[ stex @ 16.01.2014. 11:13 ] @
Primetio sam dva problema sto se tice raspakivanja arhiva (ne mora da je tar, ali uglavnom radim sa tar-om) preko mc-a.
1. Kad je arhiva malo veca, recimo 0.5 GB ili vise, ne mogu da pristupim sadrzaju ili ne mogu da raspakujem odredjene fajlove. Ispise nesto kao input/output error ili tako nesto. Dok na primer kad koristim neki gui archive manager bez problema pristupam sadrzaju arhive i mogu da raspakujem odredjene fajlove.
2. Raspakivanje arhive koja ima mali milion fajlova traje vecnost. I opet, kad koristim neki gui alat, on ovu istu arhivu u momentu raspakuje.

Jel treba nesto posebno da se podesi na mc-u? U pitanju je ubuntu.
[ agvozden @ 17.01.2014. 13:47 ] @
a kada raspakuješ putem konzole?
[ stex @ 17.01.2014. 14:27 ] @
Onda mi raspakuje, ali sve. Nisam probao odredjeni fajl. Evo sad sam probao odredjeni fajl iz arhive od 1 GB. Dodjem do fajla ali mi ispise input output error 5 kad pokusam da ga prekopiram negde.
[ stex @ 17.01.2014. 16:17 ] @
Citat:
agvozden: a kada raspakuješ putem konzole?


Evo sad sam probao, kaze da file ne postoji. Mada sam sto posto siguran za putanju.

tar -xvf arhiva.tar -C /neki/dir /neki/file/u/arhivi/file.txt
[ agvozden @ 17.01.2014. 17:58 ] @
moras da budes na toj lokaciji, inace kucas punu putanju
tar -x /home/pera/fajl.tar -C /home/pera/fajlovi/

prvo budi siguran da si tar-ovao direktoriju, inace
tar -t /home/pera/fajl/tar

da bi raspakovao celu arhivu...


ako ti javi da fajl ne postoji, ili si na losoj putanji ili nemas neku permisiju.

da li imas tar komandu na sistemu?
[ stex @ 18.01.2014. 19:33 ] @
Najzad sam uspeo preko komandne linije. Kao sto rece agvozden poenta je da se bude u tom direktorijumu gde je i arhiva ali ne treba prvi "/". Znaci:

tar -x -f d.tar neka/putanja/test.txt

U diru u kojem se nalazite kreirace se neka/putanja/test.txt. Medjutim potpuno ignorise comandu -C /neki/drugi/dir. I dalje u trenutnom diru raspakuje.
[ agvozden @ 18.01.2014. 19:45 ] @
nisam procitao prethodni post, pa nisam ni rastumacio sta ti treba

tehnicka dokumentacija
http://unixhelp.ed.ac.uk/CGI/man-cgi?tar
ipak, opcija -C nije detaljno objasnjena.

a ovde imas nekih primera, mislim da ovde i ima necega sto tebi treba
http://www.thegeekstuff.com/2010/04/unix-tar-command-examples/