[ ministar83 @ 20.01.2014. 22:42 ] @
posle prosipanja kafe na laptop tuchpad ne radi sve radi odlicno ali on nikako.
ociscen je i osusen laptop cak je kafa usla i u bateriju sve izvadjeno i ocisceno. laptop sam na vreme iskljucio iz struje i izvadio bateriju.
tachpad sam ocistio konektore ali opet nista.
bios mi se resetovao jer sam vadio bateriju da je obrisem posle paljenja laptopa bisalo je bios recovery 500 i odmah je izvacio mouse not detected i pritisnite f1 ili f10 da udjem u bios, posle nekoliko sekundi sistem se lepo podigne i sve radi ali tuchpad nikako.
drajveri su dobri cak sta vise u device manageru pise device i working proprly. ne znam vise sta da pokusavam jedino nov tuchpad da kupim ali on u sistem pokazuje da radi .
pomagajte ima da ga razbijem u zemlju a bas koristim tuchpad.
[ ministar83 @ 21.01.2014. 13:09 ] @
i dalje nema odgovora na temu evo jos mi ne radi tuchpad i sada razmisljam nije problem da kupim nov ali sta ako moj radi a nesto do ploce nije u redu jer mi pri startu racunara pokazuje kako ne detektuje mis odnosno tuchpad stvarno ne znam vise sta da radim.
[ Miroslav Cvejić @ 21.01.2014. 15:31 ] @
Jesi li razmišljao da nosiš laptop u servis?
[ ministar83 @ 21.01.2014. 17:09 ] @
ne nisam razmisljao jer sve mi ostalo radi a i taj deo je jeftin ja cu ga zameniti pa ako ne radi onda je do ploce a to necu da popravljam ionako je stariji laptop u pitanju ne zelim da me oderu u servis za jedan tuchpad koji je u sustini obican mis moze i bez njega u krajnjem slucaju
[ Binary Mind @ 21.01.2014. 17:31 ] @
Koristi miš onda. Taj touchpad je skoro sigurno zreo za zamenu.
[ ministar83 @ 21.01.2014. 17:55 ] @
Ma da nego me nervira to sto pazi cela ploca bila natopljena sa kafom i sve mi lepo radi a ne radi glupi tuchpad a radio je pre toga i jos me buni to sto kada palim komp mi prijavljuje da ga ne detektuje svaki put a u drajverima lepo instaliran i uredjaj lepo radi. U podesavanjima za synaptics ga nema. Ima samo synaptics settings i tu nema nista.
Znaci stvarno ne znam sta moze da bude nervirame mnogo.
Ali za neki dan ce mi stici tuchpad pa cemo videti sta je, nadam se da je do njega da ne bude na uzmem nov tuchpad a da bude nesto do ploce tako cu imati dva ispravna tuchpada a u stvari ih nemam :) :) :) :).
Hvala drugari ovaj sajt je odlican da se podeli muka koju imamo za neki dan cemo postovati da vidimo sta smo uradili do tada puno pozdrava pa ko ima neku ideju sta moze da bude neka podeli sa nama.
[ gilopile @ 21.01.2014. 17:59 ] @
Evo i ovde da ti odgovorim, jer ce verovatno onu delete. Ne mozes ti izotvarati tema na koliko ih ja mogu odgovoriti :D


Salu na stranu, do njega je 99.99%. Zameni i uzivaj!
[ ministar83 @ 21.01.2014. 18:18 ] @
hahah da moja greska ali i ja mislim da je do njega kafa ga je dokrajcila a danima sam mislio da je do reseta biosa ali onda bi jos nesto bilo pokvareno bios mi je ok tako da cekamo zamenu pa cemo videti. A i da napomenem radio je lepo dok kafa nije poletela ka laptopu i napravila haos. Laptop je dobro odrzavan redovno ciscenje od prasine ali djavo dodje po svoje ko zna za sta je ovo dobro .
[ gilopile @ 21.01.2014. 18:26 ] @
Veovatno je stradala elektronika, cim ga cas vidi, cas ne. Da je samo touch zona stradala, bio bi uvek prijavljen u device manager-u.
[ ministar83 @ 21.01.2014. 18:49 ] @
ma on ga uvek vidi u device manageru pise naziv tuchpada synaptics ps/2 device i ima opcije za podesavanja samo nema tuchpada i nema sta da se podesi nema enable i disable i tako dalje znaci da je verovatno riknuo a i prilikom startupa pre nego sto se pojavi win 7 pise mouse not detected znaci otisao je u vecna lovista
[ gilopile @ 21.01.2014. 18:51 ] @
Cim od strane BIOS-a dobijas poruku da nije prisutan, otegnuo je papke. Kofein mu dosao glave, jbg.
[ ministar83 @ 21.01.2014. 19:00 ] @
aj jaooo gilee nasmeja me dobro hahahahah nisam se smejao odavno ovakoo hahahahahah dobar si