[ alexandarciric @ 19.12.2013. 03:51 ] @
ovo mi je kod:

Code:
if( current_user_on_level($level_id=1) ) { echo'<div id="header_sol">'; echo get_option('keremiya_r_c_c'); echo '</div>'; }





kako da napravim da mi je kodu level_id nejednako 1? kako to napisati a da radi u wordpress?
[ deZio @ 19.12.2013. 05:59 ] @
Očigledno se promenljiva $level_id upotrebljava negde dalje u kodu, tako da na početku moraš postaviti njenu vrednost na vrednost levela koju želiš da ima trenutni user.

Znači ako želiš da trenutni user ima level 10, onda pišeš:

Code (php):
$level_id = 10;


Ako treba da ima neki drugi level id, onda upiši taj drugi.

Dalje, u tvom daljem kodu se vidi da želiš da ispišeš nešto ako user ima određeni level. I tu onda moraš upotrebiti level koji hoćeš:

Code (php):
if( current_user_on_level($level_id) ) { echo'<div id="header_sol">'; echo get_option('keremiya_r_c_c'); echo '</div>'; }


Dakle, kompletan kod treba da ti izgleda ovako:

Code (php):
$level_id = 10;
if( current_user_on_level($level_id) ) { echo'<div id="header_sol">'; echo get_option('keremiya_r_c_c'); echo '</div>'; }
[ alexandarciric @ 19.12.2013. 06:25 ] @
deZio

ja zelim da

if( current_user_on_level($level_id) ) { echo'<div id="header_sol">'; echo get_option('keremiya_r_c_c'); echo '</div>'; }


$level_id ne bude jednako 10 (naprimer) kako da to izvedem da mi current_user_on_level bude ($level_id=10) umesto = nije jednako?


nesto tipa "not true"
[ vuxor @ 19.12.2013. 07:26 ] @
Ako želiš samo $level_id onda
probaj ovako:

Code (php):

$level_id = 1; // ili = $_POST['level_id']....
if($level_id === 1) {
  // tvoj kod ovde (pozovi funkciju, echo ovo ili ono)
} else {
  // kod kad $level_id nije jednak 1
}
 


Ako ti sama funkcija vraća broj, onda možeš i ovako:
Code (php):

if(current_user_on_level($level_id) === 1)...
 
[ alexandarciric @ 19.12.2013. 07:35 ] @
da ali kako pisem: // kod kad $level_id nije jednak 1 ?
[ deZio @ 19.12.2013. 08:01 ] @
Ako hoćeš to da primeniš na f-ji current_user_on_level, zavisi šta vraća ta funkcija.


Predpostavljam da vraća true/false U tom slučaju možeš negirati na ovaj način:

Code (php):
if(current_user_on_level($level_id) != true)


Ako vraća broj, onda možeš negirati ovako:
Code (php):
if(current_user_on_level($level_id) != 10)
[ alexandarciric @ 19.12.2013. 08:05 ] @
nema promena.... :(


ocigledno da nemam f-ju
[ alexandarciric @ 19.12.2013. 08:26 ] @
ocajan sam, 4 noci pokusavam da provalim al ne ide...

kad ubacim:

Code:
if( current_user_on_level($level_id=1) ) { echo'<div id="header_sol">'; echo get_option('keremiya_r_c_c'); echo '</div>'; }


ali ja zelim da mi u bilo kom slucaju sem u tom prikazuje znaci kad stoji level_id=1 da tada ne ubacuje... al nece pa nece
[ peromalosutra @ 19.12.2013. 08:49 ] @
Ne poznajem wordpress, ali iz konteksta se vidi da ta funkcija current_user_on_level($level_id) vraca TRUE ako (pretpostavljam trenutno ulogovani) korisnik moze da pristupi nivou oznacenom sa $level_id, ili FALSE ako ne moze.

Ne mozes ovu funkciju pozivati sa current_user_on_level($level_id=1), zato sto se funkciji ne moze proslijediti izraz ($level_id=1). Php ti ne javlja gresku jer on u tom slucaju prvo izracuna vrijednost izraza tako sto varijabli $level_id dodjeli vrijednost 1 i onda poziva funkciju kao current_user_on_level(1).

Ako hoces da se neki kod prikazuje razlicito od nivoa, ja bih pokusao ovako

Code:

// bla bla
// neki kod koji hoces da se prikaze svima bez obzira na nivo pristupa (jer nemamo nikakvu provjeru)
// bla bla

if (!current_user_on_level(10)) {
   // bla bla
   // ovaj kod se prikazuje samo korisnicima koji NEMAJU pristup nivou 10 
   // bla bla
}

if (current_user_on_level(5)) {
   // bla bla
   // ovaj kod se prikazuje samo korisnicima koji IMAJU pristup nivou 5
   // bla bla
}
[ alexandarciric @ 19.12.2013. 09:35 ] @
peromalosutra ovo funkcionise! svaka cast i veliko hvala