[ zille_86 @ 23.11.2013. 21:14 ] @
Pozdrav ljudi!

Kao što piše u naslovu teme, imam problem sa paljenjem MSI CR610. Naime računar upalim, ali ni sistem ni bios neće da se podignu. Čuje se kako radi kuler, upali se lampica, ali se sistem nikako ne diže. Lampice za num i caps isto ne reaguju. U početku mu je trebalo vremena, nekad i po pola sata, sat da se podigne, a sada neće uopšte.
Lap je star oko tri godine. Kuler je malo glasniji pa nisam sto posto siguran da li hdd uopšte radi, mada kada ga upalim mislim da ga zavrti. Imao je problema sa hlađenjem, uzeto je postolje sa kulerom, malo je pomoglo, ali i dalje je radio na 60+, a na video pozivima ga je terao i preko 80... Inače lap je od devojke pa se nikad nije koristio za neke malo zahrevnije stvari. Baterija je riknula pa je poslednjih godinu dana radio na punjaču. Takođe otišli su mu kamerica i mic. Ne znam koliko je sve ovo bitno, ali čisto da navedem, da se ima kompletna slika.

Probao sam sa laičkim metodama koje sam i ovde pročitao na sličnim temama: isključio sa punjača, izvadio malu bateriju, izvadio hdd... Ništa ne pomaže. Veća par sati tako radi, kuler vrti, izbacuje topao vazduh, al nikako da podigne sistem.

Ja nekako najviše sumnjam u taj hdd, al bi zamolio nekoga stručnijeg ako može da mi pomogne sa nekim rešenjem ili bar da mi kaže šta bi mogao biti problem.

Unapred zahvalan!

BTW dok sam ovo pisao sistem se upravo podigao posle oko 3 sata od paljenja!
[ Miroslav Cvejić @ 23.11.2013. 21:31 ] @
ja bih to odneo u servis. Jer da imaš mogućnosti da ukloniš kvar, znao bi i da ga nađeš sam. Ovako, može samo biti više štete nego koristi.

liči na hladan lem, a i temperature koje pominješ nisu ni malo za pohvalu. To je trebalo očistiti više puta do sada.