[ kunc @ 24.11.2013. 19:05 ] @
da li postoji način ili scripts na koji mogu "pokupiti" informacije, odnosno (novosti, vijesti, desavanja i slično) sa drugih news sajt-ova i isti sadržaj objaviti na site.
Ovaj način sam vidio na jednom news-sprskom situ..

Sugestija, ideje i slično su uvijek dobrodošle ;)

[ plus_minus @ 24.11.2013. 19:10 ] @
Postoji.

Q: Koliko je komplikovan taj način?
A: Diskutabilno.

Q: Hoćeš li tim potezom stvoriti armiju neprijatelja (veruj mi da niko od vlasnika portala i news sajtova, ne voli takve ideje, sprovedene u dela. Zapitaj se "što li?" ) ?
A: I te kako. Nemoj ni da sumnjaš.

Q: Hoće li takav rad imati željenu posećenost kao source-news-plagijat (call it whatever You want ...) ?
A: Poprilično teško. Najverovatnije ne.

Moj savet i dobronamerna sugestija: budi kreativan, nemoj praviti smeće i trošiti svoje vreme na - smeće.

Ovo "smeće" nemoj shvatiti lično.

Ukoliko želiš da linkuješ ostale izvore, dakle, da napraviš takozvanu "raskrsnicu" baš kao na slici.. to mu dođe malo drugačije.. ukoliko NE objavljuješ tuđe tekstove, to jest, ne teraš ljude da čitaju tuđe tekstove sa tvog sajta, već sa originalne lokacije.
[ kunc @ 24.11.2013. 19:17 ] @
Citat:
plus_minus: Postoji.

Q: Koliko je komplikovan taj način?
A: Diskutabilno.

Q: Hoćeš li tim potezom stvoriti armiju neprijatelja (veruj mi da niko od vlasnika portala i news sajtova, ne voli takve ideje, sprovedene u dela. Zapitaj se "što li?" ) ?
A: I te kako. Nemoj ni da sumnjaš.



A1: Koliko je komplikovan način, to je pitanje..jer nikada nisam dosao na ovakvu ideju.
Q1: Moja ideja bi bila "kupiti" informacije preko rss-ova(ako ih uposte imaju), ali isti obicno daju malo informacija

A2: Neprijatelji, hmmm tu bi se mogao napraviti dogovor, jer bi bio logo tog medija, odnosno naziv site-a odakle potiče izvor/informacija

Hmm, znaci da tu ideje izbacim, ipak da nastavim ono sto sam zamislio tj. portal za gradic do 50 hiljada stanovnika u Bosni.
Ovu ideju sam htio ubaciti, cisto zbog posjeta na portalu, jer sam razmisljao o globanom nivou..

[Ovu poruku je menjao kunc dana 24.11.2013. u 20:30 GMT+1]