[ marko_man @ 28.11.2013. 23:59 ] @
Nedavno sam promenio sporet novim elektricnim koji u odnosu na svog prethodnika ima i rernu sa ventilaatorom i programabilni sat. U pitanju je noviji model Alfa plam sporeta.

Naime, sporet je stigao pre nekih mesec dana i radio je kako treba, i dalje radi, ali od veceras kada sam ukljucio rernu spalio je 4 osiguraca na koji je vezana rerna, sve dok mi rezervnih nije ponestalo. Inace sve tri faze idu preko osiguraca od po 10A i od veceras tj,sinoc samo pregoreva na rerni kada se ukljuci i to na temp ne vecoj od 200 stepeni.

Ovo mi je posebno cudno, jer sam do sada koristio rernu na istom programu (ventilator, zadnji i donji grejac) i sve je radilo bez ikakvih problema. Osigurac nije ispadao, a od veceras nikako da radi kako treba. Malo krene i crkne, i tako 4 osiguraca odu po kratkom postupku. Narocito mi je cudno to sto sam ga kada je stigao ukljuciovao na prazno, na vece temeparture, pa se nista nije desilo, niti je sta pregorevalo....

Sta moze biti uzrok i kako se moze resiti ova neprijatnost kad ti rerna najvise treba?

Hvala unapred!
[ djura63 @ 29.11.2013. 07:58 ] @
Kreni redom
1. proveri utičnicu i utikač
2. proveri sve lako pristupacne spojeve za grejač
[ marko_man @ 29.11.2013. 08:37 ] @
Ok provericu, samo ako mi mozes malo pojasniti koje to lako dostupne spojeve i kako da proverim?

[ djura63 @ 29.11.2013. 12:26 ] @
Skineš poklopac sa zadnje strane lako ćeš da vidiš ako je nešto gorelo
Ali, mislim da je za tebe jeftinija varijanta da pozoveš nekog prijatelja koji se iole više razume
[ djura63 @ 29.11.2013. 12:38 ] @
Skineš poklopac sa zadnje strane lako ćeš da vidiš ako je nešto gorelo
Ali, mislim da je za tebe jeftinija varijanta da pozoveš nekog prijatelja koji se iole više razume
[ Horvat I @ 29.11.2013. 12:59 ] @
10A osigurač ti je slab za lrenu, ako ti je jaka struja hladni grejaći ukupne snage 2KW će povući više.
I ako se nađe bilo šta drugo nakačrno na vod...
[ marko_man @ 02.12.2013. 09:37 ] @
Poslusao vase savete i zvao komsiju elektricara, koji je zameni osigurac, tj. stavljen je jaci od 16A, a sporet nismo hteli da otvaramo jer je jos u garanciji...


Hvala Puno, problem resen!

Pozdrav!