[ Kraljevic 1 @ 07.01.2014. 19:19 ] @
imam graficku kartu asus a7v8x-x, kompjuter ne moze da mi instalira sound max audio. Kad kod zapocnem instalaciju sve lepo radi i kad stigne do 100% pise ,,Driver not found. Please reboot you computer, and try again,, U cemu je problem i kako da namestim da imam zvuk?
[ Miroslav Cvejić @ 07.01.2014. 19:38 ] @
Da nije u BIOSu isključena zvučna karta?
[ Kraljevic 1 @ 07.01.2014. 19:43 ] @
kako to da proverim?
[ Kraljevic 1 @ 07.01.2014. 19:53 ] @
mislim kada udjem u BIOS sta bi trebalo da trazim i gde?
[ Miroslav Cvejić @ 08.01.2014. 05:44 ] @
Onboar audio device, na primer.
[ KrkaCiC @ 08.01.2014. 12:28 ] @
Pogledaj ovde i na stranici 49 (2-19).poglavlje 2.4.2 I/O Device Configuration videces sliku,i nadjes to isto u biosu i pod "Onboard AC97 Audio Controller" treba da stoji auto. Ako stoji disabled vrati na auto i resices problem.
Ako vec stoji na auto,onda si ili nasao los drajver ili ti riknula integrisana
[ gilopile @ 08.01.2014. 13:27 ] @

Znaci slinuo si drajver sa Asus sajta? Ovaj: http://dlm3cdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/ad1980/WDM_3663.zip

Otpakuj ga prvo. Pokusaj i u device manageru da ga uninstalises, pa restart i onda pokusaj. Znalo je tako da se zaglupi. Ili uninstal, pa odmah potom pokusaj instalaciju. Ako nece ni tako, onda idi rucno iz device managera, pa navedi na folder drajvera.
[ Kraljevic 1 @ 08.01.2014. 18:45 ] @
pokusao sam ali nije uspelo pa sam instalirao windows 7 ali sada ne mogu da nadjem drajvere za njega. Da li neko zna gde mogu da ih nadjem?
[ zoran_dojkic @ 08.01.2014. 19:05 ] @
Ne možeš nigde, jer je to ploča napravljena pre 10 godina. Imaš za XP ASUS A7V8X-X http://support.asus.com/downlo...&hashedid=YcXfRrWHZ9RKoVmw

[Ovu poruku je menjao zoran_dojkic dana 08.01.2014. u 20:24 GMT+1]
[ jolemisa @ 09.01.2014. 01:54 ] @
Probaj ovde:http://www.driversforfree.com/...x/audio-and-sound/drivers.aspx
A evo i malo sire pa pretrazi:https://www.google.com/webhp?g...8x-x+driver+de+audio+windows+7
[ Kraljevic 1 @ 09.01.2014. 13:02 ] @
Pokusao sam ali bezuspesno. Jel moze neko da mi objasni kako da instaliram win xp preko sedmice? kada ubacim disk win xp nema mi opcije za instalaciju?
[ gilopile @ 09.01.2014. 13:37 ] @
Moras prvo podesiti `first boot device` u BIOS-u na CD/DVD i onda ce da boot-uje instalaciju. Ne zaboravi da cuknes `any key` kada te pita da li da zapocne.

Pod 1. mora da stoji CD/DVD uredjaj. Podesis sa `+ i -`



[ Kraljevic 1 @ 09.01.2014. 17:02 ] @
[img]BIOS.jpg[\img] kod mene izgleda ovako. sta da izaberem?
[ NinjaVeleslalom @ 09.01.2014. 18:41 ] @
Možeš i sa F12 prilikom startovanja racunara ( redje F10) da udješ u opcije boot-ovanja, pa izaberi boot from CD i dalje je sve uglavnom jednostavno.
Pozdrav
[ gilopile @ 09.01.2014. 19:41 ] @
Nisam siguran, koliko se secam mislim da A7v8x-x sper-ploha nema quick boot menu...


Pvo enable-uj Atapi CD rom, pa ga onda izaberi kao 1. boot device
[ Kraljevic 1 @ 16.01.2014. 12:02 ] @
Instalirao sam Win XP , ali imam isti problem sa zvukom, u BIOS-u mi je zvucna namestena na onboard, ali kada odem u manage u my copmuter, u device menadzeru mi stoji Via 97 audio controler ali stoji pored njega uzvicnik i kada udjem u njega pise problem ''code 10''. Sta da radim??? Molim za pomoc!!!
[ gilopile @ 16.01.2014. 16:26 ] @
Koja ploca je u pitanju? Da li si probao sa ac97 vinyl audio driver?
[ Kraljevic 1 @ 18.01.2014. 17:23 ] @
ploca je asus a7v8x-x, ali sada imam jos jedan problem. Do sada mi speccy pronalazio zvucnu kartu ali od juce mi je ne detektuje. U Biosu je zvucna namestena na auto ali je kompjuter ne prepoznaje.
[ gilopile @ 18.01.2014. 17:31 ] @
Onda pasu oni drajveri sa mog prvog posta. Otvori device manager i vidi da li imas neki zuti uzvicnik. Ides na njega desni klik pa uninstall, zatim `action / scan for hardware changes` pa kad se pojaviu isdi na instalaciju drajvera, skinutih sa ofc sajta ili sa linka koji sam postavio u prvom postu. Ako nece, idi `rucno` pa navedi na otpakovani folder drajvera i cekitaj prvi .inf fajl.

Aha, sad tek procitah za speccy, pa ako je on ne vidi znaci da nisu instalirani drajver, a ako je nema ni u DM, a u BIOS-u Enable-ovana, onda je nazalost velika sansa da je otegnula papke.

Ako ovo gore nista ne pomogne i pre nego kupis neku PCI zvucnu karticu, za svaki slucaj pokreni neki Live linux i vidi da li ima zvuka.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 18.01.2014. u 18:44 GMT+1]
[ Kraljevic 1 @ 18.01.2014. 17:53 ] @
ovo je slika device menadzera standardno a ova druga je kada dodam via 97 audio controller i pored njega je upitnik koji mi prijavljuje gresku kod 10.



[ gilopile @ 18.01.2014. 19:08 ] @
Ok, idi desni klik pa uninstall. Zatim skini ove: http://www.4shared.com/get/Q6x...a7v8x-x_WDM_.html#isStart=true

Extract-uj ih pa install. Ako nece ni oni, onda idi ponovio na one sa zvanicnog sajta.

Pokusaj rucno:

Skini one drajvere sa oficijalnog sajta, extraktuj ih negde, pa...

desni klik na zuti trouglic u device manageru -> update driver -> yes, this time only -> install from a lits or spec...-> don`t search. I wil chose the driver... -> have disk -> browse na folder gde si otpakovao drajvere i izaberi prvi .inf koji ti ponudi i OK.
[ Zaljubljeni Shekspir @ 19.01.2014. 17:55 ] @
Ja imam problem sa zvukom,naime ton ide tecno,i kad pustim neki video online,prevod ga prati normalno,slika isto prati dogadjaj,ali reci koje se izgovore zaostaju,ali se to ne desava kod svakog videa koji pustim,neki idu normalno,dok mi kod nekih pored toga iskoci, application blocked by security settings name gkpluginslib pa zatim pise your security settings have blocked a self-signed application from running. Sve ovo mi se desava na filmoviziji. Uradio sam update flash playera,jave, audio kartice i nista. sve isto. molio bih za savet.
[ gilopile @ 19.01.2014. 18:02 ] @
Ako i ti imas A7V8X-X, jednostavno je to preslabo da bi pustio nesto Online, pogotovo filmovizije i sl. jer su prepune raznik flash animacija, banera...cak se i dual core slabo snalazi sa takvim sajtovima.
[ Zaljubljeni Shekspir @ 19.01.2014. 18:09 ] @
do pre 10 dana je sve bilo normalno,i pre neku noc,ceo sajt na poljskom jeziku je bio,i od tada je pocelo. Zvucna kartica mi je realtek ac97 audio,procesor mi je Intel Celeron 3.06 ghz,graficka mi je ati radeon 9600 family u sushtini mi je kompjuter dosta star,skoro 9 godina,ali je dobro radio,bez problema
[ gilopile @ 19.01.2014. 18:25 ] @
Pokusaj sa FF+ADblocker. Reinstaliraj flash player, procesljaj komp sa malwarebits...Svasta se zna pokupiti na takvim sajtovima, pa samo otvara strane, reklame...beleve me :D
[ Zaljubljeni Shekspir @ 19.01.2014. 18:38 ] @
moze li problem da bude u tome sto,kad otvorim karticu pretrazivaca,pojavi se mali zvucnik,i ispod pise - ova kartica reprodukuje zvuk,moze li to da se disable?
[ gilopile @ 20.01.2014. 14:28 ] @
Uh, nisam te najbolje razumeo...Gde se pojavi? Mozes li `print screen` pa da postavis da vidimo o cemu se radii.

Recimo, u svakom browseru `pretrazivacu` mozes u opcijama da iskljucis zvuk "Disablee sound in webpages"
[ Zaljubljeni Shekspir @ 22.01.2014. 23:46 ] @
Pojavi se u tab-u, pored imena izvodjaca, malecki crni zvucnik, I kad kursor privuces do njega pise, ova kartica reprodukuje zvuk. Sto se tice problema sa application blocked, to sam resio, bilo je do Jave, naime nova verzija je dosta jaka, pa se bezbednost mora sniziti na minimum. Kada sam nasao program malwarebit, instaliram ga I pokrenem. On pronadje dosta nekih gresaka I sta jos sve ne, ja cekiram da se sve obrise, I pojavi se da trebam restartovati komp. Posle toga dolaze nove situacije, windows zahteva sertifikat autentikacije I product key, jer sam brisuci I ne obracajuci paznju obrisao I fajl iz c: system koji je bio modifikovan nekim virusom ili cime vec. Na kraju reinstalacija windowsa I sve nanovo, ali je ovo sa slikom I zvukom ostalo, I prilicno me to iznenadilo. Kontam da je mozda novi update flash playera zahtevniji od proslih za moj komp, pa mozda zato se stvara nesklad izmedju slike I zvuka. Sta mislite, moze li biti do toga?
[ gilopile @ 23.01.2014. 00:37 ] @
PA ne znam tacno ovako na slepo. Moze biti do flash player-a ili koji god online player se koristi u trenutku, a mozda je i vezan za samu Audio aplikaciju/drajver audio kartice.

Moraces nam uslikati da vidimo tacno o cemu se radi.
[ Zaljubljeni Shekspir @ 25.01.2014. 22:31 ] @
o,evo,sve drajvere sam instalirao,i windows drajvere,ali nista,slika za 1 do 2 sekunde kasni za tonom,i kad se pauzira,slika sad neznatno nastavi,pa zavrsi komandu.
[ gilopile @ 26.01.2014. 04:42 ] @
Aha, sad tek kapiram. Taj zvucniki ni sa cim nema veze, jedino da te obavesti kada surfas i imas otvoreno vise TAB-ova i cujes nekakav zvuk koji se reprodukuje sa nekog od sajta i on te samo vizuelno obavesti sa kojeg TAB-a/sajta zvuk dolazi., pa da ne kopas ako hoces da ga disable, jer uglavnom su nepozeljni, ukoliko sami ne pustimo neki audio/video sadrzaj...ili se vise audio signala cuje sa vise TAB-ova i onda dolazi do pometnje i znas ko ih reprodukuje...

Da li si instalisao drajvere za g. kartu ili koristis te genericke koji su dosli sa win XP? Ukokiko koristis genericke, nece ti dobro raditi flashplayer sa njima. Dobices sliku sa sitnim kockicama i, naravno kocice.

Evo, skini ove, pa instaliraj i vidi da li ima boljitka pa javi.

http://www2.ati.com/drivers/10-2_legacy_xp32-64_dd_ccc.exe
[ Zaljubljeni Shekspir @ 26.01.2014. 21:49 ] @
Nazalost,nece ni sa novim drajverima,skinuo sam ih prekjuce sa Amd-ovog sajta,ali bez poboljsanja. Primetio sam da je main driver ati2dvag.dll ostao na staru verziju 6.14.0010.6925,i to kad gledam na dxdiag, a u device manager-u stoji nova verzija 8.593. Mislio sam da mozda onaj zvucnik nesto ne opterecuje ili slicno. Graficka mi jeste zastarela,ali ne do te mere da ne moze da se izbori sa ovakvim stvarima.