soft :)
[ Aminchee @ 23.11.2013. 10:59 ] @
Koje su napredne opcije koje nudi ovaj program?
Moze li mozda vise kamera da se poveze?
[ gilopile @ 23.11.2013. 19:44 ] @
Moze vise kamera, naravno. Ima sve sto treba za jedan kvaliteten v. nadzor.

Evo ovde:

Key Features:

Works with all USB and Parallel Port cameras, Windows compatible Capture Devices and Framegrabbers, Pico 2000, TV-boards, and with Network IP Cameras from famous manufacturers like Toshiba, Logitech, Microsoft, Lenovo, Creative and Philips.
Broadcasts live MPEG-4 video and MP3 audio up to 30 frames per second.
Multiple cameras support. Simultaneous recording and broadcasting from unlimited number of cameras.
Dynamic IP Service, that gives a permanent internet address to your web camera whenever IP of your computer changes.
Time stamps captured video.
Broadcasts audio.
Supports Encrypted Transmission.
Records password protected video clips.
Performs Live Recording that allows rewind and playback captured content at any time.
Has features to control camera's Pan, Tilt, and Zoom.
Helps you to create web page for your web camera.
Records video when a motion is detected.
Allows to view recorded video remotely.
Sends e-mail and SMS when motion detected.
Runs a program when a motion is detected.
Allows to define the active area for motion detection.
Creates thumbnails from captured images.
Has a comprehensive scheduler.
Checks the available space on hard drive and stops recording if there is no available space.
User name and password to control access to your camera and recorded videos from Internet.
Has feature to limit number of camera viewers.
Stealth mode makes the program completely invisible that it doesn't display any icon in the sys tool tray and it is not presented in the task bar tray.
Password protection from unauthorized usage.
Ability to run the program as Windows service that the program starts automatically at system boot and executes even when no user is logged on to the system.


Meni je ok sto mozes oznaciti deo ekrana na kojem ce raditi `motion detect`, snimljeni materijal se moze passwordom zastititi, salje SMS kada detektuje pokret, sliku, e-mail, online streaming...Moze sve detaljno da se ispodesava, ukljucujuci vreme i nivo osetljivosti motion detect-a...


[ Aminchee @ 23.11.2013. 20:36 ] @
Ohoooooo :)
Sve je super, osim toga sto nemam pojma sta i kako se podesava.. :/
[ gilopile @ 23.11.2013. 20:44 ] @
Ma nije niakva frka podesiti. Malo cackaj i sve ce ti se pojasniti. :D
[ Aminchee @ 23.11.2013. 21:04 ] @
Moze li da se nadje negde product key?
A jos potrebnija stvar da se program prebaci na srpski jezik?
[ SlobaBgd @ 23.11.2013. 23:40 ] @
Valjda će da ti pošalju product key kad kupiš softver?!
[ gilopile @ 25.11.2013. 23:14 ] @
Heheh, to sigurno :)

Nego, ako ces bas koristiti za kucnu varijantu, onda ok i sto da ne da se malo potrudis i nadjes sebi `free` verziju. Uostalom, pogledaj PP.