[ vrckovic @ 19.12.2013. 21:31 ] @
sistem windows xp-pro sp.3
Prilikom zamene novog misa pojavio se problem da nije bio prihvacen od sistema, kada sam vratio starog nije ni njega vise hteo da prihvati. stari mis ima usb priljucak koji je prikljucen na adapter ps2 i radio je bez problema, kada sam njega izstekao i na njegovo mesto prikljucio novi koji isto ima usb nije hteo da radi,vratio sam stari mis ni on nije vise hteo da radi u hardware device manager u sistemu scsi/raid host controller ispod njega u drugom redu pojavio je zuti znak izvika i u produzetku pise ovako !AKZZR61Y ide controller, kada sam kliknuo na taj zuti znak pojavio mi prozor u kome pise

Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39)
Click Troubleshoot to start the troubleshooter for this device.

pokusao sam sa update driver da pokrenem instalaciju drivera pokrenuo se manager da trazi taj driver i pojavio prozor u kome pise.
cannot install this hardware there was a problem instaling this hardware.an error occurred during the installation of the device, the specified service does not exist as an installed service.

U cemu je problem i kako to da resim, unapred hvala.

[ Miroslav Cvejić @ 20.12.2013. 06:33 ] @
Ne mogu svi miševi da rade na USB/PS/2 adapterima. Tako da su šanse da si ubio PS/2 port velike.

A taj uređaj u device manageru liči na neki virtuelni drajv (alkohol ili daemon tools ili neki treći).

Obriši ga i restartuj računar.
[ vrckovic @ 20.12.2013. 12:09 ] @
I kako moze sad da se oporavi taj usb ps/2 port
[ Binary Mind @ 20.12.2013. 23:08 ] @
Ako je spržen PS/2 port, ne može da se oporavi, nego mora da se menja. Prvo proveri da nije samo softverski problem (drajveri) na osnovu saveta koje je dao kolega Cvejić.
[ vrckovic @ 21.12.2013. 13:11 ] @
Pokusao sam da download driver i kaze mi ovako
cannot install this hardware there was a problem instaling this hardware.an error occurred during the installation of the device, the specified service does not exist as an installed service.
sad mi je i ovaj pod znakom uzvika
silicon image sil 3112 sata raid contriller