[ penrosestairs @ 21.01.2014. 14:10 ] @
Imam nekoliko trivijalih (ali meni i ne bas :) ) pitanja vezana za install windowsa 7 64 na lenovo laptop sa njeogvog resque diska (tj particije) (znaci nemam CD sa widnowsom nego samo ovu particiju koja je dosla sa laptopom)
razlog sto postavljam temu ovde je sto bih zeleo da cujem iskustva iz prve ruke i koja je najbolja oprobana praksa...

1) Da li prvo mogu da ocistim C particiju na kojoj su podaci do "kraja" (0000000). znam da postoji komanda u DOS-u koju sam svojevremeno koristio u doba win98 (format c: /s ako se dobro secam... btw, sta bese ono /s?)
2) onda pretpostavljam botujem komp sa te partcije resque diska i instaliram win 7?
3) kako da kreiram IMAGE te nove particije C sa win 7 i programima koju cu korisitit kada budem ponovo hteo da uradim ovo (ali sada da skratim vreme potrebno za instalaciju svih programa)?
4) kakva je prcedura instalacije sa tog novokreiranog imagea?
i n kraju
5) da li preporucujete clean instal, tj celog hard drivea, s obzirom da je Lenovo prilicno usporio i pretpostavljam da je pun raznoraznog smeca, za koje strahujem da je inficiralo i resque disk za win 7?

veliko hvala
[ zoran_dojkic @ 21.01.2014. 15:46 ] @
Ja bih formatirao ceo hard disk prilikom instalacije Windowsa. Naravno prvo sačuvaj podatke, a drajvere možeš da skineš i posle instalacije. Može da se desi da ti ne prepozna mrežnu, zato prvo skini samo drajver za nju.
Kada opet dođe vreme za reinstalaciju, pojaviće se nove verzije programa, tako da je pravljenje imidža sistemske particije samo gubljenje vremena.
[ penrosestairs @ 22.01.2014. 11:08 ] @
Hvala na odgovoru zoran_dojkic.