[ nekicneko90 @ 29.01.2014. 15:26 ] @
Imam NetBeens 7.4 i skinu Emulator 4.3 za mobilni.

Pošto mi računa nije konektovan na internet, sa drugog sam skinuo i PlugIn za NetBeens, takođe 4.3, ali mi NetBeens izbacuje gršku prilikom dodavanj PlugIn-a.

Ne znam u čemu je problem, ako neko zna molim Vas da mi pomogne.


Nisam kući tako da ne znam tačno koja je greška.
[ nekicneko90 @ 12.02.2014. 23:09 ] @
Namestio sam da mi sve lepo radi, ali ne znam tačno kako se prave aplikacije za mobilni.

Idem na New project JamvaME Mobile Application.

Napravim projekat, negde sam pročitao da se ekran dizajnira kao windows aplikacija, ali ja mogu samo kod da kucam.


U javi sam slabo radio, treba mi samo neka osnova za mobilni za jedan projekat.
[ ser_nicky @ 13.02.2014. 07:04 ] @
Ako je Java u pitanju, pretpostavljam da treba da razvijaš android aplikaciju. Ako nisi vezan da moraš da radiš u Netbeansu, moj savet ti je da skineš sa linka http://developer.android.com/sdk/index.html ceo paket, koji između ostalog obuhvata Eclipse IDE za razvoj android aplikacija. Mislim da ti je to mnogo jednostavniji i brži način, jer bukvalno sa tri klika možeš da počneš da praviš aplikaciju.
[ nekicneko90 @ 13.02.2014. 15:02 ] @
Za android nije problem, skidam delphi xe5 ios, delphi znam bolje od java.

Meni treba za starije telefone (npr. Nokia C3).


Skinuću i javu za android, videću možda je "lakša" ili ako mi delphi ne radi.
[ nekicneko90 @ 15.02.2014. 17:17 ] @
Kako da napravim java apliakaciju?

Ne za Android, nego za one starije telefone.

Šta mi sve treba i da li je moguće napraviti neku prostu bazu podataka?


Bilo bi dobreo, ukoliko je moguće, izgled dizajnirati kao kod windows aplikacija i posle dodavati kod za dugmiće...
[ nekicneko90 @ 17.02.2014. 11:34 ] @
Nešto ne valja, instaliram sve plugin-ove i restartujem NetBeens, ali mi se plugin-ovi ne instaliraju.

Koristim NetBeens i JavaMe 4.3 plugin.


Zna li neko rešenje za programiranje aplikacija za stare telefone (Noki 6230i, Nogia C-3, itd.). Ne mora da bude java, može i delphi, cpp, idt.
[ nekicneko90 @ 20.02.2014. 20:00 ] @
Citat:
ser_nicky:
Ako je Java u pitanju, pretpostavljam da treba da razvijaš android aplikaciju. Ako nisi vezan da moraš da radiš u Netbeansu, moj savet ti je da skineš sa linka http://developer.android.com/sdk/index.html ceo paket, koji između ostalog obuhvata Eclipse IDE za razvoj android aplikacija. Mislim da ti je to mnogo jednostavniji i brži način, jer bukvalno sa tri klika možeš da počneš da praviš aplikaciju.



OK, skinuo sam javu za android. Sada me interesuje kako da, ukoliko je moguće, povežem sa desktop aplikacijom preko wi-fi rutera. Aplikacija je rađena u delphi-ju i radi na principu client/server, treba mi sada mobilna aplikacija koja će komunicirati sa računarom.
[ nekicneko90 @ 23.02.2014. 21:40 ] @
Javu znm samo osnove, a sa android aplikaijama gotovo nikad nisam radio (programirao ih).


Molio bih nekog da mi napiše neki tutorial (bilo bi dobro da ne bude direktno na forumu, nago u nakom fjalu .doc, .pad, kao attacment u poruci) vezano za nesto osnovno:

pritiskom na dugme menja te tekst u TextView polju za tekst upisan u EditText-u
otvaranje i zatvaranje druge forme (ovrasca)




PUNO HVLA NA SVIM ODGOVORIMA I SVAKOJ POMOCI.
[ nekicneko90 @ 27.02.2014. 15:30 ] @
Nešto sam skontao, samo mi je ostalo client server programiranje.


Zanima me kako treko TCP/IP protokola da pošaljem i primim podatke. Koje biblioteke (include) da koristim i koje procedure za slanje i primanje podataka (knkretno string).


Molim Vas da mi pomognete, HITNO mi je.
Treba mi do subote.
[ Andrej013 @ 28.02.2014. 05:24 ] @
Citat:
nekicneko90: Nešto sam skontao, samo mi je ostalo client server programiranje.


Zanima me kako treko TCP/IP protokola da pošaljem i primim podatke. Koje biblioteke (include) da koristim i koje procedure za slanje i primanje podataka (knkretno string).

import java.io.IOException;
import java.io.ObjectInputStream;
import java.io.ObjectOutputStream;
import java.net.Socket;

metode: readObject() - ovde moras da kastujes, u tvom slucaju u string (String)in.readObject(), writeObject(obj)

ovo bi trebalo da ti je dovoljno da nadjes gomilu primera na googleu.