[ ZoranDE @ 05.01.2014. 22:46 ] @
drugari,
pocetnicko pitanje ... poceo sam da ucim jquery, I vec na startu se nerviram.

evo sta sam uradio. U Visual Studio .Net, sam u jednom projektu napravio folder "scripts" I u taj folder dodao jquery 1.2.6.min.js
(add existing item - pa sam pronasao jquery I dodao)

e sada, kada na web formu, pokusam da dodam referencu na ovu skriptu, tj uradim drag and drop sa script foldera (selektovana 1.2.6.min.js) I to ubacim u <head> sekciju forme, u kodu mi ubaci ceo path

<script src="file:///C:\Programiranje\C#_Web_Programiranje\jQuery\JQueryPrimeri\JQueryPrimeri\script\jquery-1.2.6.min.js"
type="text/javascript"></script>

</head>

umesto da samo ubaci , na primer : <script src="../../script/jquery-1.2.6.min.js" type="text/javascript"></script>


izgubih sat vremena trazeci kako ovo da resim ..

ehhh..sto mrzim kad prvi koraci pocnu sa problemima :)


10 x thanks in advance za pomoc

[ tuolarips @ 05.01.2014. 23:33 ] @
Ako dobro shvatam, tebe brine sto ti se prilikom drag and drop-a generise apsolutna putanja. To je skroz OK i tebe nista ne sprecava da rucno izmenis putanju onako kako ti odgovara.
[ ZoranDE @ 12.01.2014. 13:57 ] @
Hvala za odgovor.

vidim ja da radi I ovako, ali me nevira, jer svugde u primerima vidim, da kada se dovuce scripta sa Object Explorera na formu, da se u kodu ne pojavljuje apsolutna putanja. Mozda treba da to podesim u podesavanjima za Visual Studio.

pozdrav
[ tdusko @ 13.01.2014. 15:36 ] @
Nisam odavno radio u VS, ali ako me secanje ne vara trebalo bi da kada otkucas src=" da ti se pojavi opcija "pick url" ili tako nesto slicno. Tada se otvara popup koji je mini file explorer gde odaberes js koji zelis da includujes. Putanja koju generise bi trebala da bude relativna na website root folder.
[ ssi @ 20.01.2014. 10:08 ] @
Pocetnik ne bi trebalo da koristi Visual Studio-ov designer. Koji uz to i nije nesto.

Rucno kucaj code i batali WinForms, to je istorija. Pravac MVC.
[ bondja @ 27.01.2014. 15:15 ] @
Napravi demo.HTML fajl:

<!DOCTYPE html>
<html lang="en">
<head>

<title>jQuery</title>

<script type="text/javascript" src="jquery-1.11.0.js"> </script>

<script type="text/javascript" charset="utf-8">

$(document).ready(function() {
alert("Heeellooooo from jQuery :D");
});

</script>
</head>
<body>

<div id="info"> </div>

</body>
</html>

poz