[ tandrkalo1 @ 29.12.2013. 09:24 ] @
Pozdrav drugari, pre nekoliko dana mi se pojavio problem na glavnom ruteru i ne mogu nikako da ga resim.
Naime radi se o PC masini, Intel core2duo na nekih 3 ghz, ima CF karticu na kojoj je mikrotik i na toj masini je instaliran The Dude za monitoring mreze.
I onda pre nekoliko dana poceo da zakucava procesor na 100%, nisam znao sta je i pokusam da iskljucim SNMP i bilo sve OK nekoliko dana kada je opet zakucao procesor na 100%, pogledam sta se desava a ono dude 100%.
Kada oznacim paket za uninstall i odem na reboot, on sve interfejse iskljuci, nestane neta bukvalno sve ali ne moze da se restartuje ni posle 2 sata u takvom stanju, onda mu odradim reset na dugme ali kada se podigne ponovo se podigne i dude i onda opet problem, pokusao sam i disable package ali opet isto. Verovatno ne moze da odradi jer je CPU na 100%
Iako je zauzece non stop do kraja sve radi normalno, samo monitoring nece, ima li neko resenje kako da eliminisem dude ili zna li neko mozda zbog cega je problem?
Ili da menjam CF karticu?
Unapred zahvalan na odgovoru.
[ yolja624 @ 29.12.2013. 12:45 ] @
Mozda uopste nema veze sa SMTP? Koja ti je verzija tika? Da nije nesto do hardvera? Kakva je mreza u pitanju? Broj racunara? Tip konekcije? Da te neko ne bombarduje sa velikim brojem istovremenih konekcija? DDoS?
[ tandrkalo1 @ 29.12.2013. 17:47 ] @
Da ne bih pisao sada romane ovde pa da se nagadja sta je u pitanju izvadio sam CF karticu i stavio drugu bez Dude paketa i radi sve ok.
Ne verujem da je do hardvera jer je masina nova, mikrotik je poslednji sa sajta ver 6.7.
Na tu masinu dolaze dva linka jedan od telekoma, static IP i kablovski ako nesto krene naopako sa telekomom kao pppoe konekcija, povezan na radius manager prima konekcije sa svih ostalih rutera koji su bezicno povezani sa dva rb 433ah koji su u direktnoj vezi sa njim putem kabla...
Pa da ne bi mozgali svi sta se desilo problem je resen, zasto je dude zauzimao cpu do 100% ne znam stvarno.