[ bolepks @ 12.12.2013. 20:35 ] @
Koji je popularniji i bolji načina za pozicioniranje tabela ili div tagovi?
[ Aleksandar Klickovic @ 12.12.2013. 22:03 ] @
divovi za pozicioniranje elemenata na sajtu, tabele za tabelarne podatke :)
[ Predrag Supurovic @ 13.12.2013. 09:06 ] @
CSS cistunci ce ti uvek tvrditi da korsitis DIV. Medjutim, DI Vume itekako da iskomplikuje sari posto ceo taj sistem nije bas najbolje osmisljen (mada u u SHTML5 nestoporpavili stari).

Dakle probaj prvo sa DIV. Ako ispadne mnogo komplikovano, onda probaj sa tabelom.


[ Aleksandar Klickovic @ 13.12.2013. 11:41 ] @
Kad se setim pre 5 godina, isto pitanje sam postavljao.

Imaš jednu opširnu diskusiju i prepucavanje DIV i TABLE klanova :D
Al sam pametovao, hah.. Odraste čovek, uozbilji se..

http://www.elitesecurity.org/t...tanje-Tabela-dizajnu-da-ili-ne
[ Zeberdee @ 10.01.2014. 18:26 ] @
Prednosti zbog kojih se vise koriste div elementi umesto tabela je ta sto se tabele ne prikazuju na stranici dok se ne ucitaju cele
(video si mozda neke sajtove na koje kad dodjes nema nista pa se posle pojavi sadrzaj ) dok kod div elementa to ne moze da se desi,
manje koda u samom html-u (velicini strana su manje), citljiviji je kod ...

Sto se tice pozicioniranja izmedju tabela i div elementa, mislim da ne mora ni da se diskutuje, posto su div elementi pre svega kontejneri namenjeni da nose sadrzaj
dok tabele sluze za prikazivanje tabela ( sto i samo ime kaze ).

Rad sa div elementima je malo tezi ( ako ne poznajes css kako treba, otuda i toliko pristalica tabela :) ), ali kad jednom naucis razlike u pozicioniranju i rasporedu elemenata,
smejaces se ogranicenosti tabela.

Da ne spominjem lose strane strukturiranja sa tabelama, pa performanse, pa slaba kontrola, pa smaranje sa inline css-om ... a i ako obratis paznju na oglase za posao po svetu,
(ne kod nas gde web dizajneru u oglasu za posao traze php ...) primetices da se trazi tableless web design, pa se onda zapitas zasto to traze ... da li je moguce da oni nesto znaju sto ti ne znas! :)

Izmedju ostalog ovde mozes da pricitas zasto su se koristile tabele nekada ...

Skoro sam naleteo na jedan sajt, u pitanju je e-commerce (web shop), koji je pisan sa tabelama, kada sam izbacio sav sadrzaj sa sajta, trebalo mu je "samo" 7 sekundi da se
ucita sav taj html sa tabelama bez sadrzaja ..

Pogledaj koliko treba ebay-u da se ucita, zajedno sa sadrzajem strukturiranom sa div elementima!
[ kelja @ 14.01.2014. 11:04 ] @
Samo jedna napomenica: tabele i inline css su jos uvek, koliko mi je poznato, najpouzdaniji nacin za pravljenje HTML email stranica. Pa, eto, jos uvek treba znati koristiti i tabele...
[ Zeberdee @ 14.01.2014. 22:16 ] @
@kelja :
Slazem se, ali to je samo za e-mail!

Kada su stranice u pitanju, ipak tabele nemaju sta da traze tamo.