[ vgrba @ 22.01.2014. 23:47 ] @
kako da ucitam sadrzaj posta u wordpress-u a da mi on automatski ne stavi taj post izmedju <p></p> tagova?
sadrzaj treba da mi bude izmedju <h2></h2>, to je image slider na index stranici gde se u h2 nalazi text slike koji pokusavam da bacim iz posta ali mi uvek stavi i <p></p> tagove unutar h2 pa dobijem: <h2><p>Sadrzaj posta</p></h2>?

Code:
<h2><?php the_content(); ?></h2>
[ deZio @ 23.01.2014. 07:28 ] @
Moraš da neutrališeš wpautop filter. Ubaci u tvoj functions.php fajl ovaj kod:

Code (php):
<?php remove_filter ('the_content', 'wpautop'); ?>
[ vgrba @ 23.01.2014. 09:17 ] @
hvala deZio

ali sad mi se pojavio problem da mi ne prepozna novi red kada pritisnem enter dok kucam post u Dashboard-u, pa mi na ekranu sve bude u jednom redu. znas li mozda kako to da sredim?

umesto
Code:
<h2>This is lorem
version simple text</h2>


treba mi da na kraju bude
Code:
<h2>This is lorem<br/>
version simple text</h2>

[ deZio @ 23.01.2014. 09:42 ] @
Probaj onda neku od ovih varijanti(obriši onaj kod što sam ti dao):

Code:
<h2><?php echo get_the_content(); ?></h2>


ili:

Code:
<h2><?php echo strip_tags( get_the_content(), '<br/>') ?></h2>
[ vgrba @ 23.01.2014. 11:39 ] @
ne radi ni to...

probao sam i ovako ali nece, ubaci mi dva <br/> taga a ne znam kako da obrisem jedan koji mi je visak

Code:
<h2><?php echo nl2br($post->post_content); ?></h2>


kada predjem u novi red dok kucam u visual editoru u wordpress-u on mi stavi dva <br/> a kada u tabu pored (text editor) kucam i predjem u novi red, tada mi bude jedan <br/>.
[ deZio @ 23.01.2014. 11:46 ] @
Visual editor(tinymce) tako funkcioniše, to ne možeš promeniti. Dakle kada u njemu ukucaš novi red, on uvek pravi 2xbr taga. A onda wordpress uz pomoć filtera wpautop prebacuje 2xbr taga u p tag.

Jedino rešenje je da koristiš text editor u svakoj situaciji kada želiš da sam odrediš šta će biti ispisano.
[ vgrba @ 23.01.2014. 12:08 ] @
smanjio sam u style.css na h2 line-height za taj jedan br pa sam dobio skoro isto.
hvala na trudu i vremenu da mi pomognes :)