[ stankon @ 08.01.2014. 15:15 ] @
poštovani imam antenu na krovu uz pomoc koje hvatam internet sa udaljenosti od bazne 150m
signal je good,antena je povezana na tp link usb sa kojeg sam odvrnuo antenicu njegovu a zavrnuo krovnu antenu
sta mi je potrebno od opreme da li router ili acces point da bi imao wireless internet po cijeloj kuci za potrebe telefona i tableta i kompjutera istovremeno

unaprijed zahvalan
[ KrkaCiC @ 08.01.2014. 15:26 ] @
Pozdrav.
Treba ti ruter prvenstveno,koji ima opciju da mu unesto njegove antene usrafis taj kabl koji ide sa krova mada mislim da ima i acess pointa koji to rade,a onda na acess point povezes ruter i rasiris signal po kuci

Jel koristis wireless legalno,tj placas li nekom provajderu za tu uslugu? Ako je tako potpisi sa njima ugovor i neka ti oni daju opremu,a ti samo dokupi ruter ako treba
[ stankon @ 08.01.2014. 15:32 ] @
koristim internet od rodjaka koji mi je pustio signal da koristim njegov internet.

znaci ne moze jedno ili ruter ili AP ,ako ima neki AP koji prima i salje signal onda bi na njega moglo da se zavrne antena koja ide sa krova a onda da taj isti AP salje preko druge antene signal po cijeloj kuci
[ gilopile @ 08.01.2014. 15:33 ] @
Mozes resiti sa kupovinom WiFi rutera, povezes ga na komp putem LANa, serujes konekciju ( pppoe ili kako se vec konektujes na prov. ) i imas signal po kuci, ali je neophodno da ti racunar bude ukljucen. Ako hoces, kupis i dodatni AP konektujes ga na provajdera i u njega prikopcas WiFi ruter. Komp mozes posle bezicno sa tim WiFi USB kojeg imas ili LANom povezati na ruter/net.

A moses i sa jos jednom WiFi karticom, pa postavis u AD HOC, ali za to je potreban i dotatni software, jer Android se ne snalazi. Najpoznatiji je conectify me, ali radi samo na win7+
[ stankon @ 08.01.2014. 16:14 ] @
znaci wifi ruter kupim i konektujem se na comp preko lana i imam internet na compu a ostali uredjaji se vezu bezicno na taj wifi ruter ali je potrebno da mi comp bude upaljen OK

ja trenutno ne koristim nikakvu konekciju jer je pustio internet bez lozinke da koristim onda nema potrebe da pravim konekciju kad povezem ruter na comp?

koji ruter da kupim da li je svaki wifi ili su samo neki modeli wifi?
[ KrkaCiC @ 08.01.2014. 16:21 ] @
Citat:
stankon
ja trenutno ne koristim nikakvu konekciju jer je pustio internet bez lozinke da koristim onda nema potrebe da pravim konekciju kad povezem ruter na comp?

Pa to ti je konekcija,samo sto nisi morao da klikces nigde da se konektujes
Kad ukljucis komp to aplikacija kartice uradi za tebe

Citat:
stankon: koji ruter da kupim da li je svaki wifi ili su samo neki modeli wifi?

Jos uvek ima rutera koji su "zicani",tako da kupi ruter koji ima Wifi-uglavnom imaju antenicu,samo nemoj asus,canyon ili tako neki,uzmi dlink,tplink!

Kad to uradis javi se ovde da se pomogne oko povezivanja

PS ako vec kupujes ruter kupi i acess point koji ce se povezivati da ti ne mora biti komp non stop ukljucen,mozes naci po ogalsima za 1000 din sigurno polovan
[ stankon @ 08.01.2014. 21:06 ] @
moze li ovaj ruter pomoci 30 Eura nov:
http://www.pik.ba/artikal/8563...uredjaj-2-4ghz-router-linksys/

ili ovaj
http://www.pik.ba/artikal/8394...reless-n-150mbps-access-point/

[Ovu poruku je menjao stankon dana 08.01.2014. u 22:17 GMT+1]
[ stankon @ 09.01.2014. 09:32 ] @
?????????????
[ gilopile @ 09.01.2014. 13:53 ] @

Moze taj linksys da radi kao wifi ruter.

Ako hoces i da ti komp ne mora biti stalno ukljucen, onda pazaris i taj AP TL-WA701ND i njega konektujes na net, a sa linksys-om ces imati wifi po kuci.
[ stankon @ 09.01.2014. 16:14 ] @
a moze li samo AP ? bez linksys
[ gilopile @ 09.01.2014. 16:21 ] @
Ne moze. Sa njim ces se samo moci konektovati na provajdera umesto tog USB wifi adaptera.

Mozes samo sa linksys-om. Skopcas ga u komp putem LAN-a i delis wifi net po kuci. Komp mora biti nonstop ukljucen. Ako pazaris oba, onda komp ne mora da radi kako bi imao net putem wifi-a.
[ stankon @ 09.01.2014. 17:27 ] @
kojim bi se onda redosledom to spajalo ako pazarim obadva da ne mora biti comp stalno ukljucen i ima vise vrsta tog linksys wrt54gl i wrt54g da li to meni nesto znaci ili da uzmem ne bitno koji spominjali su mi firmware nesto ali ne kontam
[ gilopile @ 09.01.2014. 19:51 ] @
RAdice oba ta linksys-a...

Pa redosled... Prvo podesis na tom AP TP-LINK konekciju da se nakaci na drugara, pa iz njega LAN u Linksys, podesis AP Wifi mod i ukratko to je to. Linksys ce ti slati po kuci WiFi i kacis se bezicno na njega ili putem LAN-a....podesis SSID ( ime kako ce se zvati tvoja mreza), zastitu, ukoliko je potrebno...

Ako uzmes i bude problema, javi ovde, pa cemo pomoci oko konfiguracije, ukoliko bude potrebno.

Ima li kakav sajt neke radnje IT opreme u Modrici? Aj da vidimo sta ima tamo da se pazari, pa mozda nadjemo i nesto bolje i jeftinije od tog linksys-a ili bar jednostavniji za podesavanje...

[ stankon @ 09.01.2014. 21:06 ] @
u pripremi po obicaju
ima na pik.ba sve

[Ovu poruku je menjao stankon dana 09.01.2014. u 22:58 GMT+1]
[ gilopile @ 10.01.2014. 12:51 ] @
Recimo, ovo ti zavrsava posao:

http://www.pik.ba/artikal/1054...-link-access-point-tl-wa701nd/

http://www.pik.ba/artikal/10541773/router-tp-link-wr340gd/
[ KrkaCiC @ 10.01.2014. 14:16 ] @
Ja imam ovaj donji tp link,i nije los,signal solidan jedino kroz hodnik i 3 sobe mi do kupatila nije dovoljno jak signal za mobilne telefon
Ali zato je po dvoristu extra,tako da ga mogu preporuciti
[ stankon @ 10.01.2014. 20:40 ] @
kupio linksys ali mi ne odgovara antenica,ne mogu da zavrnem svoju jer je manji konektor kod mene a veca antena je na njemu.
mogu li se nekako na lan povezati pa da putem lana saljem wifi po kuci
[ stankon @ 10.01.2014. 23:14 ] @
spojio ga na lan u internet ulaz ali kada upalim tablet ima samo njegov signal nemam internet na tabletu
[ KrkaCiC @ 11.01.2014. 01:37 ] @
Prvo AP povezes sa kablom sa antene sa krova. Zatim povezes lankablom komp i AP i podesis sto treba.
Kad to odradis kablom povezes AP i ruter i ukljucis Wifi i to je otprilike to

[ stankon @ 11.01.2014. 08:25 ] @
nemam ap samo linksys,isao sam na varijantu da mi comp bude stalno ukljucen da imam wifi po kuci
[ gilopile @ 11.01.2014. 15:25 ] @
Isprati ovo:



Spojis LAN kabel u comp i ubodes u linksys u inthernet

Desni klik na ikonicu u taskbar-u Wireless Network Connection ( tvoja konekcija ka prijatelju sa USB-a) //// properties/ advanced, pa pod `internet connecting sharing enable `allow other network... i izaberes tvoju LAN karticu, tj. Local Area connection, rekonektujes se na prijatelja i mora da sljaka.



[ stankon @ 11.01.2014. 16:30 ] @
sory ali sve sam uradio a opet ne sljaka cak kada ukljucim linksys nemam internet na compjuteru
[ gilopile @ 11.01.2014. 16:33 ] @
Da li uopste hvatas Wifi signal sa linksys? Ukljuci samo naponski dzek u linksysa i potrazi wifi mrezu na fonu ili kompu pa javi.

Posle resetuj linksys-a na tvornicki, pa zabodi ponovo kablove kako treba i vidi da li ce proraditi. Trebalo bi da je vec tvornicki podesen za rad, stim sto ces posle samo dodati enkripciju i promeniti SSID.

Ajd javi sta se desava
[ stankon @ 11.01.2014. 16:43 ] @
zao mi je ali ne moze,hvatam pun signal na tablet ali nema internet,i kada ukopcam u lan nestane mi internet i na comp-u
[ stankon @ 11.01.2014. 20:57 ] @
dobijem internet na compu kad je linksys ukljucen na lan ali ga nemaa ni na jednom uredjaju.
signal imam na tablet i povezem se ali ne dolazi internet do njega,da li treba nesto sa ip adresama ili nesto tako podesavati
[ stankon @ 11.01.2014. 21:40 ] @
u podesavanjima tamo gdje je status pa ispod internet nema nista ni ip ni nista sve nule to znaci da mi nema interneta u ruteru...........
[ gilopile @ 12.01.2014. 13:38 ] @
Jesi stavio LAN na `obitain an IP adress automatically`? Jesi dobro povezao, u wan port? Da li mozes da pristupis podesavanju rutera iz browser-a? 192.168.1.1? Pokusaj i da mu promenis ip na recimo, 198.162.2.1, pa nek LAN pokupi IP

Imas li nekog drugara koji se malo bolje razume u mreze, pa da ti to podesi? ili preko team viewera da probamo...
[ stankon @ 12.01.2014. 14:11 ] @
uspjeo sam da lan pokupi ip adresu da li je to to ili ima jos nesto
[ gilopile @ 12.01.2014. 14:22 ] @

Ako nisi, sad povezi sa racunarom, sher-uj konekciju i trebalo bi da radi. U ruteru treba da promenis IP na 192.168.2.1, a LAN ce da pokupi od njega. Sad mi nije jasno gde si menjao IP? Pokusaj
[ stankon @ 12.01.2014. 14:32 ] @
promijenio sam na linksys ip na 192.168.2.1 a kada pogledam lan je preuzeo ip sada bi trebalo da ubacim kabal u internet ulaz u linksys i da na konekciju koju dobijam od rodjaka na njoj promijenim na properties i na advanced da ostali mogu da koriste internet preko ovog compa
[ stankon @ 12.01.2014. 14:37 ] @
desilo se to da kada sam izvadio kabal iz linksys-a i ubacio u internet lan je sam prebacio na neki drugi ip a ne onaj sa linksys-a
[ gilopile @ 12.01.2014. 14:39 ] @
Da, valjda je sad ok. Samo odradi share na toj konekciji od rodjaka da deli preko LAN-a i rekonekt i trebalo bi da radi.

Pokusaj i u linksysu da enable `UPnP`
[ stankon @ 12.01.2014. 14:46 ] @
zasto mi vrati na lan neku drugu ip adresu a ne ostavi onu sa linksys-a mozda je u tome problem
[ stankon @ 12.01.2014. 15:09 ] @
a da probamo preko teamviewera jer ocigledno da mi ne ide
[ gilopile @ 12.01.2014. 15:22 ] @
pa ajd da probamo, sto da ne. Za pocetak, dodaj me na skype. dragan.jovanovicmiletic
[ stankon @ 12.01.2014. 15:51 ] @
ipak cu nekoga da dovedem da mi to uradi jer ovako je to nemoguce ipak hvala puno na trudu
[ gilopile @ 12.01.2014. 15:56 ] @
Ok. Probaj samo jos da enable-ujes `UPnP` u ruteru.
[ stankon @ 12.01.2014. 16:53 ] @
na enable je i bilo jedina da stavim na disable