[ Miroslav Cvejić @ 19.01.2014. 08:09 ] @
U pitanju je Intel® Centrino® Advanced-N 6230 mini pci-e kartica (300mbit 2.4/5GHz + BT3.0).

Dok je bila u laptopu WiFi i Bluetooth su radili besprekorno.

Kada sam je stavio sa pci-e adapterom u desktop računar, samo WiFi radi najnormalnije, dok se bluetooth i ne pominje u listi drajvera.
Probao u 2 pci-e slota.

Ima li neko ideju zašto je tako?


[ gilopile @ 19.01.2014. 14:42 ] @

Znaci kada ides na device manager, desni klik na karticu/advanced - nema opcija enable/disable bluetooth?

Pokusaj i ove drajvere - http://www.dell.com/support/dr...driverdetails?driverid=R305755
[ Miroslav Cvejić @ 19.01.2014. 19:11 ] @
Nije problem u drajverima, problem je što ne postoji BT uređaj u Device Manageru.
[ gilopile @ 19.01.2014. 21:30 ] @
Aha, iz nekog razloga ne vidi da ima ta kartica u sebi i BT. Jesi li probao da instaliras blueSoeil, pa mozda prepozana BT. Da budem iskren, nisam siguran da je to moguce sa zasebnim drajverima, ali pokusaj da instaliras pa javni da li sljaka...
[ niceness @ 20.01.2014. 00:09 ] @
Moguće da je na toj kartici bluetooth implementiran preko usb-a, dok je wifi preko pci-e?
U laptopu radi zato što mini pci express konektor ima i usb pored pci-e (i još nekih stvari), a sa adapterom ne radi pošto ima samo pci-e.

Ako možeš, vrati karticu u neki laptop pa vidi na kom bus-u je koji uređaj.
[ Miroslav Cvejić @ 20.01.2014. 08:41 ] @
Yup, to je to. Prevideo sam taj deo da je BT u stvari, USB uređaj. E pa, neću da lemim žice, iako mi je to bila prva pomisao. :)
[ gilopile @ 20.01.2014. 14:19 ] @
@niceness, lepo da smo i to saznali :D

Pozdrav!
[ Miroslav Cvejić @ 20.01.2014. 17:28 ] @
Malo sam proučio adapter i pinout šeme po netu. Mini pci-e kartice imaju i USB i PCI-E vodove i izlaz za LED (koji je već prisutan na adapteru).

Da nateram BT da radi samo treba 2 žice da izvedem od PCIE slota do USB porta na ploči (D+ i D-).
[ niceness @ 20.01.2014. 21:20 ] @
Da, to bi otprilike bilo to.
Napajanje je već rešeno preko pci-e slota, spojiš samo usb data vodove sa adaptera do headera za dodatne usb portove na matičnoj ploči.
Slikaj pa okači ovde ako budeš nešto radio :)