[ wishmasterr @ 17.12.2013. 18:27 ] @
Pozz.... Imam vešmašinu Končar PR10 4C sa elektronskim modulom (programatorom). Normalno uzme potrebnu količinu vode i kad bi trebala početi vrtnja bubnja u niskoj brzini cuje se uključenje releja od motora ali problem je taj da odmah kreće prema maximalnoj brzini i bubanj nenormalno skače. Kao da ne radi regulator broja okretaja... Dal je neko imao sličan slučaj... svaka pomoć i savjet bi dobro došli... Hvala...
[ Sleepwalkerbg @ 23.12.2013. 00:04 ] @
Koliko znam (iako ne radim masine) kod moje (beko) je TRIAC na plocici zaduzen za regulaciju pa proveri njega. Ako je "probio" nema regulacije vec vrti punom brzinom. Ako je reseno drugacije nemam ideju..

PoZZ
[ wishmasterr @ 21.01.2014. 16:05 ] @
Evo nakon dužeg vremena samo da komentiram da se radilo o triacu BTB 12. Hvala puno...
[ Leskovicani @ 15.02.2014. 17:01 ] @
moze biti problem u kontaktima,i to prvenstveno konektor na motoru pa konektor na programatoru vod motor programator a moze biti i problem u pomocnoj zavojnici koja sluzi bas za regulaciju brzine i nalazi se na osovini elektromotora,tj.na kontra strani od kaisa jedna mala zavojnica sa vanjske strane motora.