[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.03.2004. 21:44 ] @



Prvi Nokia 1MPix telefon

Naziv modela: Nokia 7610
Mreže: GSM 900/1800/1900 ili 850/1800/1900
OS: Series 60 korisnički interfejs..Symb 7.0
Tezina: 118 gr.
Dimenzije: 109 x 53 x 19 mm, 93 cc
Vrsta baterije: Li-Ion
Vreme mirovanja: do 250 h
Vreme razgovora: do 3 h
Kuciste: Xpress-on Style Packs... Ruby i Onyx
Displej: 65K TFT, 176 x 208 pixela
Vibracija: Da
Polifone melodije: Da
Jezici: 39 za menije, 22 za T9
Memorija: 8 MB interne + 64 MB MMC
GPRS: Da, class 10
WAP: 2.0/HTML browser
Bluetooth: Da
E-mail: Da
MMS: Da
Igre: Da
Java: Da
MP3/AAC player: Da
Kamera: Da, 1 MPix tj, 1152x864 pixela, 4x digital zoom i timer
USB: Da

Prodaja: druga polovina 2004.
Očekivana cena: oko 500 €

Napomena! Autor članka ne garantuje stopostotnu tačnost podataka. Specifikacije će biti menjane i dopunjavane.

Uostalom..pročitajte, da ne prevodim sve.. :)

Citat:
GSMArena:

"The Nokia 7610 users can not only shoot or watch videos. Owing to the Movie Director application they can even create short films or music videos of up to 10 minutes. The application allows users, for the first time, to turn video clips captured with their Nokia 7610 into personal movies by adding special effects such as music, text, new colors or moving objects. The captured digital pictures can be edited and organized on a PC with the Adobe® Photoshop® Album software included in the sales package. Using the Kodak Pictures application on the phone, pictures can be uploaded to a virtual photo album on the web and shared online. Another innovative concept available for the Nokia 7610 is the Nokia Lifeblog application, adds an automatic digital diary recording and organizing the digital content. Printing the pictures was never easier and it happens in just a few seconds via a Bluetooth connection to a compatible printer.

The other key features of the Nokia 7610 include rich Multimedia Messaging, email, and MP3/AAC music player, Internet browser, 72MB of expandable memory, USB, Bluetooth connectivity and support for Java technology. The small and sleek 118 gram phone offers up to 3 hours talk-time and 250 hours of standby time."


Citat:
Aivanet:
The Nokia Image Album, announced today, has a 20 GB hard disk drive to store digital images, video clips and messages which can be viewed, shared, organized and edited on a TV screen using a remote control.
....
World's first global massively multiplayer online mobile game Nokia, together with Sega, today announced Pocket Kingdom: Own The World for the N-Gage game deck. Own The World is the world's first global massively multiplayer online mobile game, challenging gamers to build a mighty online empire while competing against thousands of challengers from around the world.


[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 16.04.2005. u 22:48 GMT+1]
[ -=drb=- @ 26.09.2004. 16:57 ] @
dali zna neko koliko ce maksimalno moci da se snima, ili ce duzina snimka biti ogranicena slobodnom memorijom
[ laki!!! @ 06.10.2004. 22:54 ] @
moze da snima 10 minuta sa njegovim softom
[ Nabukodonosor @ 01.11.2004. 22:46 ] @
Kako kucati poruke sa ovom debilnom tastaturom?!? Jel ima neko iskustva sa ovim telefonom? Ja imam 6600 pa me zanima u cemu je ovaj bolji, osim kamere?
[ zi:: @ 02.11.2004. 04:39 ] @
Nokia 7610 je laksi i tanji telefon nego 6600. Dizajn i oblik su lepsi kod 7610 (bar meni), makar je zadnja strana predizajnirana. Ono ogledalo im nije trebalo.

Tastatura je naizgled cudna, ali se jako lako priviknete na nju, cak i oni koji uzmu prvi put da kucaju SMS na njoj. Ko hoce da kuca pisma, uzece bluetooth tastaturu koju ce podrzavati 7610, a 6600 nece.

Dzojstik je zamenjen sa strelicama, nekima je to prednost, nekima ne. Opet stvar ukusa.

Kamera u 6600 i 7610 su nebo i zemlja. Pored znatnog poboljsanja rezolucije, 7610 ima i mnogo bolju postprodukciju slike. Naravno, treba se navici na limite kamere u telefonu, ali u mnogim situacijama daje iznenadjujuce dobre rezultate za jedan telefon.

Na kraju, 7610 je brzi telefon, to znaci brzi respons u menijima, brze otvaranje programa, tako da smatram da je napredak ocigledan.

Ja ovaj telefon imam nekoliko meseci, i u potpunosti sam zadovoljan.
[ Nabukodonosor @ 02.11.2004. 15:05 ] @
Ma dal je moguce?! Ako hocu da kucam poruke treba da kupim tastaturu?! Pa ti ako hoces da slikas, ti kupi fotoaparat, a ne telefon. Pa pogledaj samo kakvi su tasteri 3 i 6! Pa to ni beba ne moze da pogodi! Inace, slike na 7610 su samo vece, a kvalitet nije nista bolji od 6600, a meni tolike slike i nisu potrebne. Pogledaj samo testove gde imaju i slike slikane sa 7610. Svi koji su testirali kazu da su razocarani kamerom. Pa idi pogledaj onu sliku Mercedesa koju sam ja postovao u TOP temi, sa 6600, pa mi reci da je kvalitet bolji. I naravno da te strelice nisu prednost. Ne znam da li si nekada drzao 6600 u ruci, ali sa dzojstikom je mnooogo lakse. Jedino sto priznajem za taj meni, ako ti kazes da je brzi, jer znam da je meni na 6600 spor. Tako da je razlika u ceni zaista smesna. Treba da bude oko 20 eura a ne 150.
[ zi:: @ 03.11.2004. 01:34 ] @
Pazi, nisam rekao za poruke, nego za pisma i druge zahtevnije medije koji zahtevaju mnogo tipkanja (e-mail, ICQ). Za SMS je telefon vise nego dovoljan. Ja i dalje tvrdim da je jako lako kucati, meni brze ide kucanje poruka nego na mom prijasnjem telefonu (Nokia 6310). Ima onih koji nisu hteli da koriste 6310 jer im je lakse bilo kucanje na 6210, sada su odusevljeni sa 7610. Preporucujem da probas, verujem da ces se iznenaditi.

Za fotoaparat: ja dosta fotografisem (preko 10.000 fotografija godisnje), a pogledam jos 10 puta toliko fotografija na forumima, sto naravno nista ne govori o mojoj objektivnosti i strucnosti, ali se ipak moze reci da nisam neki novajlija sto se fotografije tice. Naravno da se fotoaparat ne moze zameniti mobilnim telefonom, no 7610 me je spasio nekoliko puta kada sam video par scena koje sam hteo uslikati a nisam imao fotoaparat kod sebe.

Rezolucija jeste bitna. 1152x864 je mnogo vise nego 640x480. Cak toliko vise da izdrzava izradu 9x13 ili 10x15 fotografija na papiru, makar kvaliteta odgovara point & shoot aparatu za jednokratnu upotrebu. Naravno, stav je opet subjektivan, ako si ti zadovoljan sa slikom mercedesa na 640x480, onda nema nikakvih problema. Ako ti se da, posalji mi tu sliku mercedesa da je ne trazim u onoj ogromnoj temi, a ja cu, ako si zainteresovan, sloziti neku galeriju sa uspelijim fotografijama sa 7610. Nisam uslikao mnogo fotografija sa 7610, za sada mi je brojac negde na 850 fotografija.

Za motivaciju pogledaj ovaj sajt:
http://www.christianlindholm.com/
To je blog tvorca Symbian user interfacea, on koristi 7610 za svoj vise nego lep photo blog.


Ja jesam drzao 6600 u ruci i koristio ga nekoliko sati. To naravno nije dovoljno da kazem da li mi je dzojstik bolji ili ne. Mislim da se covek moze navici i na jedno i na drugo.

Moj zakljucak:
- da li bih korisniku 6600 preporucio upgrade na 7610? Sigurno ne bih, u pravu si da razlika nije toliko velika kolika jeste, narocito ako ti fotografija nije toliko vazna. Meni jeste brzi, ali ne trenutan koliko bih ja voleo da bude. To je mozda i zato sto meni obicno radi po nekoliko aplikacija odjednom.
- da li bih bilo kome preporucio ovaj telefon? Itekako bih, nebo i zemlja je u odnosu na telefone prijasnjih generacija.

U svakom slucaju dolaze bolja vremena za one koji zele imati telefon (a ne PDA) u dzepu, a koji ima napredne funkcije kao ovo cudo.
[ zi:: @ 03.11.2004. 02:23 ] @
Pregledao sam onaj duuugacak topic sa fotografijama sa mobilnih aparata.

Bilo je iznenadjenja, uglavnom pozitivnih, jer vidim da mobilni aparati imaju svrhu. Ne samo da zadovolje musku znatizelju za zenskim lepotama, nego i da uslikaju itekako vredne slike za uspomenu. Kompozicija i atmosfera je na dosta njih bila jako dobra, cak vise nego dobra. Nasao sam i tvoj mercedes :)

http://server5.uploadit.org/files/nabukodonosor-mercedes.jpg

Za mercedes sa 6600: da li si ovo slikao kada nije bilo dovoljno svetla? Jako oblacno, ili u debelom hladu? Posto je prisutnost suma vise nego evidentna, a color range je nedopustivo mali (hauba isprana belim, pozadina zamucena u sivo).

Izvinjavam se sto je off topic, ali bilo je pomenuto ... pa rek'o da komentarisem ...
[ Nabukodonosor @ 03.11.2004. 13:09 ] @
Da, bilo je relativno oblacno a ja sam to slikao u prolazu na sred ulice, pa mi je malo glupo bilo da me jos vlasnik gleda. Pa sam pozurio. A uz to i nisam neki fotograf. Slazem se sa tobom da je fotoaparat na telefonu vise nego korisna stvar jer covek ne moze stalno sa sobom da nosi aparat, ali kvalitet koji je na slici koju sam ja slikao je i vise nego dovoljan da zabeleli neke interesantne situacije. Osim ako ne planiras da se bavis umetnickom fotografijom. A sad cu da ti pokazem neke slike sa 7610, u rezoluciji 800X600 i da ti dokazem da nema velike razlike u kvalitetu. Npr:

Slika1
Slika2
Slika3

E sad ti mene ili bilo koga drugog ubedi da su slike mnogo boljeg kvaliteta od 6600. Slike su inace preuzete sa sajta GSM Arena. Ako bas hoces da ti kamera na telefonu bude odlicna onda uzmi Sharp GX30.

Sto se tastature tice, mislim da je suvisno i pricati. U sustini, covek se na sve navikne. Verovatno bi se navikao i da nema pola tastera, ali nije poenta u tome. A u cemu je? Pa da tastatura bude kao na 6600, tj. da ne moras da se navikavas, vec da cim pocnes da kucas poruku, kazes : "E ovo je tastatura!". Kao sto sam ja rekao.

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 03.11.2004. u 16:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 03.11.2004. u 16:33 GMT+1]
[ Nabukodonosor @ 03.11.2004. 13:11 ] @
Pazi, da me ne razumes progresno. Ne kazem ja da je telefon los, vec samo da za te pare nije toliko bolji od 6600. A u nekim stvarima koje sam pomenuo unazadjen u odnosu na njega.
[ Nabukodonosor @ 03.11.2004. 13:21 ] @
A evo ti jos jedna slika slikana mojim 6600:

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.11.2004. 13:26 ] @
Ne rade ti linkovi ka slikama sa GSMArene :)
[ Nabukodonosor @ 03.11.2004. 14:00 ] @
Moja greska. Ispravicu kasnije.
[ Nabukodonosor @ 03.11.2004. 15:33 ] @
Evo, izmenio sam. Probajte sad.
[ zi:: @ 03.11.2004. 22:41 ] @
Sada linkovi za slike rade.

Slike su stvarno jako prosecne.

Da bi izbegli pricu tipa "evo, ja imam slike koje je slikao taj i taj, tada i tada", prilazem slike koje sam slikao sa Nokiom 7610 u zadnjih par meseci koriscenja.

Nisam birao najbolje, nego su u pitanju karakteristicne slike. Nisu ni na koji nacin obradjene, osim sto su smanjene, da bi se preko weba mogle pogledati. Uz svaku sliku je link // vidi original ukoliko ste znatizeljni za originalnim jpg-om iz kamere. Jpg original je velik 200-300kb.

Narocito obratite paznju na postprodukciju slika koje radi Nokia 7610, jeste prenaglasena ostrina kod vecine, ali to je nesto na sto se moze navici.

Nadam se da ce ovo dati doprinos realnoj slici o ovom mobilnom telefonu.

Evo najzad i linkova:

http://www.geo.co.yu/pic/7610/01/
http://www.geo.co.yu/pic/7610/02/
http://www.geo.co.yu/pic/7610/03/
http://www.geo.co.yu/pic/7610/04/

Izvinjavam se zbog (kvazi)saljivih naziva slika, ovo je sve priprema za photo-blog.

Svaki komentar je dobrodosao.


[ Nabukodonosor @ 04.11.2004. 03:14 ] @
Pazi, da se razumemo, slike su odlicne, ali mi samo jedna sitnica nije bas jasna. Kako to da ovakvih slika nema ni na jednom testu ovog telefona, vec su sve slicne onima koje sam ja prilozio sa GSM Arene?!? Ili oni ne znaju da slikaju ili...
[ zi:: @ 04.11.2004. 13:13 ] @
Hm, ja bas insistiram na autenticnosti, otud oni linkovi: // vidi original, gde mozete videti 1:1 kakva je bila fotografija iz mobilnog telefona.

Da budemo jasni, ja sam pokazao uspelije fotografije. Probajte izaci na jakom svetlu i slikajte usamljeno drvo, dobicete smece, a ne fotografiju. U nekim situacijama se ovaj telefon bas i ne snalazi.

Ne znam koje si ti linkove i testove gledao. Ja sam se odlucio za ovaj telefon nakon sto mi ga je prijatelj iz Madjarske preporucio. On testira mobilne telefone, pa mi je pokazao par test slika.

Jos jednom naglasavam: ove fotografije nisu tehnicki u rangu sa fotografijama slikanim normalnim fotoaparatima. Bilo koja fotografija koje sam pokazao bi bila docekana na noz na foto forumima zbog tehnickih nedostataka. To mozete videti ako pogledate originale slika.

Sa druge strane, stanje se itekako popravlja, pa ne treba ignorisati spravice kao ovu.
[ slatkisbg @ 29.11.2004. 22:22 ] @
Interesuje me gde mogu da nabavim softver za nokia-u 7610 ?
Cula sam da postoji program "detektor lazi" pa ako postoji gde moze da se download-uje ?

pozdrav
[ dr_vex @ 05.12.2004. 00:45 ] @
Ima li ko neki link za 7610 igrice i/ili programe, naravno besplatne, al' da nesto vrede...
[ slatkisbg @ 11.12.2004. 11:32 ] @
Hvala za detektor ! :)
Da li bih mogao da mi objasnis kako se koristi,kad ga instaliras?

pozdrav
[ slatkisbg @ 11.12.2004. 13:05 ] @
Da li je neko raspolozen da mi objasni kako da instaliram sa cd-a programe i kako da pokrenem program za nokia-u 7610 ?
Preko USB kabla i browser-a sam prenela samo slike i muziku.Ali ostalo ne umem da instaliram :(
Dektektor sam intalirala,ali neumem ga pokrenuti :(

please help me :(
[ slatkisbg @ 12.12.2004. 15:06 ] @
alo ocete li mi odgovoriti nesto :)

1. zanima me kako da namestim GPRS (treba mi upustvo ali na srpskom) skinula sam sa Mobtelovog sajta .pdf dokument ali kad krenem po njemu fali mi opcija u tools-u Services :(( i onda ne znam sta dalje.

2. Jel moze na ovu nokiju da se instalira neki drugi operativni sistem ?
[ N7210 @ 16.12.2004. 23:35 ] @
I ja imam problem sa grps podesavanjima al za 064?
sta sa advanced settings?
gde pisem onaj ip 172.017 bla bla?
u primary ili secondary ili u proxy?

pomagajte ljudi
sve sam probala i tupson nece da radi:)
[ N7210 @ 16.12.2004. 23:38 ] @
"@slatkisbg :
2. Jel moze na ovu nokiju da se instalira neki drugi operativni sistem ? "

ne moze:D
[ misko2004 @ 20.12.2004. 21:30 ] @
Ja ne znam sta se prepirete oko kamere!
Alooo,to je mobilni,a ne digitalni fotoaparat,tako da i ne treba da slika SAVRSENO.Mislim jednog dana ce svi mobilni telefoni imati kameru sa kolko megapixela i slike ce da budu iste ko na aparatima.Ali ovo poredjenje kamere izmedju 6600 i 7610 je stvarno smesno.Kvalitet slika je slican,jedino kao sad sto 7610 ima 1 MPX kameru pa sad velika frka oko toga.Ako nekom treba savrsene slike neka potrosi novac na digitalni aparat,a ako nekom treba telefon i "aparat",a da mu kvalitet slika nije toliko vazan neka kupi mobilni.
Nije sad da sam protiv 7610 posto mi se jako svidja 6600 nego samo kazem
7610 ima jako lep izgled i maska pozadi je strava i dugmici su "opaljeni",a ni 6600 nije za "bacanje".Iako mi se mozda malo malo svidja izgled kod 7610,ne bih potrosio pare i odrekao se 6600
Ali mozda ako cena padne,mozda ce doci u obzir i 7610,ali ne verujem.


p.s. Ova poruka je totalno promasena,sto se tice teme pricanja
[ manjas @ 04.01.2005. 16:16 ] @
Naravno da ne moze da se promeni operativni sistnem ali to je Symbian 7.0s sto znaci da vec ima odredjena poboljsanja u odnosu na 6.0 (6600,3650.itd.)tj servis pack2 za os telefone jedino sto mozete da uradis je da dodas servis pack 3 kad se bude pojavio.
[ manjas @ 04.01.2005. 16:27 ] @
Nebi trebalo da bude problem ukoliko je sve instalirano kako treba na racunaru.Kad otvoris Nokia PC Suite u gornjem desnom uglu nalazi se "install applications" kad otvoris i taj prozor ukoliko je nokia povezana sve ce ti biti jasnije.na levoj strani je racunar a na desnoj telefon u sredinu je strelica koja se upali kad prepozna java ili symbian aplikaciju.i to je samo jedan deo posla jer ces kod ovog pc suita morati da odradis i nest rucno,recimo kod PC Suita za 3650 dovoljo je da kliknes na aplikaciju,ukoliko je tel poveza i sve je gotovo.
[ manjas @ 04.01.2005. 17:20 ] @
Ovi u Mobtelu kao naravno i ovi iz telekoma sa neverovatno glupi i neobrazovani kad je u pitanju neki komplikovan telefon.nemogu da shvate da je kad je u pitenju meni ko (7610,3650,3660,6600,6630,6260,7610,6670 itd) telefona sve je to jako slicno kad je podesavanje u pitanju,ali nema veza oni i onako sluze da se covek dobro nasmeje do krazgovara sa operaterime,
Za podesavanje GPRS-a Kod Mobtel Mreza Uradices Sledece:
Ulazis u MENi/Setting/Connection
nakon toga:Ulazis "Acces Point" gde treba da napravimo konekcije ako si pokusavala par puta videces konekcije ali necemo da obracamo paznju ma njih.Pretsnuces Levi taster iznad kog pise "Options"zatim kursorom izaberi opciju "New Acces point"a za ti "Use Default Setings"
1 "Connection name" upisi 063 Mobtel
2 "Data Bearer" upisu GPRS
3 "Access point name" upisi slovima " internet" naravno bez apostrofa
4 "User name" upisi mobtel
5 "Prompt password"upisi NO
6 "Password" upisi gprs "malim slovima"
7 "Authentication" upisi secure
8 "Homepage"http://wap.mobtel.co.yu "nemora da bude mobtelov wap moze bilo koj"
To je to Napravili smo konekciju Sledece su fina podesavanja a do njih dolazis tako sto ne izlazis iz ovog prozora u kome smo dosad bili ves samo prtisnemo dugme "OPTIONS" pa kursorom na "Advanced SeTTing" gde podesavamo samo prvi parametar "phone ip address" na automatic ili sve nule i te ce sa to da napise
To bi bilo to oko podesavanja GPRS-a za 7610 ili jos lakse da na broj 9863 posaljes poruku "GPRS" kad ti poruka stigne snimi je i to je to.
Mozda ce vam biti problem oko podesavanja MMS-a ali i njega mozemo na slican nacin da podesimo posalji poruku na 9863 i tekst MMS kad ti poruka stigne snimi je ali to nije kraj.U MENi/Setting/Connection/Access point. pa pronadji "MobtelMMS"
kursorom stani na nju pa pretisni "options"pa "edit"pa opet "options"pa "advance Settings"pa Ok
1 "Phone IP Address" upisi Automatic ili stavi nule
2 "Primarey name server" upisi 217.065.192.001
3 "Second. name server" upisi 0.0.0.0
4 "Proxey serv. Address" 217.065.192.033
5 "Proxy port number" upisi 8080
UHUHUH TO bI BILO TO.
ps:E ljudi pitajte nesto mnogo znam!
[ SBSL @ 26.02.2005. 18:18 ] @
Citat:
Nadam se da ce ovo dati doprinos realnoj slici o ovom mobilnom telefonu.

Evo najzad i linkova:

http://www.geo.co.yu/pic/7610/01/
http://www.geo.co.yu/pic/7610/02/
http://www.geo.co.yu/pic/7610/03/
http://www.geo.co.yu/pic/7610/04/

Izvinjavam se zbog (kvazi)saljivih naziva slika, ovo je sve priprema za photo-blog.

Svaki komentar je dobrodosao.


Da li je moguce da su ove slike slikane sa 7610..???

Strava su slike...
[ zi:: @ 28.02.2005. 09:19 ] @
Moguce da je 7610, kao sto sam rekao, stavio sam uspelije, a i nakon nekog vremena naucis za sta mozes da koristis telefon za fotografisanje, a za sta ne :)

stvarno ima situacija kada 7610 pravi smece, a ne fotografiju :(

hvala na pohvalama :)
[ BMaster @ 21.03.2005. 15:06 ] @
Evo ljudi konacno sam uspeo da Podgnem forum sa symbian telefone! Sinoc je poceo sa radom!

pozdrav!

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 05.05.2005. u 20:19 GMT+1]
[ ivc@ @ 25.03.2005. 11:52 ] @
....................

[Ovu poruku je menjao ivc@ dana 05.05.2005. u 08:25 GMT+1]
[ ivc@ @ 25.03.2005. 11:55 ] @
..............

[Ovu poruku je menjao ivc@ dana 05.05.2005. u 08:25 GMT+1]
[ BMaster @ 25.03.2005. 14:36 ] @
Mislim da to nije moguce. Osim ako en stavis prst na mikrofon :)
[ ivc@ @ 28.03.2005. 14:38 ] @
............

[Ovu poruku je menjao ivc@ dana 05.05.2005. u 08:25 GMT+1]
[ ivc@ @ 01.04.2005. 13:48 ] @
To je MMS it! ali ima jedan problem. Pokusao sam da posaljem sam sebi midi fajl i dobio sam mms:

Unsupported content type
application/octet-stream
CIGRA_6.mid


Znaci da ce to neko dobiti ako ima nokia tel.
[ ivc@ @ 11.04.2005. 08:49 ] @
........................

[Ovu poruku je menjao ivc@ dana 05.05.2005. u 08:26 GMT+1]
[ BMaster @ 12.04.2005. 14:29 ] @
Sta ti to vredi kad je izlaz mono. Ne mozes nikako da dobijes stereo :(
[ manjas @ 15.04.2005. 23:39 ] @
Sve koje na sebi nose Konekor Nokia pop-port ali sobzirom da je izlaz mono cuje se na oba zvucnika i nije tako lose ako koristis neki noviji mp3 plejer ali to je ipak mobilni telefon ima on svojih drugih prednosti.A cena je relativna od prodavnice do prodavnice.Uglavnom nisu skupe.A ni neoriginalne nisu lose za tvoje potrebe.
Pozdrav svima
[ donmarkone @ 16.04.2005. 10:55 ] @
@manjas

Malo se bolje raspitaj 6600 ima isto OS Symbian 7
Stvarne razlike izmedju 6600 i 7610 u OS-u su minimalne samo "poboljsanja"
Stvarna poboljsanja dolaze u 6630

zato molim sve vas da ako imate symbian telefon to ne znaci da treba da umujete i da solite pamet ovima koji su kupili telefon da se kurce.
Znaci prvo proverita pa tek onda postujte

POz

PS pojedinci znaju zasto ovo pisem
[ BMaster @ 16.04.2005. 14:22 ] @
Ja nemam pojma zasto to pises :) ali u pravu si!

Citat:
manjas: Sve koje na sebi nose Konekor Nokia pop-port ali sobzirom da je izlaz mono cuje se na oba zvucnika i nije tako lose ako koristis neki noviji mp3 plejer ali to je ipak mobilni telefon ima on svojih drugih prednosti.A cena je relativna od prodavnice do prodavnice.Uglavnom nisu skupe.A ni neoriginalne nisu lose za tvoje potrebe.
Pozdrav svima


Pa ne znaci mono da se cuje samo na jednom zvucniku, znaci da ces na oba zvucnika da cujes isti zvuk, a to nije stereo. Kvalitet ne moze da se poredi sa kvalitetom stereo mp3 playera kao sto je npr na n gage-u slucaj!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.04.2005. 21:49 ] @
Citat:
donmarkone: @manjas

Stvarna poboljsanja dolaze u 6630


Reci i ostatak :) Zbog Symbiana 8.
[ ivc@ @ 16.04.2005. 22:05 ] @
........

[Ovu poruku je menjao ivc@ dana 05.05.2005. u 08:26 GMT+1]
[ manjas @ 17.04.2005. 00:54 ] @
Neznm zasto je to pomenuto uz mene al aj' da odgovorim.
Razlika Izmedju Nokie 6600 i Nokie 7610 su neznatne za onog ko nezna!
A za Nekog ko zna Razlike su ogromne Nokia 6600 Nosi Syimbian konzolu 6.0s a nokia 7610 Syimbian 7.0sp1 i za 25MHz brzi procesor.Samim tim sto je u pitanju SP1 sam softwer je dosta razvijeniji i napredniji,Ja bi mogao i u detalje ali smatram da je nepotrebno za sad.I njegov adekvatan naslednik nije 6630 to sto oba imaju Symbian konzolu nije merilo.Nesto sto bi bilo blizu,mozda cak za neke sitnice oko dodele karaktera kursoru i malo finije kamere unapredjenije od 7610 je 6670.Ali ako izuzmemo i to da 7610 Feshion phone a 6670 Business phone,e onda su blizu.
-V-O-Y-A-G-E-R-"Reci i ostatak :) Zbog Symbiana 8."PS.mislis :pa da se slatko nasmejemo.
A sto se tice Slusalica Znam da kad se kaze mono nemisli se da se cuje samo na jedan zvucnik.
ivc@ :Posalji mi adresu na PP poslacu ti postom i nista te nece kostati.
Pozdrav Svima

[Ovu poruku je menjao manjas dana 17.04.2005. u 20:33 GMT+1]
[ donmarkone @ 17.04.2005. 12:49 ] @
Citat:
manjas: Neznm zasto je to pomenuto uz mene al aj' da odgovorim.
Razlika Izmedju Nokie 6600 i Nokie 7610 su neznatne za onog ko nezna!
A za Nekog ko zna Razlike su ogromne Nokia 6600 Nosi Syimbian konzolu 6.0s a nokia 7610 Syimbian 7.0sp1 i za 25MHz brzi procesor.Samim tim sto je u pitanju SP1 sam softwer je dosta razvijeniji i napredniji,Ja bi mogao i u detalje ali smatram da je nepotrebno za sad.I njegov adekvatan naslednik nije 6630 to sto oba imaju Symbian konzolu nije merilo.Nesto sto bi bilo blizu,mozda cak za neke sitnice oko dodele karaktera kursoru i malo finije kamere unapredjenije od 7610 je 6670.Ali ako izuzmemo i to da 7610 Feshion phone a 6670 Business phone,e onda su blizu.
-V-O-Y-A-G-E-R-"Reci i ostatak Zbog Symbiana 8."PS.mislis :pa da se slatko nasmejemo.
A sto se tice Slusalica Znam da kad se kaze mono nemisli se da se cuje samo na jedan zvucnik.
Posalji mi adresu na PP poslacu ti postom i nista te nece kostati.
Pozdrav Svima


Slusaj prijatelju 6600 ima OS Symbian 7 ja ne znam koji deo recenice nerazumes??
Moj drug ima 7610 jeste kao malo brzi mada sve je to u granicama cisto da se kaze "brzi"
Po meni na 6600 koji ima sproriji procesor je mnogo bolje iskoriscena ta snaga tj aparat je bolje uradjen.
A iskreno ubrzanje od 19mhz je samo markentiski potez cisto da se telefon malo razlikuje od 6600.

Citat:
ivc@: Donmarkone: Ne razumem sta su hteo da kazes i ignorisacu te koliko mogu jer si jako vulgaran!
Manjas: Koliko otprilike kostaju?


Ja koliko sam informisan na prvim verzijama 7610 nisu mogle da rade slusalice to sam procitao na prikazu gsm arene e sad mozda je to promenjeno a ti ako ne razumes idi u spec. skolu

A evo i za sp1

Devices based on platform 60 Series run by Symbian 7.0 s have a balanced list of functions, Nokia tried to prolong the life cycle of the platform to the maximum. For that purpose a release of several versions of software called editions was prepared. Beginning with the second edition various software and hardware additions appear, they are called Feature Pack (functional sets). There are only three additions for the second edition - Feature Pack 1, 2 and 3. These editions are mostly for developers and they bring a list of new possibilities for users. Nokia 6620, 7610, 6260 are the first models with installed Feature Pack 1

Ako citate izmedju redova videcete sustinu.


@-V-O-Y-A-G-E-R-

Da pricam bukovim panjevima??

[ manjas @ 17.04.2005. 19:04 ] @
donmarkone ja ovo radim iz ciste zabave a telefoni su mi hobi samim tim sam imao i testirao veliki broj mobilnih telefona a sto se tice Symbiana imao sam bukvalno sve koii mogu da se nadju na nasem trzistu i nijedan nisam pozaimljivao na pola sata od prijatelja i nepada mi napamet da se sa tobom prepucavam oko nevaznih stvari.Ko zna zna al za sebe.
A sto se tice sp1 za 7610 ovo sto si prepisao procitao sam vise puta na par razlicitih saitova Lakse bi bilo da se postavio link mozda ima jos ponesto interesantno,za citanje izmedju redova mislim da ko zna engleski tu nema sta da se procita ljudi su sve rekli OK.
"@-V-O-Y-A-G-E-R-
Da pricam bukovim panjevima??" Sumnjam da se ovo odnosilo na mene.
Pozdrav svima.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.04.2005. 21:48 ] @
Citat:
manjas
"@-V-O-Y-A-G-E-R-
Da pricam bukovim panjevima??" Sumnjam da se ovo odnosilo na mene.
Pozdrav svima.


Ako tvrdis da N6600 za platformu ima Symbian 6.0s, bojim se da se na tebe odnosilo :)
[ manjas @ 18.04.2005. 08:49 ] @
OK!Dva protiv jednog,Moguce, davno sam je imao zaboravio sam verziju konzolie,ali provericu.
[ BMaster @ 19.04.2005. 18:58 ] @
Ljudi 7610 je neznatno poboljsana u odnosu na 6600. Ima 16mhz vise, sto je malo uticalo na brzinu jer to je ipak 15% vise Mhz. Zatim ima 1MPX kameru, i os7.1 koji ima neka mala poboljsanja u odnosu na 6600, tj os7.0. Po meni su oba telefona prespora, jer kada sam video kako radi 6630 (220Mhz) odusevio sam se :)
[ SIG SAUER @ 20.04.2005. 12:21 ] @
Pozdrav ZDRAVO, ja bih da se uputim na nesto korisno. Dobijosam telafon od tetka iz Muniha i pokusavam da se kao nesto snadjem sa njime al izglemi da cu ga ipak prodat jer mi slabo ide snjime. Ai nekoristi ove karte sto sumi slike na njoj jer nece da udje.
[ SIG SAUER @ 20.04.2005. 12:30 ] @
Ja bik josda pitam jel ovo sad simbrijan 7 ili 8 jer ovo je glanc nov sa kutijom kazu najnoviji. Samo sumi glupe ove karte jer moja stara stosu mi slike na njoj nece da udje. Jel ovo simbrijan 7 il 8. Pozdrav svima!
[ BMaster @ 20.04.2005. 14:16 ] @
Nokia 7610 ima os7.1
[ ivc@ @ 20.04.2005. 21:58 ] @
..........

[Ovu poruku je menjao ivc@ dana 05.05.2005. u 08:26 GMT+1]
[ SIG SAUER @ 20.04.2005. 22:39 ] @
Pravisi drugar. Imo sam onaj nagage sa igricom al sam ga prodo kazu da mlogo ima zracenje ko ima blombe u usta u zubi. Ovaj je lep bordo boje i fin ekran a me zeza ova karta jer nece da udje velika je a imam puno slike sa starog telefona od 32 mb
[ ivc@ @ 21.04.2005. 00:36 ] @
Naravno da nece :-) jer to nije ista kartica.
Da te ne smaram sa tehnickim detaljima, nego pokusaj da nadjes neki citac kartica koji moze da ocita karticu sa 7610, ali pazi to nije klasicna mmc kartica i moze ti se desiti da je ubacis u citac i da udje skroz unutra, tako da ces je tesko izvaditi. Najbolje preko BT-a (MSI ti je najbolji) prebaci slike iz N-GAGE u komp i onda u novi telefon. To je to. Instaliraj neku lepu temu. Postavio sam na www.symbian-mobile.co.sr temu koja se zove gkmacmini28.sis. Telefon ce ti sa njom raditi super i nece biti spor u to budi siguran.

Citaj ovaj forum, a obavezno i sve u vezi 6600 jer je sve uglavnom slicno kao 7610 i puno ces nauciti.

Pozdrav
[ SIG SAUER @ 21.04.2005. 12:07 ] @
E uspeo samda prebacim zlatine slike. Stavio sam kartu u aparat i preko usebea na pentijum a ondak blutotom na telafon. Ako ti ustreba nesto care ti se upitaj. Pozdrav ZDRAVO!

MOD: Obrisan offtopic deo poruke
[ ivc@ @ 29.04.2005. 09:55 ] @
...........

[Ovu poruku je menjao ivc@ dana 05.05.2005. u 08:27 GMT+1]
[ donmarkone @ 02.05.2005. 00:34 ] @
Pravicu se da nisam ovo video
A to sto se stalno reklamiras to je drugo cudi me da te neko ne opomene i ja imam sajt sa symbian aplikkacijama i budi siguran da se nisam reklamirao na es-u a moderator neka vidi onda koga treba da opomene.

POz
[ SIG SAUER @ 02.05.2005. 09:40 ] @
Nemoj breda se prepucavate zbog telefon koje pametan ko nije jer smetate nam ja kaden ne znam nesto pitam i odgovorimi neki pametan. Znal gde neko za recnik na nemaci za telefon? Ja imam na engleski. Pozdrav ZDRAVO
[ ivc@ @ 04.05.2005. 09:06 ] @
...............

[Ovu poruku je menjao ivc@ dana 05.05.2005. u 08:28 GMT+1]
[ DOGMA @ 16.05.2005. 22:08 ] @
Da li je moguce imati radio na 7610? Skinuti neki radio software, il' nesto?
Takodje koliko je 3230 brza od 7610, i za koliko Mhz?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.05.2005. 22:14 ] @
Moguće je instalirati radio koji koristi GPRS streaming.

Za ovo drugo googlaj. To ćeš naći bez problema.
[ DOGMA @ 16.05.2005. 22:19 ] @
Da li je pravi hendikep to sto 7610 nema EDGE? I 1mp cam?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.05.2005. 22:31 ] @
Nije ako plaćaš GPRS i ako imaš digitalni fotoaparat.
[ DOGMA @ 28.05.2005. 02:05 ] @
Upravo kupljena, i imam sta da vidim. Ne radi. Sve sam fino namjestio, bateriju, karticu, pritisnem dugme na vrhu za paljenje i drzim i vise od 5 sec nista. Sta ovo moze biti?!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.05.2005. 02:21 ] @
Prazna ti baterija :)
[ DOGMA @ 28.05.2005. 02:31 ] @
Sad je sve ok, bilo je do baterije al' pazi.

Meni se ne upali tu za kompom sedim i donio mi ga drug. Namestim sve, i nece. Odem u sobu gde sam mislio da ga stavim da se puni, pub, ne pokazuje da se puni. Kulira i na paljenje. Ja napisem post. Nisam ni gledao do sad.
I nece..
Ja se vec iznervirao. Pokusam da upalim, upali se svetlo i onda ugasi. I tako ja dva tri puta.
I ja ga prenesem na drugi punjac i vidim puni se. Tu mi vec laknulo. I palim, i upali se. Vratim ga na prethodni punjac koji je onaj sa kojim sam dobio tel i sve ok sada.
Pao mi je kamen sa srca. Sta je ovo moglo biti jos mi nije jasno, al' je tel mnogo dobar!
[ vivicav @ 30.05.2005. 13:03 ] @
Zna se desiti da baterija posle duzeg stajanja trazi da bude duze vreme na punjacu pre nego sto krene punjenje. Ovaj period zna potrajati i pola sata. Pretpostavlhjam da ce sve biti O.K.
[ DOGMA @ 30.05.2005. 22:37 ] @
Da li je baterija od 7610 i 3650 potpuno ista?
Ja sad gledam obije i izgledaju mi identicne?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.05.2005. 09:46 ] @
U principu su iste sve Serije60.
[ ivc@ @ 31.05.2005. 10:04 ] @
Da li moze u 7610 da se ubaci BL-6C baterija?
I ako neko zna neku radnju u bg i koliko kosta bio bih mu zahvalan.
[ grooy@ @ 09.06.2005. 19:44 ] @
Znam da je mozda debilno pitanje ali planiram da zamenim 6600 sa nokijom 7610 ,pa me zanima da li svi programciici za fantastican 6600 sljakaju i na ovom ????

Kontam da je verovatno da ,ali ko pita ne skita ,hvala !
[ bobiska @ 08.07.2005. 09:57 ] @
99% programa radi.
[ pedja83 @ 30.08.2005. 20:51 ] @
Imam tel oko 10 dana i za sada sam skroz zadovoljan.
Dva pitanja:
1.koliko vam traje baterija na njemu, posto meni ne izdrzi ni 12 sati "akanja".
2.I jos mi se desava da kada koristim gprs i odem na neki sajt i udjem na neku stranicu on me automatski stavlja na sredinu stranice ili kraj ili pri kraju.Jer neko zna u cemu bi mogao biti problem?
[ GnevZmaja @ 03.09.2005. 17:00 ] @
Skinite powerball od SymbianWare-a moj faforit igra za simbian, arkanoid style

1.a za bateriju je normalno kad se drka ceo dan da crkne, ja sam je prvih mesec dana punio svako vece.
2.Skini opreu za symbian
[ igorsa @ 07.09.2005. 12:39 ] @
Kupio sam pre par dana ovaj telefon i imam problema sa alarmom. Kada biram ringtone čuje se normalnom jačinom, ali kada treba da zvoni u podešeno vreme čuje se jako tiho. Da li je to do ovog modela ili samo bag na mom telefonu?
[ Deez nuts @ 12.09.2005. 12:38 ] @
Citat:
Igor Šalindrija: Kupio sam pre par dana ovaj telefon i imam problema sa alarmom. Kada biram ringtone čuje se normalnom jačinom, ali kada treba da zvoni u podešeno vreme čuje se jako tiho. Da li je to do ovog modela ili samo bag na mom telefonu?


Da to je bag inače na ovim telefonima, verovatno imas stariji firmware, novija verzija 15.09.2004. nema tih problema, to je u stvari softver sa 6670-ke. Ja sam imao isti problem, nakon sto sam ubacio noviji softver dobio sam par opcija i resio sam taj problem! Imas genijalan telefon, upoređujući ga sa 6600, veliki je pomak napravljen u smislu stabilnosti telefona, pa to sa tihim zvonima i alarmima ne bih smatrao ozbiljnim bagom.... Ako već imas noviji softver, onda izvini, ne znam sta je problem!

pozdrav i sretno!
[ nikolac @ 16.09.2005. 01:53 ] @
jel neko izradjivao slike sa kamere i kakve su?
ja sam izradjivao sa s65 i ono sto je bilo slikano napolju na suncevoj svetlosti je preterano, ali unutra je ocaj...
[ Dejan Mitrovic @ 21.09.2005. 13:33 ] @
Ista je situacija i ovde - ako ima dosta svetlosti, slike su odlicnog kvaliteta (za telefon, jel'). Razvijao sam 13x15 i prilicno sam zadovoljan.

Ako slikas nocu/pri slabom osvetljenju onda su prilicno lose. Al'...
[ vivicav @ 23.09.2005. 13:48 ] @
Mislis 10x15?
[ Dejan Mitrovic @ 23.09.2005. 16:38 ] @
Ne, greska u kucanju, 9x13... Ili tako nesto... "Za jedan" manja od te 10x15
[ arsa xx @ 03.10.2005. 14:17 ] @
Da li sa ovim telefonom mogu da se gledaju sandardni sajtovi i da li moze da se se koristi www.gmail.com servis (html verzija, citanje i slanje mejlova)?
[ zi:: @ 03.10.2005. 15:11 ] @
standardni siteovi -> moze, postoji Opera. nije tako udobno, i moze dosta da kosta, jer se naplacuje po kilobajtu, pa je najbolje iskljuciti slike po defaultu.

Gmail -> moze, ali tek to nije udobno, jer gmail koristi tesku artiljeriju (AJAX) koja blago receno nije 100% podrzana u Operi na mobilnom.

Postoje wap i html lite gatewayi za gmail, pa to moze da pomogne.
[ zi:: @ 03.10.2005. 15:17 ] @
Ja sam izradjivao 10x15 fotografije, npr. neke od ovih:
http://www.geo.co.yu/pic/7610/02/
i ispale su pristojno.

7610 moze da posluzi za 'nedajboze' ako nemate pri ruci drugi fotoaparat, ali treba znati u kojim vremenskim uslovima mozete slikati da izvucete iz njega pristojne fotografije.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.10.2005. 15:46 ] @
A što ne ideš na gmail pop3 varijantu? To možeš da odradiš sa ProfiMailom.
[ Rile09 @ 19.10.2005. 22:35 ] @
Koja je cena zamene softvera na 7610 u Bg?
[ Nabukodonosor @ 09.11.2005. 12:10 ] @
Nije mi jasno na osnovu cega ovaj telefon drzi ovu izvestacenu cenu?!? Skuplji je i od 6630! ej bre!
[ pajaja @ 09.11.2005. 12:19 ] @
i pritom je potpuno isti kao i 6670 [ samo ne mogu prednju masku da stavim , zadnja moze ]

cenu drzi zbog 'dizajna' [ serija 7.. fashion ] koji je bezveze...

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 09.11.2005. u 13:21 GMT+1]
[ Nabukodonosor @ 09.11.2005. 12:23 ] @
Ma da! I bice takva cena jos jedno 2 godine. Mozda padne za 10 eura. Evo pogledajte 6600. Mislim, dobar je fon, ja ga imam, ali 200 eura?! Tako nece ni 7610 da padne cena nikad.
[ ivc@ @ 18.11.2005. 08:28 ] @
Definitivno je zbog dizajna, ali sto je skuplji to cu moci vise da uzmem za njega kada ga prodam.
Ja sam hteo da zamenim software na mom 7610, procitao sam da sa novim sof. taster za kretanje po meniju moze dobiti i druge funkcije da li to stvarno radi i da li vredi, jer uglavnom su svi nerado prihvatali da rade ovaj telefon ili kazu da nemaju novi sof. tj. da je taj novi neki turski...

Moja verzija je V 4.0421.4


Pozdrav
[ Dejan Mitrovic @ 28.11.2005. 22:07 ] @
A jel' postoje neke kvalitetne slusalice za ovaj telefon? Uspeo sam da nadjem samo neke sive kineske za 450 dinara, nista se ne cuje. Znam da moraju biti mono, al'...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.11.2005. 13:35 ] @
Možda da probaš sam da napraviš kvalitetne. Na Nokijin konektor da zalemiš 3.5mm konektor i da na njega normalno spajaš klasične slušalice. Tako sam svojevremeno uradio sa SL45i :)
[ ivc@ @ 29.11.2005. 23:46 ] @
Dobra fora, samo verovatno brze trosi bateriju?
[ Dejan Mitrovic @ 30.11.2005. 13:00 ] @
450 za kineske + 800 za Sony = hm...

-V-O-Y-A-G-E-R-, jel' imam pivo ako ne uspe?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.11.2005. 18:45 ] @
Ma nemoj da računaš Sonyjeve u cenu! :) Prave slušalice verovatno već imaš.
Žrtvovaćeš samo priključak tih kineskih, a u prodavnici audio opreme kupi ženski 3.5mm audio džek i na taj džek zakači kabl tog konektora sa kineskih slušalica. Možda ga ne budeš morao ni lemiti, ako ga dobro postaviš.

A ako budeš dolazio u NS, može pivo :)

@ ivc@

Ne bi trebalo da troši više, jer je princip rada isti, samo što je u pomenutim Sony slušalicama bolja elektronika i kvalitetniji materijal :)

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 30.11.2005. u 19:48 GMT+1]
[ stalker @ 24.12.2005. 09:43 ] @
Da li mi neko moze pomoci ? Kupio sam pre dva dana nokiu 7610 polovnu i nisam dobio sluske.Probao sam od ortaka slushalice od 6630 i cuje se samo na jednoj(bash gruva) a na drugoj nista ,a pri tome se cuje mp3 i na fonu,kad probam one kineske cuje se na oba ali slabo i krci,ove original sluske kad ih ubacim pise mi enhancment not supported.

Da li postoje neke sluske za ovaj telefon da se lepo cuju,nisu mi problem pare nego ne znam da li uopste da trazim takve slushke i da li mogu nekako da se nabudze(gore je bilo reci o tome) i da li to radi ?

P.S. najvise sam uzeo ovaj fon zbog dizajna i mp3-a


Hvala unapred
[ Dejan Mitrovic @ 24.12.2005. 11:03 ] @
E, da, probao sam ono i kvalitet je samo za nijansu bolji nego na kineskim. Filmovi jos i mogu da prodju, ali mp3 nikako. Ne samo da se tiho cuje nego je i kvalitet zvuka ocajan. Izgleda da je ovaj telefon kao mp3 player potpuno neupotrebljiv?

A "enhancment not supported" znaci da si utak'o stereo slusalice, a 7610 ima mono izlaz (znaci i da uspemo da dobijemo dobar izlaz, ipak ce biti samo mono)

Veliko razocaranje za telefon ovog kalibra
[ grooy@ @ 07.01.2006. 20:24 ] @
Imam i ja isti problem ali ne znam sta da radim,drugar je kupio posle mene u istoj radnji isti telefon i radi mu sve full, nije valjda da ne moze da radi na obe slusalice i da zbog toga moram da menjam software?
[ stalker @ 15.01.2006. 13:38 ] @
ja sam se pomirio vec sa tim da mu je losh zvuk pa cu ga menjati za neki drugi,u medjuvremenu cu da ga malo sredim,da li zna neko gde mogu kupiti originalnu maskicu za njega ?
[ AcaNDr @ 04.02.2006. 13:04 ] @
Gde mogu da kupim u Novom Sadu masku i koliko košta!
[ cmar @ 20.02.2006. 22:00 ] @
E braco pomagajte
Ovo je super telefonce i super me sluzi ALI
nikako da mu namestim gprs. Skinem podesavanja sve se lepo namesti i
gprs radi ,samo sto kredit ne skida 0.05din po kb (ili kolko vec bese)
nego kao WAP po minutu koji provedem na mrezi.
064 sam.
[ Dejan Mitrovic @ 20.02.2006. 22:48 ] @
Jesi postavio Data bearer na GPRS (umesto na Data call)?
Menu - Settings - Connection - Access Points - "Default" - Data bearer
[ cmar @ 22.02.2006. 13:08 ] @
Jesam bratanac, postavio sam to.
I ja sam mislio da je to, al nije.
[ nemanjasd @ 12.03.2006. 10:47 ] @
Molim Vas za pomoc:

Kako se automatski zakljucava tastatura na ovom telefonu?
a da to ne bude, settings-autolock period, jer se tada zakljucava sa codom, koji je potreban svaki put kada se otkljucava.
Hvala!
[ Iksi @ 12.03.2006. 11:48 ] @
Program autolock radi super
[ Grozzzni @ 12.03.2006. 13:47 ] @
Jer zna neko neki program da sa Nokia 7610 prebacim sms poruke na komp, i da ih mogu citati? Ocajnicki mi je potreban takav program! Hvala!
[ Dejan Mitrovic @ 12.03.2006. 13:58 ] @
Pa sa Nokia PC Suite koji ide uz telefon
[ Grozzzni @ 13.03.2006. 19:03 ] @
PC Suite ne moze da bekapuje sms-poruke, a ti da mozes da ih citas preko kompa ;)
[ Aca68 @ 26.04.2006. 03:34 ] @
Nedavno sam nabavio polovnu Nokia 7610. Mada sam dosta dugo u dodiru sa računarima, sa Symbian-om i "pametnim" telefonima nemam nikakvog iskustva.
Sa net-a sam skinuo uputstvo (koje još "studiram"), aktivirao MMS, GPRS, Internet i sve to kao radi.
Kažem kao, jel mi se javlja jedan problem. Naime, koristeći Operu mini, slobodno se "krećem" po "mreži" ali imam problem sa Gmail-om. Iako mi je aktiviran POP3 u samo account-u, iako sam probao sve vrste podešavanja (koja sam pročitao u samom Gmail), jednostavno ne mogu da proverim poštu na samom telefonu (napominjem da sam formirao Mailboxes na samom telefonu). Jednostavno, konektujem se, proveri se pošta i ništa. Ukoliko pokušam da se na gmail konektujem bez opere, dobijem obaveštenje da je nemoguće ostvariti "secure conection to the server".
Čačkajući po settings-u/secirity/certif. management-u dobijam sledeću poruku "Database corrupted. Some data might have been lost".
Pitanje: da li moj problem sa gmail-om i oštećenje certif. management-a imaju "dodirnih tačaka" i ako, kao što mislim, imaju-kako da rešim problem.?
Bio bih zahvalan na svakoj pomoći, jel ako me nešto izluđuje, to je "kad nešto imam, a ne radi".
Hvala unaprad
[ gojnik @ 26.04.2006. 10:29 ] @
http://www.elitesecurity.org/poruka/791271
[ Aca68 @ 27.04.2006. 00:05 ] @
Iako znam da je pravilo da se pre postavljanja nekog pitanja prvo "informišeš" na samom forumu o prethodnim "pitanjima i odgovorima", ovaj put nisam u mogućnosti da postupim tako, zato ću pokušati da iskoristim "gotovanski" način skupljanja podataka.
Elem, iskoristio sam link na koji me je gojnik uputio (hvala na tome), ali se tamo javljaju neke stvari koje me zbunjuju.
Da ne dužim: (# Series 60 phones (Nokia 6600, 7610, 3650, etc): Note that the built-in email application doesn't support SSL, and so it's not possible to get at your Gmail using Messaging). Zašto se onda u uputstvu za telefon i samom podešavanju Mailbox-a na telefonu, kao mogućnost izbora sigurnosti javlja mogućnost SSL (i TLS) načina zaštite? Voleo bih da mi neko to objasni.
Ali, idemo dalje. Da ne bih gubio vreme i razbijao glavu oko toga, skinuo sam i ProfiMail. Krenuo da setujem, podesio account i - Error! Failed to connect. Pomoć, bilo kao link, bilo kao konkretan odgovor na serovanje ProfiMail za korišćenje za gmail, bilo bi od velike pomoći.
I za kraj, nešto što nisam našao na ponuđenom linku. Da li ovi moji problemi imaju vezu sa oštećenom Database-om u certif. management-u?
Paralela sa Windows-om: da li je potrebno preinstalirati Symbian, da li je to uopšte moguće i da li se to može odraditi bez odlaska u neki servis (naravno, računajući da će sve u računaru biti obrisano i da će ostati "go" operativni sistem - nešto kao preinstalacija Windows-a sa formtatiranjem diska).
Uz izvinjenje što ne mogu sam da čeprkam po forumu, bio bih zahvalan i na odgovore u vidu linkova ka određenim temama koje mi mogu pomoći.
[ gojnik @ 27.04.2006. 11:29 ] @
Znaci ovako, govoricu samo o stvarima koje su bitne:
mail server type: POP3
Incoming mail server: pop.gmail.com
Outgoing mail server: smtp.gmail.com

Zatim u advanced settings:
SMTP authentication: check
SMTP port: 465
Use SSL for POP3: check
Use SSL for SMTP: check

Konekciju stavis da ide preko APN gprsinternet ako si na mt:s, ili APN internet na mobi63.
Meni pri proveri mail-a uvek trazi da podvrdim za sertifikat, i to je to. Sam ne mozes nista da reinstaliras Symbian, itd..
[ deksi.m @ 23.07.2006. 14:30 ] @
kupio sam pre 2 dana 7610.lep aparat.kada ukucam sifru *#92702689# ispise mi time outi nece da izbaci podatke.sa drugom sifrom *#0000# izbacio mi je da je u pitanju V 5.0509.0,datum 28-02-05 Rh-51.tek sam sada procitao na forumu a to se i meni desava,da je mp3 zvuk na aparatu mnogo slab-tih,tako da ne mogu staviti mp3 format za melodiju kojom ce mi zvoniti.
na slusalicama je mono,samo jedna radi.to nisam znao,to je veliki minus
dok na telefonu 6230 iaoko je i on mono preko slusalice obe rade
i jos nesto,povezao sam aparat preko usb-a,zanima me imam neke video klipove u avi formatu,koji program se koristi za prebacivanje u 3gp format,da bi sve to moglo da radi na aparatu?
[ Dejan Mitrovic @ 23.07.2006. 15:36 ] @
Bolje nabavi SmartMovie player firme Lonely Cat Games, koji radi sa DivX formatom (uz program ide i kodek). Za razliku od 3gp playera, ovaj ima mogucnost prikazivanja filma u fullscreen modu i prikaz prevoda, tako da je "ugodjaj" mnogo bolji
RealPlayer koji ide uz telefon nije ni za muskarcev polni organ

Uzgred, kol'ko si ga platio? Ja sam isti uzeo pre tacno godinu dana, pa me cisto interesuje kol'ko mu je pala cena. (mozes mi poslati i pp)
[ iYowa @ 03.11.2006. 19:58 ] @
imam problem sa blututom, nece da se ukljuci (na telefonu) .... adapter je OK probao sam na sonyeriksonu .... sta da radim, mjenjam telefon ili ima neko podesavanje koje nisam provalio? ... po3
[ ivc@ @ 03.11.2006. 21:26 ] @
koristis nokia pc suite?

Edit: Ne odgovaraj HTML mailom. Šalji u plain textu.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 03.11.2006. u 22:44 GMT+1]
[ gerat @ 04.12.2006. 23:07 ] @
Ljudi, pomagajte!
Imam 7610 vec godinu dana i skroz se ok ponasao do skora, kada je poceo da brljavi sa tastaturom. Naime, s vremena na vreme pojedinim tasterima menje funkciju, pa tako 4, 5 i 6 postaju zelena slusalica, 7 crvena, # postaje C (brise sve zivo), a najcrnje je sto zvezdice nestane, pa ako zakljucam tastaturu ima cudo da bude. Licno, mislim da nije do hardware-a, jer je telefon u perfektnom stanju, ali i dalje ne znam sta da uradim. Please, help!
[ Ivan G @ 26.12.2006. 22:07 ] @
Verovatno je virus.Probaj ga formatirati pomocu *#7370# i ukucaj 12345 ili nadji neki anti-virus program.