[ anee08 @ 20.01.2014. 19:38 ] @
dobio sam novi racunar kojem je instaliran sistem wind 7 na svedskom jeziku. amd athlon(tm)II 640 i zelim da skinem ovaj sistem stavim novi.radio sam to dosad milion puta medjutim na ovom kompu ne moze da mi boota cd ni windowsa ni hiren's-a da bih ga srusio.jel postoji neki drugi nacin da srusim sistem ili nastimam da mi buda cd.. Kada se upali komp onda pise da pritisnem F¸12 za boot menu.pristinem i selektujem opciju cdrom. poslije toga se sistem samo podigne na svedskom.dakle ne boota sa cdrom-a.a kad otvorim windos bez problema cita cdove.dakle nije rikno cdrom.. zna li iko neki nacin ?
[ jolemisa @ 20.01.2014. 21:39 ] @
Proveri kod nekoga,da li je ispravan taj OS na CD-u t.j. da li je bootabilan.Ako je ispravan onda mora da ti izadje pri instalaciji sistema "Press eny key.......".Opticki uredjaj moze da ga ucita na CD ili DWD Room-u,ali to nije znak da je on Bootabilan.
[ valjan @ 21.01.2014. 01:39 ] @
Gurni kućište malo jače pa će tako lakše da se sruši :-) Šalu na stranu, ne reče koji Windows 7 je u pitanju. Ako je Enterprise ili Ultimate verzija, možeš jednostavno preko Windows Update skinuti Language Pack i na taj način promeniti jezik. A ako neće sa CD-a, da li si pokušao preko USB-a? Svi sistemi u poslednjih nekoliko godina podržavaju ovu opciju, imaš besplatan Microsoftov Windows7 USB DVD Download Tool Installer (radi i sa osmicom, ne daj da te ono Windows7 u nazivu zavara), sve što ti još treba je ISO od Windows instalacije i jedan USB Flash dovoljno velikog kapaciteta...
[ gilopile @ 21.01.2014. 17:18 ] @
win7/8 mozes lako podici i ako inst. fajlove prekopiras na HDD. Ides na Setup.exe i odradice ti sistem najnormalnije. Prethodni folder windows-a ce ti preimenovati u windows.000 i sve ce biti ok.
[ anee08 @ 21.01.2014. 21:31 ] @
problem je bio sljedeci..sdva kabla sata koja spajaju cdrom i maticnu i hard disk i maticnu sam zamjenuo. odmah je bootao cd..kad sam sve zavrsio vratio kako je bilo.danas centralna prodata.hvala puno na odgovrima i na trudu za pomoc