[ cirko @ 15.12.2013. 18:00 ] @
Kolege
Moze li se instalirati EMC2 na PC Linuxu
[ nkrgovic @ 16.12.2013. 08:13 ] @
Unisphere? Ili sta?

Meni je EMC asocijacija na storage i ne, ne moze Unisphere na desktop Linux. Ako je nesto drugo, daj bar link.
[ cirko @ 18.12.2013. 19:03 ] @
EMC2 za pogon CNC masine
Znam da Ubuntu LTS ima u sebi ali ja bih
pitao da li moze na PC Linuxu
Poz
[ dany12 @ 21.12.2013. 13:46 ] @
Ajde malo objasni sta mislis pod tim PC Linux. Da li mislis na PCLinuxOS distribuciju ili na svaki Linux osim Ubuntu-a?
[ cirko @ 21.12.2013. 19:54 ] @
Da PC Linux OS
Da li stvarno malo ima koji koriste EMC2 za
pogon CNC masina
Poz
SRECNA I USPESNA SVIMA NOVA GODINA
[ ZAS011 @ 25.12.2013. 22:22 ] @
Nisam siguran da ćeš uspeti da instaliraš LinuxCNC na PC Linux-u.
Ako otpratiš forume, poslednja verzija koju ne moraš da kompajliraš i da se zamajavaš sa RT Kernelom je pod Ubuntu 10.nešto (ja vrtim Mach3). Iso image imaš na http://dsplabs.upt.ro/~juve/emc/
[ HeYoo @ 26.12.2013. 10:29 ] @
Vrlo verovatno da moze da se kompajlira, budzi kernel ali cemu to? Svakako je pametno da tu linux instalaciju koristis skoro iskljucivo za linuxCNC.
Najbolje je da skines iso s njihovog sajta i instaliras vec spakovanu stvar koju se neko vec potrudio da ceo sistem istestira.
LinuxCNC je u startu malo komplikovaniji za snalazenje ali zato pruza izuzetnu fleksibilnost. Za opste stvari (99%) imas konfigurisanje kroz GUI ali ako hoces malo dublje da zaronis, moraces rucno da kuckas po konfiguracionim fajlovima.

Bas nedavno me drugar uvukao u pricu "closed loop servo preko paralelnog porta". Potrazili smo malo po net-u i zaista je ta prica ostvariva (doduse videli samo igracke) sa linuxCNC-om. Konfigurisu se izlazi tako da izbacuje pwm na paralelni port, ulazi enkoderi.. progrram racuna pid i to sve navodno sljaka do neke mere. Naravno to nista nije za profi upotrebu ali je plan da iz zezanja probamo koje su mu granice pa cim bude slobodnog vremena sledi citanje dokumentacije i cukanje HAL conf fajla.
[ cirko @ 09.01.2014. 08:55 ] @
Hvala svima na odgovoru