[ hiho @ 24.12.2013. 18:44 ] @
Da li imate ideju sta bi ovome mogao biti uzrok?
Naime imam strane radjene u ASP-u a baza je MSSQL 2005. U zadnje vreme povremeno dobijam skracen odziv. Naime ako strana treba da pokaze 100 zapisa ona recimo u 15% slucajeva prikaze samo jedan i to prvi. Ako imam nekoliko rekordseta desava se da nekoliko njih budu potpuni a samo jedan sa tim jednim-prvim zapisom u nizu pri cemu strana ne prijavljuje nikakvu smetnju.
Nije rec o jednoj posebnoj asp strani vec se to desava na bilo kojoj od asp strana i zanimljivo je da kada se pojavi na jednoj vidljivo je na svim drugim stranama i to tako traje do par minuta a posle sve radi opet kako treba.
Proveravao sam opterecenost SQL servera i ne pokazuje zagusenja, prosirivao sao "throttle" granicu za web server sa 1024KB i nije bilo poboljsanja. Proveravao sam na stranama da li su svi rekordseti zatvoreni i oni to i jesu. Ne znam sta bi jos moglo da bude uzrok, pa rekoh da podelim sa vama nadajuci se objasnjenju.
Mozda neke od ovim provera koje sam radio i nisu bile dobre pa je svaka primedba dobrodosla.
pozdrav

--- zaboravih da dodam da je rec o virtuelnoj masini i da iako se strane koriste u preduzecu smetnje nisu obavezno izrazene u radnim satima ili vremenu najvece opterecenosti, desava se i neradnim danima, a prosirivana je memorija za sql server kako bi to bilo eliminisano. Ja nisam posebno strucan u IT domenu ali nekako mene ovo zapalo da resim :( ---

[Ovu poruku je menjao hiho dana 24.12.2013. u 22:05 GMT+1]
[ hiho @ 03.01.2014. 15:37 ] @
evo i resenja:
koristite "top" umesto "rowcount" u upitu .. to pravi smetnju
hvala svima na pomoci