[ N0sf3r4tu @ 29.12.2013. 13:02 ] @
Pozdrav, za maturski rad sam izabrao da informatiku, kao temu sam izabrao elektronski dnevnik za skole, pocetnik sam i imam nekih pitanja.
Tražio sam malo to netu kako i šta trebam da radim, uglavnom znam da napravim sajt(izgled,linkove,itd..) ali mi je problem gde i kako da napravim i povežem bazu podataka sa sajtom, i nisam siguran kako da napravim tabelu, tj. koje stvari da stavim kao tabele itd.
Izvinjavam se sto malo znam, ali profesor nam je los, ali ja obozavam informatiku pa zbog toga i radim maturski iz nje.
[ dakipro @ 29.12.2013. 13:23 ] @
Dizajn baze je posebna oblast, ali nije toliko teska pogotovu kad skupis malo iskustva.
Najbolje za pocetak da napises malo kako si ti to zamislio da radi/funkcionise/izgleda pa da ti mi damo smernice
[ N0sf3r4tu @ 29.12.2013. 16:01 ] @
Citat:
dakipro:
Dizajn baze je posebna oblast, ali nije toliko teska pogotovu kad skupis malo iskustva.
Najbolje za pocetak da napises malo kako si ti to zamislio da radi/funkcionise/izgleda pa da ti mi damo smernice


Pa u sustini na prvoj strani ima 2 edit boxa broj ucenika i sifra ucenika,preko kojih se dolazi do odredjenog ucenika;
Kada se ulogujete dobijete osnovne podatke o uceniku i linkove za ocene i misljenje profesora;
Kada se udje na link tamo pisu ocene iz svih predmeta.
To je u sustini to, nisam hteo da komplikujem sa linkom za profesore gde ce oni da upisuju ocene.

[Ovu poruku je menjao N0sf3r4tu dana 29.12.2013. u 19:11 GMT+1]
[ dakipro @ 30.12.2013. 22:34 ] @
ok, znaci imas sledece entitete u modelu/bazi:
- Useri (ucitelji i ucenici)
- Predmete
- Ocene (koji vezuju ucenika, profesora i predmet)
U sustini, to je otprilike to sto se baze tice
[ Jbyn4e @ 31.12.2013. 08:28 ] @
A ako hoćeš još jednostavnije, imaš samo jednu tabelu: učenik (ime, prezime, imeoca, username,password, sveostalo)
U tom slučaju nema nikakvih statistika, deljenja po predmetima, ocenama i slično, već se sve o ocenama i mišljenjima "trpa" đuture tekstualno u "sveostalo".
"Basic" koncept, ali najjednostavniji.

I ako nemaš administrativne delove sajta, sve ćeš morati sam da ubaciš nekako u bazu.


[ agvozden @ 31.12.2013. 10:51 ] @
entiteti, kao 'bit, biće' trebaju se koristiti u jednini, tako da:

korisnik
predmet
ocena
izostanak

jednina nije obavezna, ali je poželjna,

takodje, potrebno je da imaš i odeljenje, itd...
[ N0sf3r4tu @ 03.01.2014. 18:07 ] @
Citat:
Jbyn4e:
A ako hoćeš još jednostavnije, imaš samo jednu tabelu: učenik (ime, prezime, imeoca, username,password, sveostalo)
U tom slučaju nema nikakvih statistika, deljenja po predmetima, ocenama i slično, već se sve o ocenama i mišljenjima "trpa" đuture tekstualno u "sveostalo".
"Basic" koncept, ali najjednostavniji.

I ako nemaš administrativne delove sajta, sve ćeš morati sam da ubaciš nekako u bazu.




Mislim da ce mi tako biti najjednostavnije da uradim, a kako cu, to cu tek videti :D