[ Nickix9001 @ 25.12.2013. 09:39 ] @
imam 433ah sa cm9 karticom u ap modu 20 klijenata, router os 6.6. Problem je sledeci: Desava se povremeno da se par klijenata konektuje, diskonektuje na svakih 2 sec i onda ostalima stace ping na 2000-3000ms. Signali i ccq su odlicni, signal -55 - -65, ccq 100%, svi klijenti imaju opticku vidljivost i najdalji je 3km od antene. Promenim samo frekvenciju, i sve se stabilizuje. Posle par sati isti problem, vratim na staru frekvenciju i proradi. Ovo je jedini ap u okolini tako da je etar cist i nema zagusenja. Iz mikrotika su mi rekli da resetujem podesavanja kartice i da stavim indoors za distancu, uradio sam i to ali i dalje isto radi. Antena je omni slotted mislim da je 18db (15db sigurno). Nekada moram do 3-4 puta da menjam frekvenciju na dan, nekad samo 1, ali jos uvek nije prosao dan da ne moram. Problem se pojavio iznenada pre nedelju dana.
[ Aleksandar Đokić @ 25.12.2013. 17:54 ] @
U kranji slucaj automatizuj. Skriptica neka koja ce enable/disable "wlan" interfejsa, a ukljuci DFS i onda ce sam da bira najbolji kanal. Nije neko resenje jer ce svima prekidati.
[ Nickix9001 @ 25.12.2013. 22:05 ] @
Izostavio sam da napisem da je na toj 433ah postavljen pppoe server i hotspot koji rade na istoj anteni tj. korisnik moze ili preko hotspota da se konektuje ili preko pppoe konekcije.
Citat:
Aleksandar Đokić: U kranji slucaj automatizuj. Skriptica neka koja ce enable/disable "wlan" interfejsa, a ukljuci DFS i onda ce sam da bira najbolji kanal. Nije neko resenje jer ce svima prekidati.

A sta bi mogao da stavim kao okidac skripte? ping prema nekom od klijenata?
[ Aleksandar Đokić @ 25.12.2013. 22:16 ] @
Meris ping skriptom. A verovatno moze i u netwatch, jer ce on toliki ping da vidi kao "host down".