[ blocker @ 09.12.2013. 10:43 ] @
Imam navedeni tablet(tacnije GPS sa Androidom) i nece da ucita Android.
Kada ga upalim pocinje da startuje, pojavi se logo i krug pocinje se okretati u nedogled.
Mislim da bi trebao uci u recovery pa da ga od tamo na neki nacin uradim factory reset .
Samo kako uci u recovery, jer postoje samo dugme power i volume up/down.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.12.2013. 10:47 ] @
Na nekim telefonima se u recovery mode ulazi držanjem power i vol. up ili down dugmeta.
[ blocker @ 09.12.2013. 12:42 ] @
Uspeo sam da udzem u recovery,uradio wipe data/factory reset,uradio wipe cache.
Startovao sam ponovo, ali problem je ostao .
Sada jedina nada je da nadzem originalan rom za njega,pa preko recovery da ga flesujem.
Samo sto na nihovom sajtu ga ne nude (radi nekih dogovora sa iGO i Navitel) i salju me u nihov servis.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.12.2013. 12:47 ] @
Probaj da nađeš neki custom ROM. Možda ti njega bude lakše naći. Šta god na kraju da nađeš, ostavi link ovde :)
[ blocker @ 09.12.2013. 18:22 ] @
U ovom slucaju mora da bude originalan rom,jer nisam u mogucnosti rootat uredzaj da bi stavio custom rom.Originalan rom mogu flesovati preko recovery i nije potreban CWM ili TWRP.
Ne mogu ga rootat jer ne moze da se pokrene,vec se pojavi samo logo i tako ostane.
Ako bilo sto pronadzem stavljam link.
[ palenta @ 13.01.2014. 19:33 ] @
Daj Blocker, pomozi savjetom, pošto vidim da ti imaš taj "Prestigio geovision 7777" kojega namjeravam kupiti ali prije toga se želim malo informirati.
Odlučio sam se za njega najviše šta, pored tableta i GPS ima i TV (digitalni) te me zanima dali taj TV može išta da prikazuje samo s tom antenom, jer ako prikazuje sliku samo kad su uvjeti idealni onda ga nebi ni kupio, nego bi se odlučio za neku jeftiniju varijantu bez TV.
Bilo bi mi idealno kad bi postojala mogućnost spajanja vanjske antene (preko kabela) ali pretpostavljam da on tu mogućnost nema
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.01.2014. 19:39 ] @
Možda tvoj lokalni kablovski operater ima mogućnost streaminga programa i na tablete, pa bi ti to bilo znatno bolja varijanta.
Nemam iskustva sa malim uređajima i njihovim antenama, ali znam da nikad nisam imao sreće sa velikim uređajima i mnogo većim antenama. Veliki sam skeptik po tom pitanju. Ako postoji veći dijapazon uređaja, onda bi ti moj savet bio da umesto sa TV-om uzmeš uređaj koji ima više RAM-a ili dva procesorska jezgra više i sl.
[ palenta @ 14.01.2014. 13:53 ] @
Još jedna stvar me zanima, na koji način se uređaj spaja s kućnim televizorom (usb ili hdmi) i da li to znači da na TV mogu vidjeti screen uređaja (npr. Gps navigacija, slike, snimljeni video, facebook itd.). Znači da mi TV služi kao neka vrst externog monitora uređaja.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.01.2014. 14:03 ] @
Ako to pitaš zbog ovog što sam rekao za streaming od strane kablovskog operatera, ne spaja se zbog toga na TV. Streaming se radi preko aplikacije koja je pravljena baš za njih.

http://www.sbb.rs/d3go/uredjaji/

Ostala spajanja se rade preko HDMI-ja, ukoliko ga uređaj podržava. U tom slučaju se sa uređaja može raditi streaming na TV, sa određenim ograničenima (koja su meni bila dovoljan problem da zaboravim na gledanje filmova sa telefona na TV-u i kupim Android TV).
[ palenta @ 14.01.2014. 20:56 ] @
Citat:
Ako to pitaš zbog ovog što sam rekao za streaming od strane kablovskog operatera


Ne nisam mislio na streaming, nego pitam dali mogu kućni TV koristiti kao eksterni monitor, zanči ako sam na facebooku, ili koristim GPS, ili gledam neki video clip, ili slike, da mi to prikazuje na TV.