[ antibisic @ 29.12.2013. 17:50 ] @
Pozdrav,je li neko uspješno instalirao ovu karticu,problem je što skinem drivere sa zvanične stranice ali ni jedan ne prepoznaje.Kad uštekam karticu vidi je kao Generic card sistem je XP,hvala
[ gilopile @ 29.12.2013. 21:57 ] @

Postavi nam `hardware IDS` Device manager/properties na karticu/details/HW IDS, pa nam kopiraj i paste-uj ( CTRL C/V) prve dve kolone, pa da pokusamo da nadjemo ispravan drajver.

Da li si pokusao sa `rucnom` instalacijom?
[ antibisic @ 30.12.2013. 09:52 ] @
Kako misliš ručnom instalacijom?molim te malo detaljnije

ovo je HW IDS:


PCMCIA\CF_CARD-GENERIC-A569
PCMCIA\CF_CARD-GENERIC-0279-950B
[ gilopile @ 30.12.2013. 10:11 ] @
Taj drajver sto si skinuo, otpakujes u jedan folder, zatim device manager -> desni klik na karticu (bez obzira da li je instalisan neki drajver ili imas zuti trouglic ) -> update driver -> yes, this time only -> install from a list of speciific location -> don`t search. I will choose driver to install -> Have disk -> Browse i navedes na taj folder gde imas drajver (otpakovan) i izaberes bilo koji .inf koji ce ti ponuditi, pa ide ok. Sada bi trebalo da dobijes listu drajvera koji se nalaze u tom paketu i izaberes onaj pravi i to je to.

Ako ni tako nece, onda nisi skinuo adekvatan drajver, pa nam postavi IDS kolone da vidimo o kojoj se tacno kartici radi, pa da pronadjemo. Ili napisi tacan model kartice.

EDIT: aha sada videh da si postavio...
[ gilopile @ 30.12.2013. 10:23 ] @
Evo, pokusaj ovaj sto sam zakacio na `rucni nacin`, znaci otpakujes u folder i po uputstvu iz prethodnog posta instaliras.
[ antibisic @ 30.12.2013. 11:27 ] @
Hvala ti pokušat ću pa se javim sa rezultatima
[ antibisic @ 30.12.2013. 17:49 ] @
Instalirao sam driver i sada stoji da je ok u device menageru i kaže radi ok ali kad probam koristiti neki program preko serijskog porta pokušava uspostaviti kontakt ali na kraju uvijek izbaci grešku,normalni com port mi je dosad radio na 9600 baud sa tim programima možda treba neko posebno podešavanje?
[ gilopile @ 30.12.2013. 18:56 ] @
Hm, a koju tacno gresku izbaci? Pokusaj u BIOS-u ili Device manageru da dusable-ujes tu na ploci pa probaj PCMCIA. Pokusaj i u device manageru, desni klik na PCMCIA LPT - properties, port setings i postavi na 9600.
[ antibisic @ 31.12.2013. 09:10 ] @
Izbaci samo eror a probao sam isključiti u biosu normalni com port i neće isto