[ igonni @ 19.12.2013. 14:08 ] @
pozz,imam problem da se konektujem na net sa novim mac book air 2013 13', mreza za wi fi pokazuje pun signal sve vreme,ali kad treba da izadje na net preko pretrazivaca nece,vreme izmedju imanja i nemanja veze je oko 20-30 minuta vrlo cesto i krace oko 10 minuta,pokusao sam naravno da resetujem ruter vise puta medjutim isto,u pitanju je telekomov adsl i televizija od 10 megabita sa ruterom huawei HG532E i kako kazu u telekomu oni pustaju internet na 2.4ghz,kad pustim dijagnostiku u pitanju su 6 polja prvih 3 su uvek zelena i rade tipa wi fi konekcija i slicno ali ova zadnja 3
ISP
INTERNET
SERVER

su uvek failed (kad nemam konekciju) network asistent kaze da proverim ruter,resetujem ga i da proverim acess points.

e sad ovaj novi macbook air ima novi 802.11ac Wi-Fi i nasao sa na jos nekog ko ima identican problem sa istim laptopom ali sa razlicitim ruterom,i kao po njemu taj novi chip za wi fi u laptopu nije unazad kompatibilan sa proslom generacijom rutera pa zato nastaju problemi,e sad ne znam dal je to istina,ako moze neka pomoc oko ovog mozda nesto treba u samom laptopu da se konfigurise da bi to radilo kako treba,prosto nisam znao dal da okacim temu ovde ili pod sekciju gde su apple racunari,ali u pitanju je problem sa mrezom i ruterom ocigledno.