[ . . . @ 16.12.2013. 14:58 ] @
Kako upisati (u kom formatu) broj telefona (telefonski broj iz Srbije) prilikom popunjavanja podataka u nalogu na Godaddy? Mislio sam da registrujem domen kod njih ali mi automatski prepravlja upisani broj telefona: kada se za broj telefona 011 xxxxxxx upiše na primer +381 11 xxxxxxx ostane snimljeno kao 38111xxxxxxx dakle automatski briše znak + , automatski briše i razmake a briše i tačke, zagrade, itd.
Kako treba upisati tel. broj iz Srbije? Kako ste upisali telefon vi ukoliko imate nalog na Godaddy?

[ djricky @ 16.12.2013. 15:32 ] @
a zasto je problem sto ostane snimljeno kao 38111xxxxxxx ?
[ . . . @ 16.12.2013. 15:51 ] @
Citat:
djricky: a zasto je problem sto ostane snimljeno kao 38111xxxxxxx ?


Najviše volim kada neko na pitanje odgovori pitanjem... Reci mi da li je problem ili nije? Zato i pitam kako treba upisati zato što je ispravno napisati:
+381 11 xxxxxxx

+381 je standardna oznaka za međunarodni tel. kod za Srbiju, +381 označava Srbiju.

11 nakon +381 preciznije označava Beograd i okolinu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Telephone_numbers_in_Serbia

Citat:

xxx xxxx (from within Belgrade)
0 11 xxx xxxx (from within Serbia)
+381 11 xxx xxxx (from outside Serbia)









[ Predrag Supurovic @ 16.12.2013. 16:38 ] @
Ostavi tako kako Google prerpavi.

Mada iz iskustva, nemoj registrovati domen preko njih. Imaces goleem muke i oko adminsitraciej domena a pogotovo kada budes hteo da domen prebacis na neki drugi registar.

[ . . . @ 16.12.2013. 17:16 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Ostavi tako kako Google prerpavi.

Mada iz iskustva, nemoj registrovati domen preko njih. Imaces goleem muke i oko adminsitraciej domena a pogotovo kada budes hteo da domen prebacis na neki drugi registar.


Misliš na Google ili Godaddy? Nisam ni znao da kod Google mogu da registrujem domen. Ja sam mislio da kod Godaddy registrujem a ako oni po tebi nisu sasvim ok - ko je ok tj. koga preporučuješ, a da plaćanje mogu da izvršim putem PayPal?
[ Dusan Filiferovic @ 17.12.2013. 09:39 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:
Ostavi tako kako Google prerpavi.

Mada iz iskustva, nemoj registrovati domen preko njih. Imaces goleem muke i oko adminsitraciej domena a pogotovo kada budes hteo da domen prebacis na neki drugi registar.





Toliko domena sam prebacio od njih drugde da ne znam na kakave muke mislis.
[ djricky @ 17.12.2013. 10:14 ] @
moje pitanje je bilo informativne prirode, a ocigledno sam pogresno pretpostavio da svi imaju interesovanja za telekomunikacije kao ja


"+" je znak koji zamenjuje tzv. izlazni kod (exit code) u medjunarodnoj telefoniji... i koristi se da bi olaksao telefoniranje zavisno od lokacije, uglavnom...

dok ces iz Grcke u Srbiju zvati tako sto ces sa lokalnog broja okrenuti 0038111xxxxxxx, iz Rusije, naprimer, ces okrenuti 8, pa sacekati drugaciji dialtone, pa 10, pa tek onda 38111xxxxxxx...
tako da bi rusi na godaddy-ju po tebi trebali da pisu 8,10,38111xxxxxxx? cisto informativno, sve je definisano E.164 formatom... ima na wikipediji

tako da to sto GD brise "+" i nije neki problem ni greska...