[ EmmaR @ 28.11.2013. 09:43 ] @
Već neko vreme komp mi povremeno "luduje": miš se zakočuje (ponekad je potrebno resetovanje jer se zakoči i ceo sistem), aplikacije se otvaraju i zatvaraju po nekom svom nahođenju (ovo važi za one koje su već bile otvorene); spuštaju i podižu sa taskbar-a. Konkretan primer: otvorim na primer: elitesecurity sajt i pređem u neki od podforuma, i ... odjednom u toku čitanja neke teme vrati me jedan ili više koraka nazad .. slično se dešava povremeno pri pregledu direktorijuma.

Nema veze koji je sistem u pitanju: Win XP ili Linux Mint 11.
Nema veze da li je konektovan na internet.
Nema veze koliko je dugo komp uključen: može da poludi i posle 15 minuta i posle 2 sata a može da radi i 8h bez ikakvih problema.
Gotovo da je isključena mogućnost nesvesnog pritiskanja tastera na mišu i tastaturi.

Win XP sam proveravala na "štetočine" i pronađeno je par trojanaca i crvića ali na "rezervnom" XP sistemu (gde ih je bilo za očekivati) i uklonjeni su.

P.S. Zaboravih da navedem i fantomsko kreiranje praznih fascikli na desktopu (za sada primećeno jedino kod Mint-a). Upravo me je počastio sa dva komada i to ovaj put ih preklopio. Nije mi jasno kako mu je pošlo za "rukom" i još da preklopi (stavi jednu preko druge) a pri tom desktop nije bio prazan?




[Ovu poruku je menjao EmmaR dana 28.11.2013. u 10:57 GMT+1]
[ calexx @ 28.11.2013. 10:46 ] @
Probaj drugu tastaturu i miša, ne moraš da pritisneš nesvesno, možda neki taster lepi ili je kabl u prekidu pa brlja. Moja tastatura je počela da se ponekad čudno ponaša, ne radi ili počne da radi sumanuto ... ali zna šta je, kabl blizu tastature je verovatno oštećen i kod pomeranja nekad ne legne dobro. Nije ni čudo za tastaturu iz 1985. godine ali ću da je opravim jer ove nove ne bi izdržale ni 10% a da ne pričam o ostalom. ;)

Čim se isto ponaša na dva totalno različita operativna sistema, isključi softverski deo. Ili ovo ili je nešto gadnije i skuplje.
[ EmmaR @ 28.11.2013. 11:25 ] @
Citat:
calexx: Probaj drugu tastaturu i miša, ne moraš da pritisneš nesvesno, možda neki taster lepi ili je kabl u prekidu pa brlja. Moja tastatura je počela da se ponekad čudno ponaša, ne radi ili počne da radi sumanuto ... ali zna šta je, kabl blizu tastature je verovatno oštećen i kod pomeranja nekad ne legne dobro. Nije ni čudo za tastaturu iz 1985. godine ali ću da je opravim jer ove nove ne bi izdržale ni 10% a da ne pričam o ostalom. ;)

Čim se isto ponaša na dva totalno različita operativna sistema, isključi softverski deo. Ili ovo ili je nešto gadnije i skuplje.


Posumnjala sam i ja u miša: em je vremešni, em često se kabl negde zaglavi pa ga cimam. Tastatura ne bi trebalo da pravi probleme pošto je takoreći nova. I, nadam se da nije ništa gadnije. Trpeću dok ne odem negde pa da usput (ako se setim) kupim miša.

Hvala na odgovoru.
[ EmmaR @ 17.12.2013. 14:11 ] @
Zamenila sam misa i za sada se normalno ponasa.