[ deki037 @ 25.11.2013. 08:17 ] @
Potrebna mi je preporuka i pomoc iskusnijih forumasa oko zastite tastature.
Naime, radim u osnovnoj i srednjoj skoli u Zajecaru. Imam problem u kabinetu informatike zato sto ucenici stalno skidaju tastere sa tastatura, menjaju ih i sl.
Koliko god ih kontrolisali koleginica i ja, nemoguce je uhvatiti ih dok menjaju tastere (zbog polozaja racunarskih stolova u kabinetu). Pritom tastere i lome, pa ih vrate na tastaturu i to se vrti u krug. Bojim se da cemo ostati bez tastatura.
Molim Vas da mi pomognete oko zastite tastature tj. ima li tastatura kod kojih se tasteri ne mogu skidati ili postoji li neka zastita koja bi se stavila preko tastature (a da je pritom ucenici ne mogu iscepati ili izbusiti sestarima i olovkama)?
Hvala unapred
[ Miroslav Cvejić @ 25.11.2013. 08:27 ] @
Može to jednostavnije, samo par minuta pre kraja časa pregledaj tastature pa podeli jedinice celom odeljenju.

A onda im na sledećem času daj računare bez tastatura i obraduj odeljenje da rade kontrolni da poprave jedinice.
[ deki037 @ 25.11.2013. 10:43 ] @
Informatika je izborni predmet, ne ulazi u prosek tako da ucenike ne pogadja jedinica.
Trazim neko konkretno resenje.
[ Seyokiller @ 25.11.2013. 12:34 ] @
Imaš na tržištu gumenu tastaturu.
Otprilike ovako izgleda:
http://www.mdcomputers.co.rs/Gumena_Tastatura_Gembird
Pozdrav
[ deki037 @ 28.11.2013. 09:34 ] @
Gumena tastatura mi deluje u redu.

Da li postoji mozda neka providna podloga, koja bi se postavila (zalepila) na tastaturu kako bi zastitila tastere?