[ AstralPro @ 24.12.2013. 21:49 ] @
Pozdrav,

ispao mi je telefon na pod i ekran je pukao, kad ga upalim ima jedna zelena linija po sredini i to je to.
Samsung Galaxy S4.

Kako da spasim podatke sa telefona? Bitan mi je imenik, kalendar i poruke.
I nesto fajlova sa njegove memorije?

Ekran ne radi nikako. Ostalo valjda sve radi. Memorijsku sam izvadio i stavio u drugi telefon.

Koje programe da koristim i kako?

[ Lavlja_Jazbina @ 24.12.2013. 21:53 ] @
Opusteno.Ekran ti je oko 140€ i odvojen je od ostalog dela telefona.Da ti ne pokazujem kako izgleda kada upadne u visko od auta :).
[ AstralPro @ 24.12.2013. 22:07 ] @
Jedan servis sto sam zvao trazi 200..

A sto je najgore kupio sam bumper futrolu i taj dan je skinem, baksuz.
[ Lavlja_Jazbina @ 24.12.2013. 22:30 ] @
Slikacu ti sutra,pa ce te manje boleti. :).A ako hoces da ti potrazim pa neka ti neko od tvojih pokupi ili si vec kupio ?
[ abitbp6_ @ 24.12.2013. 23:30 ] @
Zovi ovlašćene servise, imaš telefone na Samsungovom sajtu. Ja sam menjao ekran za S3, 14k. Nemoj stavljati neoriginalna zamenska stakla koja možeš naći za 6-7k, (ili na aliexpresu 10 komada za $30) pući će odmah pri prvom jačem padu, i to sam proverio.

P.S. Moj je bio u kožnoj futroli, ali je pri padu pao BAŠ na jedan ispupčen kamen, i BAŠ na mesto koje futrola ne pokriva najbolje i pukao je celom dužinom ekrana, oštećenje je išlo iz desnog gornjeg ćoška kao pauk na sve strane.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.12.2013. 01:03 ] @
Ako si pre početka korišćenja telefona upisao svoju Gmail adresu i ako ti je uključena sinhronizacija, tvoj kalendar je bekapovan na server i možeš mu pristupiti preko http://calendar.google.com. Vrlo moguće i SMS poruke, ukoliko si dozvolio bekap na njihove servere, samo što bi njih morao prekopirati na novi telefon kada ga namestiš i dozvoliš da se podaci sa servera vrate na taj novi telefon.

Ali, kao što su ti rekli, zamena je izvodiva. Samo traži da ne formatraju telefon. Ne bi trebalo da to rade, ali za svaki slučaj.
[ Lavlja_Jazbina @ 25.12.2013. 11:40 ] @
Evo kako se kod mene zavrsilo.Druga slika prikazuje zadnji deo displeja (kao i prva-prednji)koji sam zamenio.


[ AstralPro @ 03.04.2014. 21:08 ] @
Uspeo sam jos onda da spasim imenik,poruke,kalendar i komplet sve ostalo jer tel radi osim displeja, a staklo nije nigde puklo-samo displej. Program je Moborobo ako nekom zatreba, ili Samsung Kies. Pozz