[ blaki @ 09.01.2014. 21:44 ] @
Imao sam instalisan Moodle na Linuxu Ubuntu LTS 12.04 i naravno LAMP kao preduslov rada istog. Eksperimentisuci da bi instalisao noviju verziju greskom sam u Mysql-u obrisao korisnika root@localhost. Od tada evo vec treci put pokusavam posle deinstalacije i ciscenja nepotrebnih datoteka sa Ubuntu Tweak-om, da ponovo instalisem sve programe, ali redovito zapinje kod Mysql-a i prijavljuje gresku 1045 (28000) Access denied for user 'root'@'localhost. Sve kombinacije sa neta sam cini mi se pokusao ali nista ne pomaze. Zna li neko gde se nalaze ti podaci o korisnicima i moze li se dodati ovaj neophodni korisnik na neki nacin?

Ne mogu da verujem da cu na kraju morati da ponovo instalisem ceo Ubuntu zbog ovoga?

Hvala unapred na odgovorima.

Pozdrav svima,

Blaki
[ Tyler Durden @ 10.01.2014. 07:57 ] @
Nalaze se u bazi sa imenom mysql, ali ti njoj sada ne možeš da pristupiš.
Potraži na netu "reset mysql root password" I dobićeš gomilu linkova. Vrlo lako se mjenja taj pass.
[ blaki @ 10.01.2014. 08:15 ] @
Citat:
Tyler Durden: Nalaze se u bazi sa imenom mysql, ali ti njoj sada ne možeš da pristupiš.
Potraži na netu "reset mysql root password" I dobićeš gomilu linkova. Vrlo lako se mjenja taj pass.


Probao sam brdo toga, da ne kazem sve jer verovatno nisam. Ne uspeva. Nije ocito problem u tome da sam ja zaboravio password, i nisam, znam ga ali ne postoji taj korisnik 'root'@'localhost' tu je problem. Kada bih znao datoteku, naravno ako postoji, gde su nabrojani korisnici ili bar kako da deinstalisem i obrisem u potpunosti kompletan mysql, da pri pokusaju nove instalacije "ne vuce" ovaj podatak, jer je sada nemoguca nova instalacija.
[ Tyler Durden @ 10.01.2014. 09:01 ] @
Ne kapiras. Sa ovim sto sam ti predlozio, mozes da se ulogujes na mysql server bez lozinke i onda mozes da odradis sta hoces - promjenis pass za neki nalog, obrises, kreiras novi, sta god.
[ mret @ 10.01.2014. 10:44 ] @
Ovaj link može da pomogne:

http://naveensnayak.wordpress....l-root-login-without-password/


Ja sam ovo radio nekoliko puta i prolazi kako treba (ova varijanta bi trebalo da važi i sa Win i za Linux).
[ bogdan.kecman @ 10.01.2014. 13:55 ] @
nove instalacije mysql-a prave root sa paswordom i fajl koji kaze koji
ti je root pass se nalazi u tvom home-u

tyler ti je rekao sta da guglas, dobijes proceduru koja resetuje root
pass na "nista" i onda mozes da se ulogujes i da ga postavis na sta god
zelis.
fajl je /mysql_data_dir/mysql/user.myd samo ti to slabo znaci
[ blaki @ 10.01.2014. 16:37 ] @
Citat:
bogdan.kecman: nove instalacije mysql-a prave root sa paswordom i fajl koji kaze koji
ti je root pass se nalazi u tvom home-u

tyler ti je rekao sta da guglas, dobijes proceduru koja resetuje root
pass na "nista" i onda mozes da se ulogujes i da ga postavis na sta god
zelis.
fajl je /mysql_data_dir/mysql/user.myd samo ti to slabo znaci
Citat:
bogdan.kecman: nove instalacije mysql-a prave root sa paswordom i fajl koji kaze koji
ti je root pass se nalazi u tvom home-u

tyler ti je rekao sta da guglas, dobijes proceduru koja resetuje root
pass na "nista" i onda mozes da se ulogujes i da ga postavis na sta god
zelis.
fajl je /mysql_data_dir/mysql/user.myd samo ti to slabo znaci


Vec sam se bio spremio da posaljem nekoliko slika ekrana o tome kako to kod mene ne prolazi i onda sam u jednom trenutku uspeo da se ulogujem. Potom sam racunajuci da je to to, pokusao instalaciju phpmyadmin-a ali je isti bez obzira na pasword za koji sam mislio da je ispravan prijavio gresku da opet root@localhost ne prolazi. Sta da kazem "igre bez granica". Probacu jos jednom i ako ne prodje ici ce nova instalacija Ubuntu-a. Hvala svima na odgovorima, posebno na ovom gore jer sam pomocu njega i nasao jedan cudan password koji je kazem i jedno vreme radio.
[ bogdan.kecman @ 10.01.2014. 18:55 ] @
Citat:
blaki: Vec sam se bio spremio da posaljem nekoliko slika ekrana o tome kako to kod mene ne prolazi


ako kod tebe ne prolazi znaci da si nesto uradio pogresno.
ovo:
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/resetting-permissions.html
radi svima, ako ne radi tebi znaci da nisi pratio uputstvo kako treba. nema tu nikakve dalje filozofije, koji fajl, koja sifra etc
[ blaki @ 10.01.2014. 19:15 ] @
Evo da javim da sam resio problem sa Mysql-om, napisacu sta sam uradio, pa mozda nekome bude od koristi, ovo je dakle pomoglo:



Nakon toga sam se ulogovao na mysql komandom: "mysql -h localhost -u imekorisnikaizprethodnogkoraka -p" i komandom u MySQL-u dao ovlasti nad bazom mysql i phpmyadmin do tada nepostojecem (prethodno greskom obrisanom) korisniku 'root'@'localhost', i samim time formirao ovog korisnika, komanda je: grant usage on mysql.* to ‘root′@’localhost’ identified by ‘lozinkakojuformirate’;

Prosla je i instalacija phpmyadmin-a bez problema.

Ostao mi je jos jedan problem sa php-om koji izgleda nije dobro instaliran, evo i slike, pa ako moze jos malo pomoci, unapred hvala.

[ plus_minus @ 10.01.2014. 21:50 ] @
A kako si uspeo da ne instaliraš dobro php pod deb/ubuntu.. ? To mi nije jasno.. nema veze.

Ta slika iznad, na kojoj se jedva šta vidi, meni govori da si iz Geany Text editora opalio F5.

I geany ti je rekao "neće to tako sa php, lupi enter da se vratim u normalu".

php skripta, nije isto što i .sh skripta. Nemoj da se mučiš.

Ako hoćeš da vidiš rezultat te funkcije, taj test.php fajl stoji u apache working direktorijumu.. što verovatno i jeste slučaj na osnovu titlebar teksta..
.. onda u pretraživaču otkucaj ... http://localhost/test.php

To bi trebalo da da neki rezultat.
[ blaki @ 11.01.2014. 09:04 ] @

Sve sam razresio! Svima jos jednom hvala na odgovorima.

Pozdrav,


blaki.