[ Java Beograd @ 12.12.2013. 08:15 ] @
Ganci izdevetao ženu. Pošto ih u mom kraju ima dosta, znam da je to njima kao "dobar dan". Čak, mogu otvoreno da kažem da se to i ne može smatrati zlostavljanjem, jer žena njemu vrati prvom prilikom. Tako oni žive. Malo on nju, malo ona njega. Uglavnom.

Ali to je zavredelo za čak 4 udarne teme u Blicu !!! Mislim da se Blic upinje svim snagama ne bi li se spustio niže od Kurira u samo dno taloga novinarskog šljama.

[ fanfon @ 12.12.2013. 08:33 ] @
Dno ne postoji. To je rupa bez dna. Novinarstvo u Srbiji je ostalo samo u tragovima, a i ti sto se pridrzavaju novinarskog kodeksa i etike ne mogu doci do izrazaju od ovih senzacionalista.

U istom tekst citiraju doticnu:"Da nisu naišli njegov tata i brat, bila bih pretučena." A isti taj Blic preko naslovne strane objavio par dana ranije "Pretucena Dzejova cerka". A ista sad demantuje tu vest. Ko onda laze? I sta znaci izraz "pretuci" koji senzacionalisti stalno koriste u medijima da docaraju dogadjaj? Jel pretucen neko ko je dobio samar ili 2-3 udarca? Mislim da nije. Prefiks "pre" u glagolu tuci pojacava znacenje radnje. Znaci, dobio je 10-ak ozbiljnih udaraca i slicno. Ali sve ovo nije ni cudno kad se uzme u obzir nepismenost autora bombasticnih naslova kojima nas svakodnevno pune. Neko ce reci:"Pa zasto citas novine ili gledas tv kad ti smeta?" A ja onda kazem da ja imam pravo da mi se tako nesto ne servira. Na sta bi licilo da porodica u kojoj je 2 mala deteta seta ulicom i da im iz suprotnog pravca dolazi grupa pijanih nudista koji mlataraju patkama i podriguju? Neke stvari se moraju dovesti u red inace nam preti totalna moralna degradacija. Mada ni sad nismo daleko od nje...
[ Miroslav Jeftić @ 12.12.2013. 09:27 ] @
Citat:
Java Beograd: Ganci izdevetao ženu. Pošto ih u mom kraju ima dosta, znam da je to njima kao "dobar dan". Čak, mogu otvoreno da kažem da se to i ne može smatrati zlostavljanjem, jer žena njemu vrati prvom prilikom.


Uf, kakva izjava
[ 3way @ 12.12.2013. 09:51 ] @
Citat:
Java Beograd:
Mislim da se Blic upinje svim snagama ne bi li se spustio niže od Kurira u samo dno taloga novinarskog šljama.


Koliko vidim, ide im odlicno:

[ Java Beograd @ 12.12.2013. 10:15 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
Java Beograd: Ganci izdevetao ženu. Pošto ih u mom kraju ima dosta, znam da je to njima kao "dobar dan". Čak, mogu otvoreno da kažem da se to i ne može smatrati zlostavljanjem, jer žena njemu vrati prvom prilikom.


Uf, kakva izjava :)

Pa tako je. Budimo realni. Ja svoje tamnopute komšije cenim i sa svima sam lepo na "dobar dan". Nijedan tamnoputi nije baksuz i agresivac kakvih takođe ima, ali među Srbima komšijama. (Da im je bar malo dalje lepa kuća.) Ali tamnoputi su takvi. Svađaju se na ulici, biju se u kući.

Upravo se zato i čudim da Blic na naslovnoj strani posvećuje 4 teme ovom "slučaju" - "Ganci izdevetao ženu". Zapravo više se i ne čudim, jasno je da je velika pomama među listovima ko će dublje da se zavuče u dno taloga novinarskog šljama.
[ SlobaBgd @ 12.12.2013. 10:30 ] @
Negde sam pročitao (ili čuo na TV, ne sećam se tačno) da je Blic dobio direktivu "odozgo" (od matične kuće) da se što više tabloidizuje. Doduše, nikad nisu ni bili respektabilni medij, ali sad idu još niže.
[ Miroslav Jeftić @ 12.12.2013. 10:33 ] @
Citat:
Java Beograd: Pa tako je. Budimo realni. Ja svoje tamnopute komšije cenim i sa svima sam lepo na "dobar dan". Nijedan tamnoputi nije baksuz i agresivac kakvih takođe ima, ali među Srbima komšijama. (Da im je bar malo dalje lepa kuća.) Ali tamnoputi su takvi. Svađaju se na ulici, biju se u kući.

Upravo se zato i čudim da Blic na naslovnoj strani posvećuje 4 teme ovom "slučaju" - "Ganci izdevetao ženu". Zapravo više se i ne čudim, jasno je da je velika pomama među listovima ko će dublje da se zavuče u dno taloga novinarskog šljama.


Svi akteri su medijske ličnosti, pretpostavljam da bi slično ili isto bi bilo i da je neki drugi pevač ili "pevač" istukao ženu. U svakom slučaju bili su u policiji, a zakon je isti za sve. Zamisli da ti daleko bilo, neko razbije šoferku i kad prijaviš policiji oni samo kažu nema tu ništa, razbij i ti njemu, tako je to kod Srba
[ Lavlja_Jazbina @ 12.12.2013. 10:53 ] @
Citat:
Pa tako je. Budimo realni.

Jao kakva violina za moje uvce.Da moze ovaj plus da bude x10 ja bi ti dao.Pa koga zabole za adila lalila i dzejevu cerku.
Ljudi ce dobijati otkaze od nove godine a oni pisu o cigansturama,ali u svim pravcima.
I ja juce pomislio koji im je mandrak da pune novine (elektronske).Toliko,inace bi jedno 5 x A4 format,o tim,kako kazes Java
tamnoputi.Jooj,bas sladak naziv.

p.s.To su ti Azilanti koji ruše „beli šengen"!
[ 3way @ 12.12.2013. 10:58 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: Pa koga zabole za adila lalila i dzejevu cerku.


Otprilike 80-90% populacije.
[ vladd @ 12.12.2013. 10:58 ] @
Sta ces BITI kad porastes?

Pa bicu zenu, decu...
[ jablan @ 12.12.2013. 11:13 ] @
A rasizam se na Elitesecurity toleriše otkad tačno?
[ boccio @ 12.12.2013. 11:15 ] @
Citat:
3way:
Citat:
Lavlja_Jazbina: Pa koga zabole za adila lalila i dzejevu cerku.


Otprilike 80-90% populacije.

Da 90% populacije ne zanima taj ganci sto bije zenu, urednik bi skinuo vest sa headline pozicije posle 30 minuta. Postoji alati u analitici koji se koriste za real-time decision support, i svi online mediji ih koriste da maksimizuju "vrednost" svoj inventorija (tj. tekstova) tako sto momentalo (u realnom vremenu) mogu da vide sta se koliko cita, share-uje, komentarise, etc. Cim danima pucaju ovu "vest" na headline poziciju, ja stavljam dolar da 90% ljudi bas to cita.

Citat:
Java Beograd: Mislim da se Blic upinje svim snagama ne bi li se spustio niže od Kurira u samo dno taloga novinarskog šljama.

Ne bih se bas slozio. Blic, Kurir i drugi mediji zive od oglasivaca, oglasivaci placaju po CPM modelu, u prevodu -> vise pregledanih stranica (tacnije - kliknutih naslova), vise para.

Ako vam se to ne dopada, platite pristup sadrzaju i imacete ozbiljne novine i novinare koji ne pisu o tome da je ganci pretukao zenu. Samo sto sam ja siguran da se sutra takav medij pojavi u Srbiji, ne bi se skupilo ni 20 ljudi koji bi placali $30-$50 mesecnu pretplatu, nego bi opet citali besplatni Kurir i Blic i bitchovali sto im novinarski sljam servira sranja.
[ Miroslav Jeftić @ 12.12.2013. 11:21 ] @
Citat:
boccio: Cim danima pucaju ovu "vest" na headline poziciju, ja stavljam dolar da 90% ljudi bas to cita.


Čak su i ovde na temi svi pročitali

[ 3way @ 12.12.2013. 11:25 ] @
Citat:
boccio:
Citat:
3way:
Citat:
Lavlja_Jazbina: Pa koga zabole za adila lalila i dzejevu cerku.


Otprilike 80-90% populacije.

Da 90% populacije ne zanima taj ganci sto bije zenu,


Mislio sam 80-90% NE-zabole.
[ boccio @ 12.12.2013. 11:43 ] @
Jah, pogresno sam te razumeo.
[ cika dacha @ 12.12.2013. 12:08 ] @
Ko se tuce taj se voli :-)

[ Java Beograd @ 12.12.2013. 12:23 ] @
Citat:
jablan:A rasizam se na Elitesecurity toleriše otkad tačno?
Pretpostavljam da aludiraš na moje postove, samo ne kapiram da rasizmom smatraš to što sam napisao da imam komšije Srbe baksuze i agresivce, za koje mi je žao što im "lepa kuća" nije što dalje, ili rasizmom smatraš to što sam napisao da sve svoje tamnopute komšije cenim i sa njima sam lepo na "dobar dan"
[ da.li.sam.to.ja @ 12.12.2013. 12:36 ] @
Rasizam je kad znas I primetis razliku izmedju belih I tamnijih!
[ Java Beograd @ 12.12.2013. 12:41 ] @
A razlike nema ? Ili je ima ali ne smemo da kažemo da postoji ? Ili šta ?
[ jablan @ 12.12.2013. 13:36 ] @
Citat:
Pretpostavljam da aludiraš na moje postove, samo ne kapiram da rasizmom smatraš to što sam napisao da imam komšije Srbe baksuze i agresivce, za koje mi je žao što im "lepa kuća" nije što dalje, ili rasizmom smatraš to što sam napisao da sve svoje tamnopute komšije cenim i sa njima sam lepo na "dobar dan"

Ovo je školski primer rasizma:
Citat:
Ali tamnoputi su takvi. Svađaju se na ulici, biju se u kući.

I ja još čekam odgovor od admina.
[ plus_minus @ 12.12.2013. 13:51 ] @
O CIGANIMA, ne "romima" (oni sami znaju ko su, i reći će vam isto to) ne treba trošiti reči i kako umeju i mogu da žive. Ne znam što nekima uvod teme 'para uši', nebitno..
Ako vam se ne sviđa blic (a i treba da nam se ne sviđa, to je odavno inostrano, domaća kuća nije), uvek možete pročitati i ovako nešto.

Jablane, rasizam je malo dete za ovo što neki pokvareni u glavu žele nama, zdravlja radi.

Izvor : http://sloga.org.rs/zasto-novi-zakon-o-radu-ne-sme-proci/

Citat:

ZAŠTO NOVI ZAKON O RADU NE SME PROĆI

Objavio: sloga

1. Zato što uvodi „agencije za privremeno zapošljavanje“ . Ove agencije će potpuno obesmisliti radni odnos na neodređeno vreme, pa čak i sklapanje ugovora o radnom odnosu na određeno vreme. Pošto bi radnici bili prijavljeni u ageciji za privremeno zapošljavanje, postavlja se pitanje zbog čega bi bilo koji poslodavac imao svoje zaposlene? Umesto toga uzimao bi nadničare iz redova prijavljenih u agenciji! Stanje stalne nezaposlenosti , uz povremeno radno angažovanje, bi postalo stanje u kome živi većina građana Srbije. „Radili“ bi smo u agencijama, a u stvari ne bi smo radili uopšte već bi čekali da se gazda agencije smiluje i dodeli nam poneki poslić. To znači da bi nezaposlenost bila naša stvarnost, pa bi u toku jedne godine 7 ili 8 meseci bili bez posla, a agencija bi nas možda angažovala 4 ili 5 meseci….ali to znači da bi smo godinu dana trebali da preživimo sa 4 ili 5 bednih plata, a za isto toliko meseci bi nam bili plaćeni zdravstveni i penzioni doprinosi. Umesto radnika postajemo nadničari!

2. Mogućnost da se radi nepuno radno vreme. Ovo po zaposlene može da ima katastrofalne efekte. Od sada će 2 radnika moći da dele jedno radno mesto, ali će raditi po pola radnog vremena i primaće pola plate. U Srbiji se ne može živeti ni od cele prosečne plate i nekoliko dopunskih poslova koje su ljudi prinuđeni da rade, a kamoli radeći pola radnog vremena za pola plate.

3. Zakonski institut nepunog radnog vremena omogućava poslodavcu da radnika angažuje onoliko sati koliko on smatra da mu je radnik potreban. Tako poslodavac može da odredi da je za obavljanje nekog posla potrebno 5 sati dnevno, iako, u stvarnosti, taj posao zahteva osmočasovno radno angažovanje. To znači da će radnik biti prisiljen da se bukvalno „polomi na poslu“ radeći za 5 sati celodnevni radni zadatak, a poslodavac će mu umesto 8 sati plaćati samo tih 5 ili manje.

4. Produžavanje rada na određeno vreme na 3 godine. Ovo je znatno nepovoljnije rešenje od sadašnjeg koje je ograničavalo rad na određeno vreme na godinu dana. I do sada su poslodavci ovde pokazivali krajnji bezobrazluk i izigravali zakon, a od sada će to kršenje zakona da bude legalizovano. Kada ovu odredbu udružimo sa „agencijama za privremeno zapošljavanje“, dolazimo do zaključka DA RADNOG ODNOSA NA NEODREĐENO VREME (STALNI RADNI ODNOS) VIŠE NEĆE BITI. Svi ćemo biti bez stalnog zaposlenja, večito u strahu i večito ucenjeni od strane obesnih poslodavaca i tajkuna. Gde je tu socijalna sigurnost radnika?

5. Novi Zakon o radu predviđa, u svojoj suštini smanjenje zarada. Naime, ukida se odredba iz dosadašnjeg Zakona koja garantuje „jednaku zaradu za isti rad“. Umesto toga uvodi se definicija „jednaka zarada za jednak radni doprinos“, čime se zapravo ukida načelo jednake zarade za jednaki rad, jer je termin „jednak radni doprinos“ suviše apstraktan i poslodavac može da ga tumači kako želi. Takođe se uvodi načelo da poslodavac ima pravo da umanji zaradu zaposlenog na osnovu radnog učinka. Ovo ostavlja mogućnost poslodavcu da proizvoljno određuje nedostižne radne učinke, te da na osnovu toga umanji zaradu ogromnoj većini zaposlenih. Uz sve ovo, radna verzija novog Zakona o radu je predvidela i ukidanje uvećanja zarade za smenski rad, tako da osobe koje rade po smenama neće više dobijati uvećanje zarade od 26%.

6. Uvodi se mogućnost da gazda iznajmi radnika, kao da je on mašina ili alatka, drugom poslodavcu, što se u novom zakonu prikazuje kao „upućivanje na rad kod drugog poslodavca“. Ovde je veoma problematična odredba u novom Zakonu o radu gde se briše dosadašnje ograničenje da „iznajmljivanje“ radnika drugom poslodavcu može trajati najduže godinu dana. U novom Zakonu uopšte i ne piše koliko dugo može da traje ovo „rentiranje“ ljudskih bića, pa će to tajkuni i nesavesni poslodavci sigurno da zloupotrebe. Uz to, briše se odredba iz dosadašnjeg Zakona po kojoj zaposleni koji je „iznajmljen“ poslodavcu nije mogao da ima manja prava od onih koje je imao kod poslodavca koji ga je „dao u rentu“. To znači da na novom radnom mestu plata „iznajmljenog“ radnika može biti duplo manja, uslovi rada daleko teži, ali ako odbije da bude „iznajmljen“, radniku prestaje radni odnos.

7. Poslodavac praktično može zaposlenom dati otkaz kad god mu se prohte. U realnom smislu, ako zahtevate da vam poslodavac omogući korišćenje nekog prava koje vam po zakonu pripada, to može dovesti do momentalnog otkaza. Ovo se u praksi od strane poslodavaca i tajkuna može strahovito zloupotrebljavati.

ZATO NOVI ZAKON O RADU NE SME PROĆI!

USS “SLOGA“ – NOVI SINDIKAT ZDRAVSTVA SRBIJE
[ Lavlja_Jazbina @ 12.12.2013. 15:33 ] @
Da li je rasizam ako se recimo prica iz ne znanja ili je veci rasisam onoga koji to objasnjava ?!!

Citat:
1. Zato što uvodi „agencije za privremeno zapošljavanje“ . Ove agencije će potpuno obesmisliti radni odnos na neodređeno vreme, pa čak i sklapanje ugovora o radnom odnosu na određeno vreme. Pošto bi radnici bili prijavljeni u ageciji za privremeno zapošljavanje, postavlja se pitanje zbog čega bi bilo koji poslodavac imao svoje zaposlene?


Ovo je malo zbrkano.Agencije vec postoje.Plata za neko radno mesto se isplacuje u punom iznosu a agencija uzima polovinu.
A sto se tice sklapanja ugovora,hm, ja sam video knjizicu koja je izresetana pecatima na 3 meseca.Gora od stare Grcke vize u pasosu.
[ cika dacha @ 12.12.2013. 17:00 ] @
inace naziv Rom na ciganskom znaci Covek! i oni se ljute kad im tako kazes! kazu da su Cigani bili i pre 1000god i da su danas! i da im je simbol tocak od fijakera!
[ Java Beograd @ 12.12.2013. 18:05 ] @
Predlažem da se vratimo na temu i ignorišemo jablanovo trolovanje.
[ Emmy @ 13.12.2013. 19:07 ] @
kurir i bljuc je isto zuto smece od istih zutih g...

Kad porastes java shvatices.
[ Kovacevic Vladimir @ 25.12.2013. 04:39 ] @
Vratimo se temi.

Pismenost novinara, rad Urednika - ispod svakog nivoa!

http://www.alo.rs/v-i-p/farma/...posvadali-u-emsiju-video/41252

Pozdrav
[ Pirossi @ 25.12.2013. 11:43 ] @
zatvorite temu da se ne brukaju ljudi više.
i manje strašne ste zatvarali kao dobar dan.