[ dare983 @ 14.12.2013. 13:21 ] @
E ovako.

Koristim wireless internet opremu AirGridM5 u kombinaciji sa ruterom TL-WR740N i radi sve normalno.
Ali da bi koristio dedicated server server CS:S (koji se nalazi u mom kompu) potrebno je odradim port forward, a to mi nikako ne ide od ruke tj. ne znam ni odakle da krenem da budem iskren i ne znam koji od ova dva uredjaja uopste da forward-ujem, znam samo gde se trebaju ukucati portovi ali ne znam da popunim polja.
Server radi bez greske ako koristim samo AirGrid M5 bez rutera i to u Bridge modu sa rucno napravljenom konekcijom iz kompa, a kada podesim AirGrid kao Router PPPoE sa TP-Link ovim ruterom server je nevidljiv na netu.

Windows 8.1 Pro
Public IP: 46.174.102.55
Local IP: 192.168.1.179

[ milanrejkic @ 19.05.2015. 06:13 ] @
Imam slican problem

Ja imam problem sa ubnt airgrid m5, pre nekog vremena sam presao sa 2.4 opreme na 5.8, sve radi dobro osim sto ne mogu da udjen na samp servere(GTA San Andres muliplayer). Kad vratim staru opremu radi, ali ne mogu zbog toga da ostanem na 2.4 kada na 5.8 imam mnogo bolji net. Sve sam probao i siguran sam da je do UBNT-a ali kako to da podesim? Igram CS na svim serverima bez problema samo SAMP nece pa nece

37.187.77.46:7781 ovo je ip od servera na kome sam igrao, server sigurno radi sigurno, nisam banovan, probao sam na 100 drugih servera i isti je slucaj "server didn't respond retrying..."