[ ib.kroki @ 16.12.2013. 11:37 ] @
Video sam komentare vezane za potrošnju baterije, ali u drugoj temi pa da ne postavljam pitanje gde mu nije mesto pokrenuh novu temu.

Šta iskusni korisnici preporučuju kada je telefon u mirovanju, da li ga ostaviti na WiFi ili na 3G?
Svakodnevno sam u situaciji da mi ne treba internet aktivno, a imam obe veze i kako ušedeti na potrošnji baterije?

Hvala unapred za sve savete.
[ Dexic @ 16.12.2013. 11:58 ] @
WiFi. Cak i na dobro podesenom Androidu moze nekoliko puta vise da izdrzi baterija.
[ Java Beograd @ 16.12.2013. 12:16 ] @
Ne kapiram, ako ti ne treba internet aktvino, što ne isključiš i jedno i drugo !? Uključiti nije neki komplikovan proces, dva klika i uključeno.
[ ib.kroki @ 16.12.2013. 12:21 ] @
Kada kažem aktivno, mislim da ne surfijem ne šaljem mejlove, ne dopisujem se ...

Ali potreban je da bude aktivan za Viber, Mail ...
[ bakara @ 16.12.2013. 12:37 ] @
Ukljuci wifi +2G only, tako si non stop online sa najmanjom potrosnjom baterije.

Osvetljenje ekrana je najveci potrosac i treba ga drzati ispod 50% ako zelis da potraje baterija.
[ ib.kroki @ 16.12.2013. 13:01 ] @
Citat:
bakara: Ukljuci wifi +2G only, tako si non stop online sa najmanjom potrosnjom baterije.

Osvetljenje ekrana je najveci potrosac i treba ga drzati ispod 50% ako zelis da potraje baterija.


Ako može pomoć za ovo 2G only. Ne uspevam da pronađem (samsung s3mini).
[ bakara @ 16.12.2013. 13:27 ] @
settings/ mobile network i cekiras use "only 2g network"
[ ib.kroki @ 16.12.2013. 14:08 ] @
Kada dođem u MOBILNE MREŽU imam ponuđeno sledeće:
- GSM/WCDMA (automatski režim)
- Samo WCDMA

Meni je trenutno selektovano GSM/WCDMA.

Nigde ne mogu da pronađem 2G opciju, da li je to ovo WCDMA?
[ S A J A @ 17.12.2013. 09:40 ] @
Citat:
Dexic:
WiFi. Cak i na dobro podesenom Androidu moze nekoliko puta vise da izdrzi baterija.


Verovatno da, kad si kući.

A kad kreneš "na teren", onda će da uključi 3G a ostaće aktivan i WiFi koji će malo-malo da skenira signale pokušavajući da se poveže.

[ Dexic @ 17.12.2013. 11:09 ] @
To je ranije bilo, uopste nisam primetio da na novijim verzijama Android OS-a stalno to radi (ako nema potrebe za netom barem, sto ranije nije bio slucaj)

Mada, NIKAD ne bih ostavio i WiFi i 3G! Ne zbog baterije, nego nista me nece upozoriti ako nestane wireless signal i predje na 3G a ja ne primetim. Odlican nacin da se poveca racun:)
[ superbaka @ 17.12.2013. 14:07 ] @
Citat:
ib.kroki:
Kada dođem u MOBILNE MREŽU imam ponuđeno sledeće:
- GSM/WCDMA (automatski režim)
- Samo WCDMA

Meni je trenutno selektovano GSM/WCDMA.

Nigde ne mogu da pronađem 2G opciju, da li je to ovo WCDMA?


i mene to zanima, ali kako vidim googlajuci, taj WCDMA je 3G standard, pa pretpostavljam da treba ostaviti na samo GSM... u tom slucaju pretpostavljam da ti nece raditi video call... ja iskljucih...
[ ib.kroki @ 17.12.2013. 14:19 ] @
Ali ja nemam opciju samo GSM.

Imam ove dve koje sam gore naveo:
- GSM/WCDMA (automatski režim)
- Samo WCDMA
[ bakara @ 17.12.2013. 15:38 ] @
Samsungu nekad fale neke cudne opcije....
Ovako bi trebalo da izgleda;


[ ib.kroki @ 17.12.2013. 17:45 ] @
Ovo kod mene nema.