[ Aminchee @ 04.01.2014. 17:12 ] @
Pozdrav svima, imam MSI 7318 maticnu plocu, Intel Core 2 Duo E6400 @2.13GHz i 1GB Transcend DDR2 @800MHz ram memorije sve ovo radi sa WIN 7 32bit-a.
E sada, ono u sta sam siguran jeste da imam malo ram memorije, skoro sam bio stavio jos 1GB i video da nema neke primetne razlike tj. poboljsanja..
Posto mi je maticna ploca OEM i podrzava valjda maksimalno 2GB ram memorije a i DDR2 memorija je skupa, dosao sam na ideju da svoju plocu prodam sa memorijom, dodam nesto para i kupim 775 plocu na koju bih stavio moj sadasnji procesor(E6400) i 4 GB DDR3 ram memorije..
Sta vi mislite o ovome, kako bi to radilo, da li je isplativo, da li ce biti poboljsanja, izvolite?
[ Binary Mind @ 05.01.2014. 13:02 ] @
A koju to ploču trenutno imaš (navedi proizvođača i model ploče)? Ne vidim razlog za takav "upgrade" osim ako matična ploča nije crkla pa treba da se zameni... Ove što su trenutno u ponudi od "novih" LGA775 ploča su sve najosnovnije mATX integruše sa DDR3 memorijskim slotovima. Nije to nikakav upgrade, ako je postojeća matična ploča ispravna bez obzira na to što koristi DDR2 module. Ako već hoćes nešto da menjš, počni da skupljaš novac za neku noviju Intel ili AMD konfiguraciju.
[ Aminchee @ 05.01.2014. 14:18 ] @
Vec sam to naveo:
Citat:
Aminchee: Pozdrav svima, imam MSI 7318 maticnu plocu, Intel Core 2 Duo E6400 @2.13GHz i 1GB Transcend DDR2 @800MHz ram memorije sve ovo radi sa WIN 7 32bit-a.
E sada, ono u sta sam siguran jeste da imam malo ram memorije, skoro sam bio stavio jos 1GB i video da nema neke primetne razlike tj. poboljsanja..
Posto mi je maticna ploca OEM i podrzava valjda maksimalno 2GB ram memorije a i DDR2 memorija je skupa, dosao sam na ideju da svoju plocu prodam sa memorijom, dodam nesto para i kupim 775 plocu na koju bih stavio moj sadasnji procesor(E6400) i 4 GB DDR3 ram memorije..
Sta vi mislite o ovome, kako bi to radilo, da li je isplativo, da li ce biti poboljsanja, izvolite?


A mislio sam da uzmem ovu plocu: http://www.winwin.rs/maticna-p...dr3-sata2-lan-7-1-1174437.html
Samo bi me kostala 5700 a ne 7700.
[ Binary Mind @ 05.01.2014. 15:05 ] @
E pa dobro. MSI-7318 je ploča koju je MSI pravio za Medion. Biostar koji si naveo jeste bolja varijanta zbog Intel chipseta. Biće manjeg poboljšanja u radu, ali ne treba očekivati čuda od starije Intel platforme. Za šta bi koristio računar?
[ Aminchee @ 05.01.2014. 15:59 ] @
Pa da, meni je i racunar Medion..
Pa racunar bih koristio za sve sto bih mogao da podrzi, surfovanje internetom, multimediju, igranje igara ukoliko bi moglo i eto..
[ Binary Mind @ 05.01.2014. 21:02 ] @
Onda ce Biostar biti dobra zamena. Nešto malo bolje performase i uz neku PCI-E grafiku moćiće da posluži i za igranje igara. Naravno daleko je to od pravog igračkog računara. Ako stavljaš PCI-E grafiku gledaj neku koju može da podrži napajanje u tom Medion kićištu.