[ kyra 78 @ 23.01.2014. 09:31 ] @
Pozdrav svima...kod mene malo specifičan slucaj, ali se nadam da ce mi neko pomoći savjetima.Naime,2009 sam se vjencala u Hamburgu sa njemackim državljaninom (pravi svabo) :)
Pošto sam u tom trenutku bila turista morala sam izaci iz zemlje u određenom roku..poloziti njemacki a1 i predati diplomu uz zahtjev za spajanje porodice tj sa muzem.Krenula sam na časove..medjutim desile su se neke nepredvidjene stvari (Bolest u porodici, finansijski problemi itd)Tako da sam morala odustati..Vrijeme proletjelo
.udaljili smo se..odlučila razvesti se..medjutim ostajem u drugom stanju sa covjekom sa kojim sam bila kratko u vezi i naravno zelim zadrzati bebu.Moj muz mi daje punu podršku i cak predlaze da dodjem za njemacku. .gore se porodim. .da ne prolazim kroz to sama.Da nam to bude sansa za novi početak. .cak je spreman prihvatiti to djete kao svoje (takve su svabe) :)
Odlucila sam pokusati jer kod nas je stanje katastrofa...ako nista da bar to djete ima bilo kakvu buducnost.On zbog čega pišem ovde je moj strah da ne pogrijesim..i moje neznanje na prava koja imam kad dodjem u njemacku.Posto nemam nikakav boravak iako smo u braku,postoji li sansa da me vrate..da ne dozvole da se tamo porodim. Imam li pravo na osiguranje preko njega..hoce li mi to sto nemam položen jezik praviti problem? Kada stignem gore sta da radim...odakle početi? Hvala unaprijed na svakom savjetu...