[ mm_markovic @ 19.12.2013. 22:41 ] @
Pre dva dana sam iz Nemacke dobio kupljenu (novu) bateriju za laptop HP NC 6000, 4400Ah i napona 11,1V. Na pakovanju je pisalo da je treba ubaciti u laptop i puniti 10 sati. Tako sam uradio, ali je maksimalna napunjenost bila 44% sto su pokazivali i status baterije na taskbar-u i program Batery Care pri cemu su se vremena koliko ce baterija jos 'drzati' kod ova dva programa razlikovala (Batery Care je pokazivao dupo manje vremena, sto se ispostavilo tacnim). Znam da treba uraditi kalibraciju pa sam u Windows-u XP, Control Panel, Power Options, u kartici Alarms, u poljima Alarm Action izabrao Shut Down, kako bi se baterija potpuno ispraznila. Nakon toga sam je ukljucio na punjac (iskljucen laptop) i kada se napunila, ukljucio sam laptop te je sada kapacitet porastao na 51%, dakle nema sanse da dobaci do 100%. Ako neko moze da mi kaze sta moze biti uzrok ovome?

Unapred hvala
[ Binary Mind @ 21.12.2013. 19:01 ] @
Piše li negde na pakovanju baterije, ili na samoj bateriji datum proizvodnje? Takođe bilo bi dobro znati da li je u pitanju original ili kineska zamena za original. Ja sumnjam da se nove originalne baterije uopšte prave za 7-8 godina stare modele laptopova, a kineske zamene su sumljivog kvaliteta. Ponekad se jednostavno radi o repariranim starim baterijama.