[ Korto1 @ 26.12.2013. 18:00 ] @
Poštovanje društvo ,

interesujem se za posao u Marine ili Oil & Gas sektoru u Norveškoj, kakve su šanse za ulazak u taj department?
Znamo da su oni svetska velesila u Oil & Gas sektoru i da mi je
Pomorac sa iskustvom i EU Pasošem.

Hvala unapred na Vašem odgovoru i vremenu.

Pozdrav svima iz Novog Sada.
[ srdjanet16 @ 07.07.2014. 02:48 ] @
Pozdrav
Vidim da te interesuje rad na platformama, kao i mene zadnjih godinu dana. Imam tri godine iskustva kao ETO sa cruzera i to za kompaniju MSC. Zadnjih godinu dana pokusavam da se ubacim na platforme i vec imam neke odgovore koji daju neke rezultate. Bio je intervju ali na zalost ja sam bio na brodu. Mislim da jako tesko jer ja sam zavrsio faks radio u servisima u Beogradu i po Srbiji, ali ako nemas vezu nema sansi. Ovo ti kazem iz prve ruke jer znas i sam kako je teko doci do ukrcaja i na sam cruzer. Sad sam nesto u poslu ali poslacu ti neke e mailove koje ja imam pa probaj, ali moras biti uporan svakog meseca da im saljes svoj CV. I napomena nemoj da budzis CV znaci samo ono sto si radio i obrazovanje. Pozdrav i svako dobro.
[ Drivee @ 07.07.2014. 03:21 ] @
Ja sam nacuo da tamo radis 5 meseci i 30 dana pre nego odes kuci, uzmu ti pare i bace te u vodu ajkulama. Kasnije kazu, ubio se, nije mogao vise da izdrzi, sto je inace i jako tesko. Biti 6 meseci na moru..ne ne ne hvala
[ srdjanet16 @ 07.07.2014. 03:34 ] @
Pazi ja radim na cruzerima i svasta su mi pricali pre toga, ali ja sam smogao snage da odem i nisam zazalio. Bio sam u Africi i znam da imas kamp i da radis mesec dva pa onda odmaras na kopnu mesec dva.Trenutno za posao elektronicara se radi 28 dana na platformi a 28 dana odmora. Placeni su ti i prevoz a cak neke dobre kompanije uglavnom americke i engleske te placaju i dok si kuci. Ne znam odakle ti takve informacije, ali tamo je sigurnost i rad na prvom mestu. Ako znas posao i zeljan si da ucis mozes ostati do penzije, veruj mi.
[ Drivee @ 07.07.2014. 10:17 ] @
Ja sam bas na takvom jednom poslu i odustajem posle 3-4 godine. Nisu pare vredne nicega.Mada, kupila se kuca, dva auta..vikendica. Sada moze i u Srbiji da se zivi. Mada , ja sam 3 meseca ovde pa 15 dana kuci, radim po 8 sati.