[ Filipenko666 @ 24.01.2014. 20:48 ] @
Kako sada stoji MT sa svojim RB u poredjenju kvaliteta i pouzdanosti sa Allied Telesys, Linksys i slicnom SOHO opremom? Recimo, zanimaju me RB1200, RB750 i RB951 na RouterOS v5+
[ dragansar @ 24.01.2014. 21:15 ] @
Ja bih mikrotik stavio puno vise iznad SOHO rutera...jer ipak ove stvarcice za male pare mogu svasta da urade i urede :-D...sto se meni tice radi sve sto pozelis...skoro ;-)
[ Predrag Supurovic @ 24.01.2014. 23:04 ] @
Mikrotik ima vise bagova, nedoslednosti, nedokumentovanih izmena, nepotpunosti u dokumentaciji i slicnog... :)
[ yolja624 @ 25.01.2014. 13:15 ] @
ali i dalje korektno radi posao daleko skupljih uredjaja. Nije pouzdan kao CISCO ili Juniper, ali moze puno toga. ;)
[ Aleksandar Đokić @ 25.01.2014. 15:06 ] @
Citat:
Ja bih mikrotik stavio puno vise iznad SOHO rutera


+1
[ acatheking @ 25.01.2014. 19:55 ] @
Ja mislim da nema vise ISP-a koji ne koristi MikroTik, naravno ne racunajici Tele(horse) Srbija.

Svako ce izneti licne stavove i misljenja. Evo i nekih mojih: za 10+ godina koliko se bavim nulama i jedinicama, retki su bili slucajevi da se MT zabode, zaglupi. Naravno pricamo o RouterBoard, ili Alix plocama kao x86 platformi (razne P2,P3 masine ne racunam u ozbiljnu primenu). Naravno, bio je po koji RB koji strada (npr grom, ili poznati problem sa nabubrelim kondenzatorima)

Inace, ne kapiram poentu teme.. anketa? istrazivanje? ili mesto na kojem cemo hvaliti i kuditi MT.
Nista zlonamerno, samo pitam :)
[ djricky @ 26.01.2014. 08:13 ] @
ako planiras da pravis ozbiljnu mrezu, sa SLA 999, neces koristiti Mikrotik... i, da, ima i dalje provajdera koji ne koriste Mikrotik, a nisu Telekom...
[ rajco @ 26.01.2014. 18:13 ] @
ricky se odrekao MT sa prelaskom na novi posao :)
[ djricky @ 27.01.2014. 19:50 ] @
sve je to lepo, mtik itd... za relativno ozbiljne stvari...

ako cemo ozbiljno da radimo... nema mesta igrackama...


[ Filipenko666 @ 28.01.2014. 20:53 ] @
Primetio sam na nekim primercima da u Resources pokazuje da ima izvesan broj ili procenat BB. Da li je to normalna pojava i kod novonabavljenih uredjaja koji su nekorisceni ? i kako ih se resiti, ima li neki metod i koji da se oni prepeglaju?

Hvala strucnjacima za ovu tematiku
[ Sleepless_mind @ 29.01.2014. 09:19 ] @
Citat:
djricky:
sve je to lepo, mtik itd... za relativno ozbiljne stvari...

ako cemo ozbiljno da radimo... nema mesta igrackama... :)




Slažem se... nema mesta igračkama poput SOHO varijanti navedenih u prvom postu. :)

Ove druge "igračke" mogu da rade vrlo ozbiljne stvari, na vrlo ozbiljnom nivou, za razumnu cenu (kao što i sam znaš). :)
[ gilopile @ 29.01.2014. 09:22 ] @
Citat:
Filipenko666:
Primetio sam na nekim primercima da u Resources pokazuje da ima izvesan broj ili procenat BB. Da li je to normalna pojava i kod novonabavljenih uredjaja koji su nekorisceni ? i kako ih se resiti, ima li neki metod i koji da se oni prepeglaju?

Hvala strucnjacima za ovu tematiku


Mislim da je to normalno. Uvek sam imao te BB i nikakav problem oko toga, tj. MT ce raditi potpuno normalno. Isprave se oni formatom NAND-a i re instalacijom novog R.OS-a iz konzole.
[ acatheking @ 29.01.2014. 10:06 ] @
Recimo CCR1016 moze da parira (cak i da presisa) i neke ozbiljnije Cisco rutere, tako da moz' se zavrsi i neki ozbiljan pos'o :)

Mali dobri RB951... ja ga uzeo da bih vajerlesom pokrio stan, i sa idejom da nerviram komsije slabim signalom (sta oni znaju sta je 50mW), kad ono malo cudo baca pristojan signal i 2 sprata nize :)