[ LokiNis @ 05.01.2014. 13:33 ] @
Pokusavam da jedno dugme koristim kao on i off medjutim nailazim na problem da kada jedanput kliknem na dugme brojac se poveca za dva pa stane.
Code:
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            Count++;
           button1.Text = Count.ToString();
           if (Count % 2 == 1)
           {               
               timer1.Start();
               progressBar1.Increment(5);
           }
           if (Count % 2==0)
           {               
               timer1.Stop();
           }
        }

Sta da ispravim?
[ AMD guy @ 05.01.2014. 13:41 ] @
Namesti da ti button na pocetku bude ON a kada kliknes na njega promeni se u OFF, tipa button1.Text = "OFF" i onda pomocu if/else mozes naizmenicno da proveravas da li je text u buttonu ON ili OFF ako je ON uradi taj timer start a ako je OFF onda uradi else deo za stop
[ LokiNis @ 05.01.2014. 13:57 ] @
Da to u sustini i treba da radi i tako sam ga podesi nije bitno da li je on ili off prestavljeno parnim i neparnim brojevima ili tekstom off i on, Kada je brojac na poectku nula i dugme na off prilikom klika on bi trebalo da se poveca za jedan da se prabaci u "ON" da startuje tajmer i da se proggress bar puni, medjutim brojac se poveca tajmer krene ovo se napini i opet se poveca pa postane paran broj ode u deo petlje koja proverava da li je broj paran, posto se povaecao onda jeste i prekine tajmer. Znaci problem mi je u tome sto kad kliknem na dugme brojac se iz nekog razloga poveca za dva.
[ AMD guy @ 05.01.2014. 14:18 ] @
Ono sto si napisao radi, kad se klikne jedan put Count se poveca za jedan, progres bar se poveca za 5. Ne znam kako ti se Count povecao za 2 ako si samo jedan put kliknuo. Increment povecava za 5 kao sto si rekao ali samo jednom, ako si mislio da povecava za 5 npr svake sekunde onda stavi interval na 1000ms(jedna sekunda) i u tick event pozoves taj increment, jel si to hteo?
[ LokiNis @ 05.01.2014. 14:29 ] @
Da to je to, hvala puno.