[ joca_012 @ 14.01.2014. 21:27 ] @
Predpostavimo je provajder predvideo opseg javnih adresa za pretplatnike, sto dinamicke, sto staticke. Ako se ovakva adresa koristi u svrhu hostovanja mail servera, da li ce to biti problem sa filterima hotmail, yahoo, gmail?

Imam jedan ovakav server i mailovi ne idu na hotmail ni pod razno, a sto se tice yahooo, tako svaka peta stigne u spam. Probao sam sa vise razlicitih provajdera (sve adrese su dinamicke).

Kupio bih staticku adresu od provajdera, ali se brinem sto je ona takodje registrovana za pretplatnika, a ja verujem da je to problm. Da li je IP za mail bas mora biti registrovana u tu svrhu, cuo sam negde da je bitna i klasa adrese i da bi to radilo OK ima puno definisanih uslova, pa cak i kada se svi ispune, server se mora redovno odrzavati i kontrolisati, kako bi se sprecila zloupotreba i dovodjenje i domena i IP adrese na black liste.

Ovo je poruka koju mi je hotmail vratio posle 24h:

Code:
This is the mail system at host control.yourdomain.com.

####################################################################
# THIS IS A WARNING ONLY.  YOU DO NOT NEED TO RESEND YOUR MESSAGE. # ####################################################################

Your message could not be delivered for more than 4 hour(s).
It will be retried until it is 5 day(s) old.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can delete your own text from the attached returned message.

                   The mail system

<[email protected]>: host mx1.hotmail.com[65.54.188.126] said: 550 OU-002
    (BAY0-MC4-F18) Unfortunately, messages from 178.149.xxx.xxx weren't sent.
    Please contact your Internet service provider since part of their network
    is on our block list. You can also refer your provider to
    http://mail.live.com/mail/troubleshooting.aspx#errors. (in reply to MAIL
    FROM command)


Neke delove sam cenzurisao iksevima.
[ Predrag Supurovic @ 15.01.2014. 16:12 ] @
Tehnički gledano može. U praksi, dešava se da serveri sa dinamičkim ip adresama bivaju često blokirani.
[ joca_012 @ 15.01.2014. 18:30 ] @
Citat:
Tehnički gledano može. U praksi, dešava se da serveri sa dinamičkim ip adresama bivaju često blokirani.


To znam, ali cak i ako je staticka, a registrovana kao adresa internet pretplatnika? Kakva su vasa iskustva? Ako iznajmljujete staticku IP, da li morate naglasiti zbog cega vam je potrebna? Recicete da je to pitanje za provajdera, slazem se. Ali ipak ne bih dodatno komplikovao, ako ce bilo koja staticka resiti problem. Ne znam da li imaju razlicite bazene za dinamicke i staticke korisnicke adrese, ili vuku iz istog bazena samo vezuju jednu za moj MAC i to je to. A to sto je 99% negde zigosana kao rizicna, to nije njihov problem.

Kakva su vasa iskustva? Ima li nekog ko je kao fizicko lice iznajmio staticku adresu od provajdera i mail server mu radi ok??
[ joca_012 @ 16.01.2014. 20:15 ] @
Niko?
[ Predrag Supurovic @ 16.01.2014. 23:16 ] @
Meni radi ok vec godinama.
[ GORSHTAK @ 03.02.2014. 23:23 ] @
Podatak star 5 godina, sbb nije sposoban da daje staticku adresu, neko zakuca jednu dinamicku za mac (bas kao sto si rekao). Promeni uredjaj, izgubio si postojecu adresu, pa moras opet da ih zivkas....

Citat:
joca_012: Ako iznajmljujete staticku IP, da li morate naglasiti zbog cega vam je potrebna?

ne vidim razlog zasto bi provajdera zanimalo sta ce ti staticka ip, ali sigurno su svi navikli da im neki korisnici traze da im zakucaju fiksnu adresu (primer, ako moras da pristupas nekom zasticenom serveru na poslu, pa je tvoj ip stavljen u izuzetke)
[ kunc @ 04.02.2014. 08:15 ] @
sto ces platiti ~20 eura za staticku IP, problemi oko podesavanja mail servera, "nesigurnosti"..
Ja bih radije zakupio mail server za priblizno istu cijene koju ces platiti za staticku IP i bio sam svoj gazda