[ da.li.sam.to.ja @ 05.01.2014. 16:41 ] @
Brat uskoro zavrsava faks u CH a posto je rodjen tamo I ima njihovo drzavljanstvo vojna obaveza ga ceka. Pa dal postoji mogucnost da je nekako izbegne?
On ima I srpsko drzavljanstvo!

Svaki savet je dobro dosao!
[ elmagico @ 06.01.2014. 07:41 ] @
tesko, da nema pasos vec samo neku od viza (B, C) bila bi sansa.
[ specijalista @ 06.01.2014. 14:30 ] @
A da mozda pokusa sa ovom varijantom, mozda i upali :)))) http://www.youtube.com/watch?v=j69NWV4a-PI
[ da.li.sam.to.ja @ 06.01.2014. 17:10 ] @
Hehehe al to nije to!!

Jel moze npr ako iz srbije donese papir da je kod nas odsluzio, dal bi to ch priznala?
[ cika dacha @ 08.01.2014. 15:09 ] @
mozda da podmiti nekog u ch ;-)
[ Braksi @ 08.01.2014. 15:54 ] @
pretpostavljam braca svajcarac vec kuje plan kako da

- zaje8e vojsku
- ne plati porez
- svercuje se busu/metrou
- baca djubre kroz prozor

Kriticna masa Balkanaca se polako skuplja u CH, a onda aufwiderzen !
[ da.li.sam.to.ja @ 08.01.2014. 22:27 ] @
Braksi@ pa vi ste ovim vasim komentarom tipican Balkanac jer kad ne mozete ili necete da pomognete vi onda ajde da popljujem malo!!!
[ elmagico @ 09.01.2014. 09:43 ] @
Citat:
da.li.sam.to.ja:
Hehehe al to nije to!!

Jel moze npr ako iz srbije donese papir da je kod nas odsluzio, dal bi to ch priznala?


Mozes ali samo pre nego sto si postao CH drzavljanin. Ali ni to te nece skroz osloboditi vojske.
[ igor-ch @ 09.01.2014. 12:45 ] @
Citat:
Braksi:
pretpostavljam braca svajcarac vec kuje plan kako da

- zaje8e vojsku
- ne plati porez
- svercuje se busu/metrou
- baca djubre kroz prozor

Kriticna masa Balkanaca se polako skuplja u CH, a onda aufwiderzen !

Pitanje u vezi izbegavanja vojske u CH je legitimno i stvarno nema potrebe za ovakvim komentarima...


Inace, na sajtu konzulata u Cirihu pise sledece:

...državljanin Republike Srbije, koji boravi u inostranstvu, podleže obavezi uvođenja u vojnu evidenciju diplomatsko-konzularnog predstavništva i obavezi služenja u rezervnom sastavu.

Takodje je i sledece navedeno u vezi dvojnog drzavljanstva:

Ukoliko lice pored državljanstva RS poseduje i državljanstvo druge zemlje, dokumentaciju o tome, posredstvom OKP, dostavlja nadležnom Centru MO za lokalnu samoupravu. Ako je lice, koje poseduje dvojno državljanstvo, odslužilo vojni rok druge zemlje čije državljanstvo poseduje, može podneti zahtev za prevođenje u rezervni sastav Vojske RS.

Nisam siguran da li vazi i obrnuto: da uvodjenjem u rezervni sastav Vojske R.Srbije, ne mora da se sluzi vojni rok u CH?!
[ Braksi @ 09.01.2014. 13:02 ] @
na stranu to sto je dalisamto ja iline poznati troller i visetruki klon, pitanje koje je postavio je najmanje debilno. Ne razumem zasto ne pita njegov brat faklutetlija, a onda pita da donese potvrdu da je sluzio kod nas ?!

hehe, mene si nasao da zezas.
[ Miroslav Jeftić @ 09.01.2014. 13:26 ] @
I Wikipedia kaže da dvojno državljanstvo ne pomaže:

Citat:
dual citizenship by itself does not grant such exemption.


http://en.wikipedia.org/wiki/C...ion_in_Switzerland#cite_note-7

Koliko vidim, važi isto kao i kod nas ranije, može civilno ili da ga oslobode uz potvrdu lekara.
[ da.li.sam.to.ja @ 09.01.2014. 23:00 ] @
Hvala na savetima. Ako jos nesto znate tu sam
[ zlocesti_bn @ 15.01.2014. 14:15 ] @
A zasto uopste zeli da izbegne vojsku? Nije obuka 2 godine, pa da ne zeli da ide.
[ da.li.sam.to.ja @ 15.01.2014. 18:29 ] @
9 meseci je malo za tebe?