[ xxx83 @ 06.12.2013. 22:15 ] @
Pozdrav svima.
Imam jedan problemčić sa IBM T43 laptopom.
Pali se normalno, ulazi u bios i sl, ali kada ubacim hard disk, prilikom boota, izbacuje mi error 2010:
"The hard disk drive you have installed has not been qualified for use in this computer od does not have the lastest firmware.
Using a drive that is not qualified may cause compatibility issues and potential data loss.

To automaticlly continue after this message is displayed whitout having to press (ESC), restart the computer, pres (F1) during Power-on and look under "Startup" in the BIOS Setap utillity."

Da li se iko ikada susretao sa ovako nečim i kako da rešim ovaj proble?
Probana su dva potpuno ispravna hard diska.
[ Binary Mind @ 06.12.2013. 22:31 ] @
To se laptop buni jer se ne koriste hard diskovi koji su propisani od strane IBM-a. Problem se može prevazići flashovanjem modifikovanog BIOSa koji je isti kao i standardni, ali bez te dosadne poruke koja je uzrokovana postojanjem "bele liste" hard diskova koji se ugrađuju u taj laptop. Latop će raditi sa kompatibilnim hard diskovima koji nisu na "beloj listi" i sa postojećim BIOS-em, samo će prijavljivati ove greške pri POST-u.
[ xxx83 @ 06.12.2013. 23:00 ] @
Gde da pronađem modifikovani BIOS za njega?
[ Binary Mind @ 07.12.2013. 10:07 ] @
Traži po netu. Trebalo bi da ima pošto nisi jedini sa tim problemom. Cenim da nema na zvaničnom Lenovo sajtu.
[ xxx83 @ 11.12.2013. 12:11 ] @
Našao sam IBM-ov hard i njega ubacio.
Radi bez problema.