[ miko.s @ 11.12.2013. 08:37 ] @
jučer sam kolegi popravio ixus 105 (pao mu je na objektiv i polomio mehaniku unutra, napokon su mi stigli zamjenski djelovi s ebaya), ali sada se vide dijagonalne linije na slikama, pretežno u tamnim djelovima slike, ali ako je veći iso onda se vide svugdje. liči na nešto kao smetnje na analognoj tv slici. okačit ću primjer poslije.

unutra nisam ništa oštetio, svi flat kabeli su zataknuti kako treba i niti jedan nije oštećen, pa da zato bude smetnja.
[ Zarko Silic @ 11.12.2013. 10:08 ] @
Nisi vratio sve mase na svoje mesto.
[ miko.s @ 11.12.2013. 10:38 ] @
mislim da nisam, nema mase. samo flat kabeli, koje sam uredno vratio u njihove konektore (da nisam, nebih mogao poklopiti lock na konektoru).
[ miko.s @ 11.12.2013. 20:11 ] @
evo to ovako izgleda

primeri su na iso 100, 400 i 1600. 100% crop. prva je sa blicem.




[ valerijan @ 15.12.2013. 20:49 ] @
citiram iz CHDK teme, da oživim ovu:

Citat:
miko.s: ...
a te crte i dalje ostaju. nema pomoći.
i da, stabilizacija je nešto lošija nego na powershotu. 1/10s mi je nekakva sigurna oštrina, ispod toga često bude mutno. može bit i zato jer sam 2 puta razmontirao objektiv pa se sve skupa malo pomaklo. i dalje mi nije jasno kako ta stabilizacija zapravo radi, jer sam sve komadiće objektiva izvadio i unutra ništa ne visi ili da se može samo od sebe pomicati.




Bilo bi odlično da su ti sa zamenskim delovima stigli i flet kablovi, ali da je tako verovatno bi to naveo...

Šta se događa sa videom?

Možda ne bi bilo loše da pitanje provučeš kroz forum Elektronika i slično?


p.s. proveri pp