[ nemanjat5 @ 27.01.2014. 17:52 ] @
Ovako, Imam graficku kartu Ati Radeon HD 4670. Driver koji sam dobio uz nju nije dobar, graficka sa njim ne radi kako treba, tata je skidao ranije neki driver sa neta koji je radio ali ne mogu opet da ga nadjem. Moze li neko da mi da link za skidanje drivera ili da mi predlozi neko resenja ako smatra da nije do drivera.
Hvala
[ Binary Mind @ 28.01.2014. 18:10 ] @
Pre nego što instaliraš bilo koji stariji, ili noviji drajver, potpuno odstrani postojeći drajver (prvo deinstalacija iz kontrol panela, pa posle driver sweeper da skroz odstrani ostatke deinstaliranog ATI drajvera)...
[ nemanjat5 @ 30.01.2014. 13:36 ] @
Jesam ali kad god bih instalirao neki drugi ne bi radilo kako treba.. I jos nesto sam zaboravio da pitam, a to je da li je moguce da mi kop losije radi ( Igrice, klipovi, filmovi..) Zbog neceg drugog i sta bi to moglo biti? Da li moze da bude do Window-sa?
[ plus_minus @ 30.01.2014. 14:17 ] @
Može biti i do toga. Da li tvoj računar ima mogućnost da pokrene Windows 7? Ako imaš više ili makar 2 gb radne memorije, instaliraj Windows 7, proradiće ti grafička kartica kako treba, jer ima bolje pisanih drajvera za Windows7. Osim toga, Windows xp polako ide u penziju, ne znam tačno još koliko, ali vrlo, vrlo brzo, u potpunosti prestaje podrška za Xp od strane Majkrosofta.
[ gilopile @ 30.01.2014. 14:42 ] @
http://www2.ati.com/drivers/le...-1-legacy_xp32_dd_ccc_whql.exe to ti je najnoviji. Instaliraj ga, pa nam slikaj device manager/display adapter/driver da vidimo da li je sve ok.

Kako mislis da ti slabo radi? Opisi malo bolje tvoj problem.

Navedi i ostale komponente , m. ploca, kolicina ram-a, cpu...
[ nemanjat5 @ 31.01.2014. 13:53 ] @
Ne mogu da skinem driver sa linka link izbacuje mi:
Download Not Complete
​Review the guide below for solutions to download your file



We’re sorry, but we were unable to complete your download. There could be several reasons for this


Pa npr, Pro evolution soccer 13 ( PES 13 ) radi ali kao da je slika usporena malo, kao da secka dok PES 14 ne mogu da igram od prevelikog seckanja a u konfiguraciji igrice pise da imam sasvim solidan komp za igru, Call of Duty Modern Warfare 3 hoce da zakoci s' svremena na vreme ( secka igrica dosta ), a treba i da pomenem i to da ne mogu nista ama bas nsita da igram dok se skype i browseri ne pogase jer onda nije moguce igrati. Sto se browsera tice, youtube radi, pesma ide odlicno ali kad se otvore drugi tabovi, npr. facebook, druge malo zahtevnije stranice odmah pesma prestaje da radi i krece seckanje.. Cuje se delic pesme pa opet zakoci, kao da yt jos uvek nije ucitao pesmu.. Brat mladji je gledao ranje Anime seriju " Naruto " i crtani je jako seckao ( Slika i zvuk nisu uskladjeni ) kada se pusti na fullscrean ( Google chrom browser ), a kada se pusti na Mozilli radi bez problema..
Nadam se da sam sada malo detaljnije objasnio moj problem..

Konfiguracija razunara je:



MSi G41M-P26
2GB DDR3 kingstone-1333MHz
Intel Pentium 4 530J, 3000 MHz (15 x 200)
WDC WD3200AAKS-00L9A0 300gb
[ nemanjat5 @ 31.01.2014. 14:03 ] @
Citat:
plus_minus:
Može biti i do toga. Da li tvoj računar ima mogućnost da pokrene Windows 7? Ako imaš više ili makar 2 gb radne memorije, instaliraj Windows 7, proradiće ti grafička kartica kako treba, jer ima bolje pisanih drajvera za Windows7. Osim toga, Windows xp polako ide u penziju, ne znam tačno još koliko, ali vrlo, vrlo brzo, u potpunosti prestaje podrška za Xp od strane Majkrosofta.


Hteo sam da instaliram Windows 7, slazem se sa tobom u potpunosti ali posto komp koristi i tata ne mogu jer on ne zna i nema nameru da uci da radi na Win7..
[ plus_minus @ 31.01.2014. 15:50 ] @
Pokaži ćalcu onda ovo .. End of support

..al' saopšti mu to onako, započni sa.. "Tata, alarm! Alarm! :/ .. " (znaš ti već kako, jel' da?)

I moraće da pristane, jer, ima 2gb rama, ima i takta a ima i prostora na hard disku.. može sedmica da se vozi i na toj konfi.
[ nemanjat5 @ 31.01.2014. 19:05 ] @
Hahah ma dzaba, ne prolazi to kod njega, razume se i on po nesto :) Moram da nadjem resenje drugo :)