[ agkiki @ 10.12.2013. 14:06 ] @
Zdravo svima , interesujeme kako mogu da dodam datum trenutni ili da se uvuce iz forme pored imena snpIzveštaja koji je u ovom sl. OBRAZAC_OD.snp
biobih puno zahvalan na pomocu ili neke ideje.
ika


DoCmd.OutputTo acOutputReport, "OBRAZAC_OD", acFormatSNP, "D:\URADJENE PLATE\NEBOSO\2013\novembar\OBRAZAC_OD.snp", False
[ Zidar @ 10.12.2013. 16:20 ] @
Mozda ovako:
Code:

DIm strOutputFajl as string

strOutputFajl = "D:\URADJENE PLATE\NEBOSO\2013\novembar\OBRAZAC_OD_" & format(Date(),"YYYYMMMDD") & ".snp"

DoCmd.OutputTo acOutputReport, "OBRAZAC_OD", acFormatSNP, strOutputFajl, False



[ agkiki @ 10.12.2013. 16:44 ] @
Zidar hvala ti puno na brzom odgovoru to je to.
Molio bih te još nešto ako nije problem a to je,
Kako da se uradi ovo u istom što sam priložio a da se naziv foldera
u ovom sl. NEBOSO može menjati da nebude staticna vec zavisno iz
koje radnje u formi pokrecem ovu proceduru da postavi ime te radnje kao folder.
Nadam se da nisam zapetlao nešto što je jasno.
unapred hvala IKA
[ Zidar @ 10.12.2013. 18:19 ] @
Citat:
Kako da se uradi ovo u istom što sam priložio a da se naziv foldera
u ovom sl. NEBOSO može menjati da nebude staticna vec zavisno iz
koje radnje u formi pokrecem ovu proceduru da postavi ime te radnje kao folder.


Probaj ovako: Napravis tabelu sa dve kolone, tabela RadnjeFolderi:{Radnja(text 255); Folder(text 255)}. U tabelu spakujes radnje koje radi i odgovarajuce foldere. U tu tabelu bi smestio nesto ovako:

Radnja = "NEBOSO", Folder = "D:\URADJENE PLATE\NEBOSO\2013\novembar\"
RAdnja = "NekaRadnja", Folder = "D:\URADJENE PLATE\NekaRadnja\2013\novembar\"


Onda kad postavljas vrednost u strOutputFajl uradis nesto ovako (ovo je evc otprilike, cut/paset nece ici):
Code:

Pseudo code:

Public Function PripremiIPosalnjiOutputFajl(strRadnja AS string) AS boolean
DIm strOutputFajl as string

strOutputFajl = dlookup("Radnja,RadnjeFolderi,"Radnja = '" & strRadnja & " OBRAZAC_OD_" & format(Date(),"YYYYMMMDD") & ".snp"

DoCmd.OutputTo acOutputReport, "OBRAZAC_OD", acFormatSNP, strOutputFajl, False





Znaci, funkciji saljes parametar strRadnja, za taj parametar procitas sa Dlookup odgovarajuci folder i dodas onda ime reporta sa datumom. Onda generises .snp report. Mozes da imas i specijalnu formu, na kojioj je list box koji prikazuje radnje i foldere, pa izaberes radnju-folder sa liste i tu vrednost prosledis funkciji kad je pozoves sa nekog dugmeta. Nije jednostavno kao prosli post, ali verujem da ces razumeti glavnu ideju - tabela u kojoj cuvas vrednosti parametara za svoju funkciju. Naravno. cim imas tabelu, trebace ti verovatno i forma preko koje ces odrzavati tabelu, i na toj formi nesto da otvori File Open dialog box, i tako dalje....

Srecan rad

[ agkiki @ 10.12.2013. 18:28 ] @
Zidar svatio sam, sada cu pokusati da sve uradim kako si mi predložio, ako negde zapnem ponovi cu se javiti, zasada puno hvala ti si CAR.
ika
[ agkiki @ 10.12.2013. 20:48 ] @
Zidar sve sam uradi eli mi prijavljuje Sitax error, vidim da je nešto u vezi fajla Radnja ali nemogu da dokucim u cemu je greška,
pa te molim pogledaj malo, evo okacicu primer koji sam nabrzinu sklepao, naravno radim mnogo ozbiljniju bazu.
Unapred hvala Ika
[ Zidar @ 11.12.2013. 15:24 ] @
Lepo sam rekao da Cut/Paste nece da radi A ni tabelu nisi napravio po instrukcijama. Evo, prepravio sam ti tabelu i popravio kod.

Dalje bi trebalo da mozes sam. Ako ne mozes, onda treba da stanemo jer moras da naucis i uvezbas neke stvari o pisanju koda, da bi ovo razumeo. Nema svrhe da ti uradim zadatak a da ne mozes sam da to ponovis drugi put. Jos jednom, Cut/Paste sa forume nije dobar metod. Mora da se razume i nauci.

[ agkiki @ 12.12.2013. 15:16 ] @
Zidar hvala na trudu, ali na kraju se ispostavilo da nije to ono što sam želeo.
Uzeo sam jedan primer od Sloja postavucu ga pa pogledaj, naravno ako hoces, sto se tice poznavanja coda
naravno da sam u tome tanak, ali trudim se sve traži vreme a ja baš nemam mnogo.

Public Sub CreateNewFolder(folderName As String)
On Error GoTo greska
Dim fso As FileSystemObject
Set fso = New FileSystemObject

Call fso.CreateFolder(folderName)
greska:
Select Case Err.Number
Case 0
Exit Sub
Case 58
MsgBox "Vec postoji" & vbCrLf & "Duplim klikom u text polje pronadjite vec postojeci folder", vbExclamation, "POSTOJI"

Exit Sub
Case Else
End Select
End Sub

Ovo kod mene radi ali pravi samo osnovni folder a meni trebaju subFolderi jedan ispod drugog da su promenjivi.

Nadam se da ce i Sloj možda da pogleda i da mi pomogne, u svakom slucaju svi vi ste sjajni.
Pozdrav Ika
[ Zidar @ 12.12.2013. 21:53 ] @
Moras da budes jasniji u ahtevu. To sto si uzeo od Sloj kreira novi folder, a ono sto sma ti ja dao cita folder sa nekog mesta gde si sacuvao putanju - dve evoma razlicte stvari. U svakom slucaju, srecan rad :-)
[ agkiki @ 13.12.2013. 11:20 ] @
Zdravo Sloj, obracam se direktno tebi jer verujem da ces razumeti moj problem, mada nemam ništa protiv da se i ostali ukluce.
Zidar mi je pomogao oko citanja putanje foldera koji su staticni.

Ali treba uraditi folder i sub foldere koji ce se menjati u zavisnoszi od toga
koju radnju, mesec i godinu zadam u formi.
Ova funkcija mi radi samo prvi folder pa me zanima dali može da se doradi i da radi
i subFolder

Primer D:\uradjene plate\ime radnje\neki mesec\ neka godina\ime izvestaja.snp
Molim te pomozi vrlo mi je hitno
Puno pozdrava i unapred hvala Ika.

ps: tvaja funkcija
code:
Public Sub CreateNewFolder(folderName As String)
On Error GoTo greska
Dim fso As FileSystemObject
Set fso = New FileSystemObject

Call fso.CreateFolder(folderName)
greska:
Select Case Err.Number
Case 0
Exit Sub
Case 58
MsgBox "Vec postoji" & vbCrLf & "Duplim klikom u text polje pronadjite vec postojeci folder", vbExclamation, "POSTOJI"

Exit Sub
Case Else
End Select
End Sub
[ SLOJ.1973 @ 13.12.2013. 13:15 ] @
Evo primer sa drugim kodom.
[ agkiki @ 13.12.2013. 16:09 ] @
Sloj hvalati mnogu na ovome, to je to samo mi fali kako da pridružim neki izveštaj.snp
znaci kada mi napravi Foldere na kraju posle datuma da mi ubaci izveštaj koji ja dodelim iz forme,
Mislo sam da mogu da iskoristim primer koji mi je dao Zidar i hvalamu na tome
ali jednostavno to nije moguce.
Još jenom hvala Ika
[ Zidar @ 13.12.2013. 17:29 ] @
Sve je moguce, samo treba dobro definisati zahtev

evo kako je tekla komunikacija od pocetka. Citati su tvoji zahtevi, a ja sam dodao objasnejnje sta se desavalo.

Prvo trazis kako da dodas datum na ime fajla:
Citat:
Zdravo svima , interesujeme kako mogu da dodam datum trenutni ili da se uvuce iz forme pored imena snpIzveštaja koji je u ovom sl. OBRAZAC_OD.snp

, i dobijes odgovor.
Onda trazis da putanja bude promenljiva,
Citat:
Kako da se uradi ovo u istom što sam priložio a da se naziv foldera
u ovom sl. NEBOSO može menjati da nebude staticna vec zavisno iz
koje radnje u formi pokrecem ovu proceduru da postavi ime te radnje kao folder.
Nadam se da nisam zapetlao nešto što je jasno.

i dobijes odgovor.
Onda pomenes subfoldere u recenici koja je 100% nerazumljiva.
Citat:

Ovo kod mene radi ali pravi samo osnovni folder a meni trebaju subFolderi jedan ispod drugog da su promenjivi.

Sloj pouksa da nesto uradi, ali to opet nije to, pa pokusavas da objasnis, ponovo nejasno, ponovo subfolder:
Citat:

Ali treba uraditi folder i sub foldere koji ce se menjati u zavisnoszi od toga
koju radnju, mesec i godinu zadam u formi.
Ova funkcija mi radi samo prvi folder pa me zanima dali može da se doradi i da radi
i subFolder

Onda zakljucis da to ipak nije ono sto tebi treba, pa zakljucis da nije ni moguce:
Citat:

hvalati mnogu na ovome, to je to samo mi fali kako da pridružim neki izveštaj.snp
znaci kada mi napravi Foldere na kraju posle datuma da mi ubaci izveštaj koji ja dodelim iz forme,
Mislo sam da mogu da iskoristim primer koji mi je dao Zidar i hvalamu na tome
ali jednostavno to nije moguce.

Iz poslednjeg citata nazire se pomalo sta u stvari zelis (nisam 100% siguran, ali se nazire, pomalo):
Ti hoces da za svaki backup napravis folder (subfolder) negde, po nekom pravilu (izvestaj godina, mesec...) i da tu sacuvas .SNP fajl, s tim da ime fajla sadrzi datum snimanja. Ni jedan od tvojih citiranih zahteva nam ne kazuje ovo. Pa kako onda da ti pomognmo?

Verovatno resenje ima dva koraka:
1. napravi trazeni folder (subfolder) - Sloj ti je pokazao kako se prave folderi.
2. iskoristi moj prvi odgovor da u taj folder sacuvas .SNP fajl sa datumom doatim na ime

Verovatno ce sas Sloj da ti uradi celo resenje i za to mu dugujes barem rucak u dobrom restoranu

Srecno.
[ agkiki @ 13.12.2013. 18:05 ] @
Zidar mogu da ti se samo zahvalim na ovome, vidim i sam da sam preterao u svemu,
kada sve ovo procitam nemogu da verujem da sam sve ovo napisao, tacno je da deluje haoticno ali
to je zbog mog neiskustva, seti se jednom sam rekao da i ne znam sta tražim, jednostavno ovo je nešto novo za mene.
Ali svega ivoga može se ipak svatiti šta hocu, moram da priznam da je Sloj to omah svatio i zato i može da mi pomogne.
Ostajemi samo da ti se zahvalim na trudu i da sam ovo sve svatim kao dobronameran gest.
Ika
[ SLOJ.1973 @ 13.12.2013. 19:35 ] @
Zidar,ti pomenu nekakav ručak,al' izgleda da kolega agkiki nije stigao da pročita tvoj post do kraja :). Nema veze .Da završimo više sa ovom temom.Eto rešenja u prilogu.
Izvinjavam se Moderatorima (@Zidaru i @Getsbiju) ako svojim gotovim rešenjima,narušavam pravila ovog foruma,tipa da ovo nije mesto gde neko samo postavi pitanje,a neko drugi treba da mu odradi zadatak. Možda ja preterujem sa svojim odgovorima,ali sam ja Access naučio samo preko ovog foruma,putem primera,koji su mi u to vreme davali @Zidar,@Getsbi,@domaci_a_nas,i ostali. Naravno,nisu to bila rešenja za celu bazu,koju sam radio,već samo poneko parče gde sam baš zapinjao u tom momentu. Nisam imamo mogućnosti da idem na bilo kakav kurs, jer ga nije bilo u mestu odakle sam ja. Sad su se pojavile razne škole na daljinu,ali mislim da svi mi ovde,koji još uvek učimo Access nemamo baš puno slobodnog vremena,verovatno ni novca da sebi to priuštimo.Zato želim da svojim rešenjima skratim muke onima,koji žele da nauče access,a nemaju gde drugde da nauče jer iz gotovih primera se najlakše uči,bar je to kod mene bio slučaj. Pošto je kolega @agkiki već duže vreme prisutan na forumu i stalno postavlja pitanja,znači da uči i istražuje, pa stoga smatram da treba da mu pomažem.(Ne samo njemu,već i svima ostalima,koji su često na forumu).Eto,od mene toliko. Ako Vi (Moderatori) smatrate da nije u redu,ja ću prestati da dajem gotova rešenja,već ću samo ostavljati linkove,na kojima se može videti odgovor na postavljeno pitanje.Ne zamerite.Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao SLOJ.1973 dana 13.12.2013. u 20:56 GMT+1]
[ Getsbi @ 13.12.2013. 20:14 ] @
@ SLOJ.1973
Ne postoji pravilo koje brani davanje gotovih rešenja. Pravilnik kaže da ne treba tražiti da vam neko uradi "domaći zadatak", šta god to značilo.
Ono što je opasnost da će se pre ili kasnije desiti sa članovima koji pružaju ovakav vid pomoći je da se zasite. Ja sam očigledan primer. To ste verovatno primetili.
Ima jedna stara poslovica koja kaže da je bolje naučiti nekog da peca nego mu doživotno poklanjati ribu. Prema tome nađi balans. Malo jedno malo drugo.
[ SLOJ.1973 @ 13.12.2013. 20:34 ] @
@Getsbi
Citat:
Getsbi: @ SLOJ.1973
Ono što je opasnost da će se pre ili kasnije desiti sa članovima koji pružaju ovakav vid pomoći je da se zasite. Ja sam očigledan primer. To ste verovatno primetili.:)

Ok.To stoji. Zasitiću se i ja verovatno.Onda će doći neko drugi (možda @agkiki),koji će se osećati dužnim da pomogne drugima,jer se njemu mnogo pomagalo kada je počinjao. Jednom prilikom me je kolega @domaci_a_nas prozvao,tako što je Vas pozvao,da otvorite podforum Access-zabavište. Nisam se tada naljutio,već sam u stvari bio podstaknut da mnogo više zapnem.Izbegavao sam da postavljam pitanja na forum odmah,čim naidjem na problem,već sam pretraživao internet,sedeo satima za kompjuterom,isprobavao i to me je nateralo da u stvari shvatim da moram sam da probam,da moram da ekperimentišem. Svi ovi kodovi,koje koristim u svojim rešenjima,to sam već i Zidaru skrenu pažnju,nisu moji,nisam ih ja izmislio već neko drugi,ja sam ih samo "ugurao na pravo mesto" da završavaju posao.
Što se tiče poslovice,u mom slučaju je ona suprotna:Ako ti neko stalno poklanja ribu,potrudi se da naučiš da pecaš,da bi mu je vratio. Pozdrav i svako dobro svima.
[ agkiki @ 13.12.2013. 20:39 ] @
Sloj hvalati na ovome, što se tice ostalog sveka ti je na mestu.
Neka kolege koje se plašu da ce forum propasti ako se nekome pomogne onda greše.
Trba da znate da sam ja 52-go godište i da je meni mnogo teže nego mladjima od mene ali eto trudim se.
Nadam se da cu i ja biti u prilici nekome da pomognem.
Što se ticr rucka, odavno si ga zaslužio, da ce Bog da se sretnemo i da se vec jednom upoznamo.
Naravno to važi i za ostale i to je bogatstvo ovog foruma i tog je nesebicnosti on ce trajati.
Pono hvala i pozdrava Ika.
[ nenadmarkoni @ 13.12.2013. 20:50 ] @
@SLOJ.1973 Svaka čast na tekstu. Nama početnicima ostaje nada da ćemo postati tako dobri u ovome kao Vi da bi mogli pomoći drugima, ali stoji i @Getsbi-jeva ( možda ih ipak treba navesti i malo pogurati da sami pronadju rješenje- mislim na nas početnika ) Hvala Vam.
[ Zidar @ 13.12.2013. 20:55 ] @
Mora da se pomaze i pomagacemo, tu nema dileme. Meni je jdino zao sto mi je trebalo 4 posta da razumem sta se trazi :-(

Sto se tice ovog konkretnog resenja, svako resenje je dobro, ako radi ono sto se trazi. Zamolio bih samo da kad se dodje do konacnog resenja, da Sloj ili Agkiki to resenje postavi u bazu znanja. Isto sam trazio i za backup proceduru koju je Sloj postavio u temo o vodjenju geodetske firme. Stavite to u bazu znanja, nekome ce valjati. Nije obavezno da bude perfektan wizard, dobro ce doci i ideja nekome.

Srecno (ovo ozbiljno mislim)
[ ilekicika @ 18.01.2016. 02:11 ] @
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje koje možda može da se uvrsti u ovu temu. Moje pitanje glasi kako da izvezene tekstualne ili SNP fajlove u kreiranom folderu na način kao u ovoj temi upakujem pomocu zip. Odnosno kako da pompću nekog koda iz Accessu 2003 kompresujem podfolder i tekstualni fajl. Da li je potrebno da se koristi zip32.dll i kako. Evo konkretan primer gde imam import u tekst fajlu i sada bih hteo da podfolder "MojFolder" sa tekstualnim fajlom "IvestajA" bude kompresovan.
DoCmd.TransferText acExportDelim, "tblObrazacEIS", "tblObrazac", "c:\Izvestaj\MojFolder\IzvestajA" & ".txt", , , 65001
Ako neko može da mi odgovori mnogo bi mi pomogao. Hvala.
[ blingaro @ 19.01.2016. 19:41 ] @
Ja na poslu koristim bat fajl koji pokreće RAR u određeno vreme (namešteno je u task scheduleru). Zapakuje ceo zadati folder, premesti ga na zadatu putanju i preimenuje ga tako da doda datum kompresije na kraju. Nisam probao sa ZIP arhiverom. Možeš, do duše, da iskoristiš i acces fajl koji ti šaljem u prilogu, koji kada se otvori posle određenog vremena pokreće isti bat fajl. Neko je od forumaša u jednoj od tema direktno u access fajlu postavio kod, ali nemam trenutno vremena da pronađemgde je. Ako stignem pronaći ću stura.
Pogledaj i temu http://www.elitesecurity.org/t470454-5#3386154
Nadam se da sam pomogao.
Pozdrav.
[ blingaro @ 20.01.2016. 15:51 ] @
Evo, nađoh i kod. Ne znam u kojoj je temi i ko je postavio, ali sam fajl sačuvao.

Private Sub Command0_Click()
If Shell("c:\program files\winrar\rar a d:\Backup.rar d:\opomene.accdb", vbHide) <> 0 Then
MsgBox ("Uspješan backup!")
Else
MsgBox ("Greška pri izvršavanju backupa!")
End If
End Sub
[ ilekicika @ 02.03.2016. 21:35 ] @
Bio sam zauzet pa nisam mogao da se javim. Poznat mi je ovaj način pakovanja ali moj problem nije te prirode. Meni je potrebno da podatak koji izvozim bude upakovan a ne fajl koji je kreiran i koji se nalazi na nekoj lokaciji. Evo da pojasnim.
Imam tri tabele sa podacima koje eksportujem u folder odnosno podfolder koji se kreira pri eksportu.
DoCmd.TransferText acExportDelim, "tblObrazacEIS", "tblObrazac", "c:\Izvestaj\MojFolder\IzvestajA" & ".txt", , , 65001
DoCmd.TransferText acExportDelim, "tblObrazacAEIS", "tblObrazac", "c:\Izvestaj\MojFolder\IzvestajA1" & ".txt", , , 65001
DoCmd.TransferText acExportDelim, "tblObrazacA2EIS", "tblObrazac", "c:\Izvestaj\MojFolder\IzvestajA2" & ".txt", , , 65001
Dakle potrebno mi je da podfolder "MojFolder" u kome se nalaze podaci Izveštaj A, IzveštajA1 i IzveštajA2 budu automatski upakovani odmah pri exportu. Ne znam da li sam jasan ako je potrebno okačiću i primer. Pozdrav.
[ ilekicika @ 14.06.2016. 12:42 ] @
Obraćam se Sloju ili svko ko bi mogao da pomogne. Hteo bih da programsko rešenje koje je dao Sloj u ovoj temi prilagodim odnosno doradim
tako da se napravi folder i podfolder ne samo na nekoj od particija računara na kome se nalazi aplikacija već i na računaru koji je umrežen odnosno pariticiji koja je deljena, međutim to mi ne polazi za rukom. Na primer želeo bih da napravim folder i podfolder na ovoj adresi: "\\PC1\Documents\MojFolder\SubFolder\". "PC1" je naziv računara, a "Documents" je folder koji je deljen na tom računaru. Molim za odgovor. Na ovaj programski cod sam mislio:

Sub CreateSubDirectories(fullPath As String)
Dim str As String
Dim strArray As Variant
Dim i As Long
Dim basePath As String
Dim newPath As String
Dim strOutputFajl As String

str = fullPath
If Right$(str, 1) <> "\" Then
str = str & "\"
End If
strArray = Split(str, "\")
basePath = strArray(0) & "\"
For i = 1 To UBound(strArray) - 1
If Len(newPath) = 0 Then
newPath = basePath & newPath & strArray(i) & "\"
Else: newPath = newPath & strArray(i) & "\"
End If
If Not FolderExists(newPath) Then
MkDir newPath
End If
Next i

End Sub

[Ovu poruku je menjao ilekicika dana 15.06.2016. u 23:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ilekicika dana 15.06.2016. u 23:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ilekicika dana 15.06.2016. u 23:07 GMT+1]