[ santiljana @ 27.12.2013. 17:55 ] @
Posedujem mobilni Samsung Galaxy S Duos (GT-S7562), iako ima mogućnost za dve SIM kartice ja koristim 1 . Skoro sam u nekoj kompenzaciji dobio memorijsku karticu ( Transcend 8 GB micro SD HC CLASS 4 ) pa me zanima da li ona odgovara ovom telefonu . Za sad bih hteo da ubacim navigaciju. Ovde sam pročitao dosta komentara na temu brzine kartice i njenog kapaciteta pa s tim i postavljam pitanje da li da ovu zadržim ili da uzmem neku manju ? Želim samo da me dobro služi , da ne koči i da ima dovoljno memorije !
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.12.2013. 18:22 ] @
8GB će biti sasvim dovoljno za navigaciju i aplikacije.
Brzina nije toliko bitna u kontekstu ovakve upotrebe. Klasa 4 nije ništa posebno brza, ali je brzina bitna najviše kod snimanja HD videa.
[ santiljana @ 27.12.2013. 18:30 ] @
A da bih dobio na brzini , da imam navigaciju , i da mi ostane memorije za ko zna šta još u buduće (neke video snimke ,ništa preterano,slike itd) koju mi preporučujete.? Pitam jer sam čuo od nekih prijatelja da navodno memorijske kartice sa većom memorijom hoće da koče telefon. Kakva su vaša iskustva ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.12.2013. 19:07 ] @
Na novijim telefonima veličina kartice nije problem.
Viša klasa (Class 6 ili 10) donosi i veću brzinu.

Za koje zemlje je sve potrebna navigacija? Ne sećam se, ali mislim da za ceo Balkan veličina mapa za iGO ne prelazi par stotina MB.

Koju god karticu da nabavite, preporučuje se redovan backup sadržaja, a kada se on redovno radi, onda se suvišne stvari mogu brisati redovno i 8GB će biti dovoljno. E sad, ni od 16GB neće glava da boli.
[ santiljana @ 27.12.2013. 19:29 ] @
Hvala na odgovoru -V-O-Y-A-G-E-R- , ako ima još neki savet od bilo koga ko je imao iskustvo sa ovim
[ santiljana @ 31.01.2014. 19:05 ] @
Da ne otvaram drugu temu , a tiče se ovg mog telefona
Da li ima razlike između

Samsung Galaxy S Duos (GT-S7562)

Samsung Galaxy S Duos S7562

ili je to isti telefon.Na netu sam našao sa takvim oznakama